Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak postupovat při malování bytu

30. září 2015 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 1

Chystáte se malovat byt a nevíte si rady, jaký zvolit správný postup? Malování pokojů zvládne každý, jen je třeba se řádně připravit a prostudovat si následující kroky.

Reklama

Příprava pokoje

Na přípravě záleží. To vám řekne každý odborník. Já se zeptal opravdových a zkušených odborníků z AC Malířství, kteří provádějí malířské práce v Plzni.

„Základem každého malování je důkladná příprava. Zahrnuje vystěhování nábytku z místnosti, zakrytí podlahy fólií či textilií. Pokračujte zakrytím zbylého nábytku igelitem. Ten musí pevně držet, proto jej upevněte pomocí lepenky“, říká Tomáš Krisl z AC Malířství.

Pokud je v místnosti položený koberec, je nejlepší ho srolovat. Pokud to není možné, zakryjte jej co nejdůkladněji. Případné zaschlé kapky z něj totiž půjdou odstranit jen velmi ztěžka.

Na závěr přípravy ještě zakryjte pomocí lepenky zásuvky, rámy dveří a parapety oken.

Jdeme na malování

Při malování pokojů v Plzni využívá AC Malířství postup, kdy začíná nejprve stropy, rohy místností a hůře dostupnými místy. Na rohy stěn je nejlepší použít speciální štětec, takzvaný „zárohák“. První vrstva by měla být řidší, druhá pak hustší.

Důležité je mít vždy správně namíchanou barvu, a to v dostatečném množství. Pokud by totiž došla a neměli jste namíchanou novou, může se stát, že se netrefíte do správného odstínu.

Malířské práce v Plzni provádí AC Malířství již řadu let. Pokud si nejste jisti, že malování bytu zvládnete, doporučuje vám firma pozvat si profesionály. Ušetříte si tím námahu a stres, ale možná i peníze. Špatně vymalovaný byt totiž budete muset přemalovávat, což se logicky promítne do celkových nákladů. Malba od profíků navíc vydrží déle, znovu malovat tak budete muset až po několika letech. V každém případě si dobře promyslete, jakou barvu do místnosti zvolíte, i na to existují určitá pravidla. Malíři pokojů Plzeň vám i v tomto směru rádi pomohou.

Foto: pixabay.com

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

6AuT7mhxJcnJ

neděle, 2. říjen 2016
18:21

You've really imeresspd me with that answer!


Napsal: 6AuT7mhxJcnJ [Odpovědět]


Čtěte také...

Jak postupovat při koupi bydlení

Jak postupovat při koupi bydlení

Pořízení nového bydlení je jedním z nejvíce zásadních kroků, které během svého života většina z nás udělá. Nový domov je jakýmsi přelomem. Počítáte samozřejmě s tím, že v něm budete žít po celý život, minimálně pak po dlouhá léta. Z tohoto důvodu je

Malování bytu aneb změna je život - 2. část

Malování bytu aneb změna je život - 2. část

Již jste si vybrali vhodné odstíny barev do vašeho bytu a vyhradili jste si potřebný čas na jeho vymalování? Nyní je tedy čas, pustit se do díla. Že si nevíte rady? Ve svém dnešním článku vám s tímto problémem poradím.


Malování bytu aneb změna je život - 1. část

Malování bytu aneb změna je život - 1. část

Máte poslední dobou pocit, že je váš byt poněkud zašedlý a staromódní a potřeboval by oživit? Neustále ho modernizujete, ale cítíte, že ani to nepomáhá? Zkuste konečně experimentovat a dejte vašemu domovu nový nátěr. Prozradím vám jak na to.

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Na malování interiéru si řada lidí zve odbornou malířskou firmu, která provede všechny potřebné záležitosti - od přípravy na malování, přes namíchání barev, vymalování až po závěrečný úklid. Je však spousta kutilů, kteří si raději vymezí nějaký ten den volného času a do vymalování bytu se pustí sami…


Přesazování pokojových rostlin: Jak postupovat?

Přesazování pokojových rostlin: Jak postupovat?

Podzim a jaro jsou dvě období vhodná pro přesazování pokojových rostlin. Ne vždy je nutné ale rostliny přesazovat. Rostliny může bez nutnosti přesazení udržovat svěží určitý přípravek.

Roubování okurek: Jak postupovat

Roubování okurek: Jak postupovat

Při pěstování okurek se zahrádkáři potýkají s problémem, kdy rostliny a plody napadají škůdci. Výtěžnost pak není tak vysoká. Abychom zabránili výskytu škůdců a chorob na okurkách, je vhodné provést jejich roubování. Chemické přípravky, které lze rovněž použít, totiž obvykle nejsou tak účinné.