Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zvířecí chlupy v domácnosti

14. říjen 2011 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 1

Odstranit chlupy ze sedačky, koberce i z oblečení není vůbec tak jednoduché, jak se může zdát. Ten, kdo má doma zvířecí mazlíčky, to jistě potvrdí. Ale ani tato skutečnost neodradí majitele psů a koček od toho, aby se svými miláčky sdíleli byt.

Reklama

Zvířecí chlupy na pohovce, chlupy na koberci, chlupy na dece, chlupy na oblečení,…K tomu ještě pár lidských vlasů a o práci máte postaráno. Teď už zbývá si jen pořídit šikovné pomocníky pro odchlupení.

Kvalitní vysavač je základ

Bez dobrého vysavače se v tomto případě neobejdete. Vhodný je vysavač s elektrokartáčem, který si účinně poradí s chlupy na koberci. V prodejnách lze narazit i na vysavače s označením animal, cat, dog apod. Ty jsou opatřeny buď elektrickým nebo mechanickým (rotačním) turbokartáčem, které dokáží lépe vyčesat prach, chlupy a jiné nečistoty.

Kartáče a válečky

Jednoduchou a účinnou pomůckou na odchlupování oblečení i pohovek a dalších ploch jsou různé suché kartáče a válečky. Zde můžeme rozlišit tři základní druhy:

Gumové omyvatelné kartáče

Za sucha tento kartáč lepí a když jej namočíte, pouští chlupy. Ve srovnání s lepícími válečky už si nebudete muset hlídat zásobu náhradních náplní. V porovnání s kartáči s červenou látkou zase nemusíte hlídat směr pohybu.

Lepící válečky

Jednoduše s nimi jezdíte po ploše a na lepící plochu se chlupy chytají. Po použití se díl odtrhne a pokračuje se v čištění . Musíte si však pravidelně dokupovat náplně.

„Červený“ kartáč

Tyto kartáče jsou opatřeny červenou látkou. Musíte s nimi pohybovat jedním směrem (při tom se chlupy přichytávají). Při pohybu na druhou stranu chlupy naopak pouští.

V nouzi pomůže i izolepa

Zjistili jste, že máte oblečení od chlupů a přemýšlíte, jak je rychle odstranit? Zkuste na příslušné místo nalepit izolepu a pak ji odtrhnout.

Tip: Osvědčenou radou proti zvířecím chlupům je také sušička na prádlo.

Kuličky do pračky si poradí s chlupy, vlasy, nitěmi a dalšími nečistotami!

Když vytáhneme oblečení z pračky, často na něm najdeme ještě spoustu nečistot a majitelé domácích mazlíčků určitě i chlupy. Přitom existuje jednoduchý trik, jak tomu předcházet! Na trhu se objevily prací kuličky ze speciálního materiálu, na který se tyto nečistoty přichytávají. Dokud nebude kulička úplně zachlupacená, můžete ji používat.

Autor: Veronika Miklasová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

boginm

úterý, 20. březen 2012
09:40

Kuličky do pračky nefungují,mám perského kocoura a myslel jsem si,že se při praní s kuličkami chlupů zbavím,omyl.Zůstaly tam kde byli,jen jsem vyhodil cca 300 za nefunkční kuličky.Pokud vám někdo bude tvrdit opak,je to asi prodejce nebo dealer!!!


Napsal: boginm [Odpovědět]


Čtěte také...

Jak odstranit fleky a skvrny v domácnosti

Jak odstranit fleky a skvrny v domácnosti

Skvrnu je jednoduché udělat, ale podstatně těžší odstranit. Trh je sice přesycen nejrůznějšími čisticími prostředky, ale někdy ani ty sebelepší nezaberou na určité skvrny. A co takhle zkusit zdánlivě obyčejné suroviny, které najdete v každé domácnosti? Možná vás svým účinkem mile překvapí.

Robotický vysavač iRobot vám usnadní úklid domácnosti

Robotický vysavač iRobot vám usnadní úklid domácnosti

Stěžuje si vaše manželka na neustálé uklízení? Nebaví vás každý týden luxovat či vytírat? Máme pro vás skvělý tip na vánoční dárek, který potěší nejen vaši ženu, ale rozhodně i vás samotné. Robotický vysavač uklidí za vás! Jedinou vaší starostí bude jeho spuštění. Řekněte sami, kdo by tento dárek ne…


Usnadněte si úklid domácnosti

Usnadněte si úklid domácnosti

Uklízení patří mezi značně neoblíbené činnosti, kterých se chce každý vyvarovat. Problém ale spočívá v tom, že to bohužel není možné. Otázkou pak zůstává, jakým způsobem se k úklidu domácnosti postavit, abyste se co nejméně nadřeli a aby po vás bylo

Jaké máte možnosti pojištění domácnosti?

Jaké máte možnosti pojištění domácnosti?

Pojišťovny dnes nabízejí celou řadu druhů pojištění. Některé z nich se týkají nemovitostí. Jako majitelé rodinného domu či bytu byste měli důkladně zvážit, zda se vám vyplatí obejít se bez pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti a případně též po


Jak se zbavit mravenců v domácnosti

Jak se zbavit mravenců v domácnosti

Mravenci patří početně mezi vůbec nejrozšířenější hmyz na Zemi. A není proto divu, že si často najdou cestu i k nám na zahradu. A co hůř - nestydí se vstoupit ani přímo do našeho obydlí - domu i bytů. S tím jsou pak spojeny různé nepříjemnosti. Pokud objevíme doma pochodující mravence, pak je dobré …

Pojištění domácnosti se vyplatí: Pokryje náklade spojené s nenadálou událostí

Pojištění domácnosti se vyplatí: Pokryje náklade spojené s nenadálou událostí

S běžným provozem domácnosti je spojena celá řada rizik. Mnohdy si ani neuvědomujeme, že stačí, aby prasklo vodovodní potrubí, či přišla vichřice a napáchané škody se nám pak budou horko těžko sčítat. Přitom stačí sjednat pojištění domácnosti, které je v současné době finančně dostupné pro každého, …