Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak jsem ušetřil při výstavbě betonového plotu

4. březen 2015 - Rubrika: Zahrada - Komentáře: 1

V nedávné době jsem řešil problém s oplocením pozemku u našeho domu. Staré pletivo totiž chátralo, navíc se v něm objevily trhliny. Možná od obyčejných vandalů, možná dokonce od zlodějů. Rozhodl jsem se proto, že pletivo nahradím bytelnějším plotem. Zároveň jsem ale nechtěl investovat příliš mnoho peněz. Nakonec u mne zvítězil betonový plot, u něhož není třeba dělat základy.

Reklama

Jedině kvalitní plot z betonu dokáže řádně zabezpečit a ohraničit pozemek

Betonové ploty patří obecně k nejlepšímu řešení v okamžiku, kdy chcete ochránit a zabezpečit pozemek. Musí být samozřejmě dostatečně vysoké. Já jsem doposud měl pouze pletivový plot, který sahal snad jen do 1,5 metru. Přes něj se však mohl dostat prakticky každý. Navíc jsem doma na zahradě neměli potřebné soukromí. Každý procházející člověk pohledem zjišťoval, co právě děláme, jak se máme. I z tohoto hlediska je betonový plot úplně o něčem jiném. Jednoduše skrz něj není vidět, pokud má výšku alespoň 2 metry.

Klasické ploty jsou drahé

Při hledání firmy, která mi jej postaví, jsem se zarazil, jak jsou klasické základové ploty z betonu finančně nákladné. Jen za vykopání základů si firmy účtují docela dost peněz, nehledě na kubíky betonu, které je pro jejich dokončení potřeba navézt.

Bezzákladový betonový plot mile překvapil

Pak jsem však narazil na firmu, která realizuje bezzákladové betonové ploty. A měl jsem jasno. Jde v principu o to, že u nich není potřeba kopat a betonovat základy podél celého objektu. Pouze na několika místech, kam se zasadí sloupky. Do drážek těchto sloupků se pak vsadí hotové betonové desky, které už nemusejí být zabetonovány v zemi.

Toto řešení mi přineslo nemalou finanční úsporu. A je pravdou, že výstavba proběhla velmi rychle. K oplocení celého pozemku stačilo pár dnů.

Bezzákladový betonový plot vám rozhodně doporučuji. Z finančního, ale také z estetického hlediska. Firma Beves, s.r.o., kterou jsem si na stavbu najal, mi dala vybrat z několika barevných variant. Já jsem zvolil plot v designu štípaného kamene, který vidíte na obrázku. Vypadá velmi pěkně. Co je však hlavní – dokonale chrání můj pozemek.

Foto: betonoveplotymontaz.cz

Komerční sdělení

-pla-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

K714Vnxd2f9

neděle, 2. říjen 2016
18:14

All of my questions setdlet-thanks!


Napsal: K714Vnxd2f9 [Odpovědět]


Čtěte také...

Stavba plotu: Na kolik peněz vyjde?

Stavba plotu: Na kolik peněz vyjde?

Plot tvoří nedílnou součást pozemku. Jako majitelé nemovitosti byste rozhodně měli usilovat o to, aby váš pozemek byl kvalitně oplocen. Zabráníte tak případným vniknutím cizích osob do míst, kde nemají bez vašeho povolení co dělat. Na kolik ale vyjde stavba plotu?

Stříhání živých plotů

Stříhání živých plotů

Údržba živých plotů vyžaduje čas a péči. Jejím základem je tvarování a pravidelné stříhání, díky kterému plot nepřeroste a nezabírá příliš místa. Odměnou za vynaloženou práci vám bude zeleň, která nabídne přirozenou ochranu před zvědavými pohledy kolemjdoucích a vhodně doplní kultivovaný vzhled zahr…


Jak ušetřit při splachování?

Jak ušetřit při splachování?

Možná si ano neuvědomujete, kolik vody proteče při každém splachování toalety. A že to není malé množství. Zejména pokud máte starý typ WC, proteče záchodem při každém splachování až deset litrů vody. Stačí si tak jednoduše spočítat, kolik vody spotř

Jak postupovat při malování bytu

Jak postupovat při malování bytu

Chystáte se malovat byt a nevíte si rady, jaký zvolit správný postup? Malování pokojů zvládne každý, jen je třeba se řádně připravit a prostudovat si následující kroky.


Jak postupovat při koupi bydlení

Jak postupovat při koupi bydlení

Pořízení nového bydlení je jedním z nejvíce zásadních kroků, které během svého života většina z nás udělá. Nový domov je jakýmsi přelomem. Počítáte samozřejmě s tím, že v něm budete žít po celý život, minimálně pak po dlouhá léta. Z tohoto důvodu je

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Při rekonstrukci či stavbě domu si vybírejme pokud možno co nejkvalitnější materiál, který bude dostatečně odolný vůči poškození a vydrží co nejdéle. Platí to například i při dělání fasády domu. Pokud zvolíme kvalitní fasádní barvy, budeme mít na dlouhá léta vystaráno.