Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Americké brusinky: Blahodárný vliv na zdraví

28. únor 2011 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

Americké brusinky jsou obecně považovány za jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Pomáhají předcházet zánětům močového měchýře, ledvin, využívají se i při podpoře léčby žaludečních vředů. Blahodárný vliv amerických brusinek na lidský organismus je obrovský a vy byste rozhodně měli zvážit jejich zařazení na váš jídelníček!

Reklama

Americké brusinky mají mimořádně blahodárný vliv na zdraví člověka. Již pro původní americké obyvatelstvo představovaly cranberries potravinu a lék zároveň. Používali je k hojení ran a zmírňování bolestí. V současné době jsou brusinky spojovány především s bojem proti infekcím močových cest.

Americké brusinky: Prevence zánětů

Přírodní látky obsažené v amerických brusinkách dokážou bránit bakteriím v usazování na sliznicích vnitřních orgánů lidského těla. Nejvíce se využívají při předcházení zánětů močového měchýře a močových cest v ledvinách. Je prokázáno, že kdo pije denně brusinkovou šťávu či jí plody, může snížit riziko tohoto onemocnění až o 40 %.

Brusinky se využívají při prevenci a podpoře léčby žaludečních vředů. Látky obsažené v tomto ovoci zabraňují bakteriím Helicobacter pylori, aby se usidlovaly v žaludku, kde poškozují žaludeční stěny a zvyšují tak riziko vzniku rakoviny žaludku.

Zdravé srdce díky brusinkám

Cranberries obsahují rostlinné látky flavonoidy a polyfenol, které zabraňují oxidaci způsobenou LDL cholesterolem a starají se tak o zdravý chod srdce. Zpevňují a regenerují cévy a celkově mají velmi dobrý vliv na chod lidského organismu.

Americké brusinky také pomáhají v oblasti ústní hygieny. Snižují počet bakterií v dutině ústní, posilují dásně a předchází díky svým účinkům paradontóze.

Tak jak je z výše uvedeného patrné, americké brusinky jsou zdraví prospěšné. V současné době se pomalu dostávají do podvědomí české veřejnosti, stejně jako rakytník. Pokud byste měli zájem, určitě je možné vlastní pěstování a sklizeň amerických brusinek. Jen vědět, jak na to.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Americké brusinky: Použití v kuchyni

Americké brusinky: Použití v kuchyni

Věděli jste o tom, že se dají americké brusinky využít v kuchyni několika způsoby? Nejznámější jsou čerstvé a sušené brusinky, své místo v kuchyni nachází i brusinkové želé, omáčka či brusinkový prášek.

Americké brusinky: Pěstování a sklizeň

Americké brusinky: Pěstování a sklizeň

Americké brusinky mají blahodárný vliv na lidský organismus. Obecně jsou považovány za jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Zajímá vás, jak se pěstují a sklízí? Pokud ano, je tento článek určen právě pro vás!


Americké brusinky: Recepty

Americké brusinky: Recepty

Americké brusinky se v české kuchyni stávají čím dál oblíbenější, a to nejen díky své vynikající chuti, ale také díky svému blahodárnému vlivu na lidské zdraví. Nechte se inspirovat a podívejte se na chutné recepty!

Čistota půl zdraví, špína celé!

Čistota půl zdraví,  špína celé!

Jste v úklidu až nezdravě pedantní, chcete, aby se všechno blýskalo a svůj domov neustále dezinfikujete? A napadlo Vás už, že by to mohlo být taky na škodu? Proč, To se dozvíte v následujícím článku! Když srovnáme dnešní domovy s domovy našich babiček a předchozích generací, dá se říct, že žijeme v…


Podlahové vytápění je nehlučné, úsporné a s pozitivním vlivem pro zdraví

Podlahové vytápění je nehlučné,  úsporné a s pozitivním vlivem pro zdraví

Opravdu dobře zabudované vytápění přinese vašemu bydlení slušný komfort. Vytvoří příjemné vnitřní mikroklima. Podstatou je totiž rovnoměrné rozložení teploty po celé ploše místnosti.

Tip pro vaše zdraví: Lávové kameny pro regeneraci organismu

Tip pro vaše zdraví: Lávové kameny pro regeneraci organismu

Mezi nejoblíbenější wellness procedury patří v současné době masáž lávovými kameny. Ptáte se, co je na ní tak výjimečného? Dají se lávové kameny využít i pro domácí masáž?