Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Digitální příjem: Jak na něj pohodlně přejít?

20. leden 2014 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Televize prochází vývojem od doby, kdy vznikla. Neznamená to ovšem, že se mění jen samotné přístroje – od černobílých po barevné a nyní dokonce 3D televize. Vývojem prochází také příjem. Jak snadno přejít z analogového na digitální příjem?

Reklama

Televize je součástí našich domovů a řada rodin si nedokáže představit večer bez oblíbeného seriálu. Abyste se mohli v klidu a nerušeně dívat na televizní pořady, musíte mít zajištěný digitální příjem.

Digitální přijímač a set-top-box

Nemusíte přitom hned kupovat novou televizi, která již bude mít přijímač na digitální příjem zabudovaný. Pořídit si můžete samostatný digitální přijímač, takzvaný set-top-box. Vzhledem k tomu, že tyto přístroje jsou již nějakou dobu na trhu, tak jejich ceny poklesly a nejedná se tedy o velkou investici, která by zasáhla rodinný rozpočet.

Televizní anténa pro digitální příjem

Pro kvalitní digitální příjem ovšem musíte mít také vhodnou televizní anténu, která bude schopná digitální příjem „chytat“. Nová digitální technologie přenosu televizního signálu se označuje jako DVB-T a postupně nahradí veškeré analogové vysílání.

Jaké jsou výhody digitálního příjmu? Především je to kvalitnější obraz a skutečnost, že digitální vysílání zajišťuje dobrý signál i v husté městské zástavbě. Navíc za digitální příjem se neplatí žádné poplatky.

Jak si jednoduše zajistit digitální příjem?

V dnešní době už dávno neplatí „udělej si sám“. A pryč jsou dny, kdy jste si museli sami a složitě instalovat anténu, ladit televizní programy a ztratit při tom nervy. Pokud ještě nemáte zajištěný digitální příjem, nechte vše na odbornících. Má to své nesporné výhody. Jaké?

  • Odborníci vám změří kvalitu signálu.
  • Navrhnou optimální řešení televizních antén.
  • Poradí s nabídkou televizních programů.

A to vše zdarma. Navíc dostanete dvouletou záruku a kontakt na dispečink, který vám pomůže vyřešit případné problémy.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Designová koupelna: Je libo radiátor se zrcadlem či bez něj?

Designová koupelna: Je libo radiátor se zrcadlem či bez něj?

Koupelna neznamená jen keramiku, obklady či baterie. Je také symbolem tepla. A proto je třeba pořídit do ní vhodný radiátor. Vybírat můžete například ze sortimentu společnosti HOPA CZ, která nyní představila hned 11 nových typů radiátorů. Firma vychází z celosvětových módních trendů, jež jedinečným …

Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonské stěny se v domácnostech používají jako alternativa ke klasickým roletám, žaluziím a závěsům. Představují moderní řešení, které slouží ke stínění interiéru a zároveň mohou také oddělovat větší prostory. Jejich využití může být velmi rozmanité


Návod, jak vyrobit adventní věnec

Návod, jak vyrobit adventní věnec

Jak si zpříjemnit čekání na Štědrý den a dlouhé zimní večery? Vyrobte si adventní věnec a relaxujte u zapálené svíčky. Přinášíme fotoreportáž, jak si vyrobit adventní věnec doma!

Jak natírat kovové materiály

Jak natírat kovové materiály

Natírání kovových předmětů je velmi důležitou součástí péče o kovy. Pakliže by kov nebyl takto upraven, mohlo by dojít k jeho rychlému zestárnutí. Existuje celá řada nátěrů. Před tím, nežli začneme kovový materiál natírat, je nezbytné jej také příslušným způsobem ošetřit.


Cvičení doma: Jak na to?

Cvičení doma: Jak na to?

S příchodem sluníčka už pomalu každý z nás začíná přemýšlet nad tím, kde shodit kila nabraná po zimě. Pro ty, kteří nechtějí navštěvovat fitness centra, kam často chodí lidé s výraznější kondičkou a propracovanější postavou, může být ideální cvičení

Jak vybrat vhodný zahradní slunečník

Jak vybrat vhodný zahradní slunečník

Při letním posezení na zahradě se náramně hodí, pakliže máme k dispozici zahradní slunečník. Ten nám poskytuje stín a do určité míry může také chránit před drobnějším deštěm. Při výběru zahradního slunečníku je třeba si dávat pozor zejména na jeho konstrukci.