Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Třpytivá kuchyň bez vodního kamene: elektronický odstraňovač vodního kamene

11. únor 2013 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Vodní kámen je nepříjemným průvodním jevem, s nímž se v domácnosti běžně setkáváme. Tvoří se ve všech spotřebičích, v nichž se používá voda. Jeho přítomnost má negativní účinky na funkčnost spotřebičů a také na jejich životnost. Vodní kámen lze odstraňovat různými způsoby. Neustále využívání různých chemických prostředků, které jsou nabízeny v běžných obchodech s drogerií, jsou sice poměrně účinné, nicméně také dosti drahé. V současné době můžete využít novinku, kterou představuje elektronický odstraňovač vodního kamene .

Reklama

Efektivní zabránění usazování vodního kamene

Magnetická úpravna vody je výborným pomocníkem při odstraňování vodního kamene. Jedná se o přístroj, který zabraňuje usazování vodního kamene v běžných domácích spotřebičích, jakými jsou kupříkladu pračky nebo myčky. Pomocí efektivního systému dokáže bez obtíží rozpustit nečistoty a zároveň zabránit jejich opětnému usazování. Tím, že se vodní kámen netvoří, výrazně ušetříte, neboť nebudete muset investovat do drahých oprav spotřebičů, jimž by jinak vodní kámen snížil jejich výkonnost, případně by dokonce znamenal jejich poškození.

Jak funguje elektronický odstraňovač vody

A jak elektronický odstraňovač vody funguje? Díky speciálnímu mikroprocesoru vytváří elektromagnetické pole v rozvodech vody. V nich se tak neusazuje vodní kámen neboli uhličitan vápenatý. Ten je totiž přeměňován na argonit, jenž se nedokáže usazovat a je odváděn pryč z vodovodního rozvodu. Již usazený vodní kámen je navíc odstraněn tím, že dochází k výraznému změkčení vody.

Snadná instalace

Elektronický odstraňovač vody se dá velmi snadno instalovat na jakékoliv potrubí, aniž by bylo zapotřebí nějak výrazně do tohoto potrubí zasahovat. Výhodou je, že jde o naprosto ekologický přístroj, který nijak nezatěžuje životní prostředí, nezhoršuje ani samotnou kvalitu vody. Má minimální energetické nároky a jako jeho majitelé oceníte i minimální prostor, kterého je pro umístění zařízení zapotřebí.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Tipy, jak bude vaše bydlení působit luxusněji i bez větší finanční investice

Tipy, jak bude vaše bydlení působit luxusněji i bez větší finanční investice

Máte pocit, že vaše bydlení si už žádá změnu a nemáte finance na nákladnou rekonstrukci? Rozhodně není důvod si zoufat. I bez větších investic si můžete předělat své bydlení tak, aby působilo luxusním dojmem.

TZ: Malá kamna nyní už bez komínových rour

TZ: Malá kamna nyní už bez komínových rour

Budete stavět a chcete si pořídit krásná malá krbová kamna? Nenechte si zkazit dojem jednou tak vysokou rourou kouřovodu pro napojení do komína. Za problémem hyzdícím interiér stojí dva základní problémy. Za potíží může být základ komína, tzv. pata.


Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Nejste příznivcem všech těch chemických prostředků, které je možné zakoupit v drogérii? Příčí se vám dezinfekce a přistupujete ke své domácnosti se zdravým selským rozumem? Pak se vám bude hodit několik tipů, jak si doma uklidit bez chemie!

Bio krby: Oheň bez komínu a dřeva

Bio krby: Oheň bez komínu a dřeva

Toužíte po živém ohni? Líbí se vám krby, ale bydlíte v panelovém domě a svůj sen po praskajícím ohni jste už vzdali? Horkou novinkou jsou bio krby, které nepotřebují komín ani dřevo a přesto v nich hoří oheň.


Kancelářské potřeby, bez kterých se vaše domácí pracovna neobejde

Kancelářské potřeby, bez kterých se vaše domácí pracovna neobejde

Kancelářské potřeby představují nezbytnou součást každého kancelářského provozu, bez nichž by se plnohodnotný chod neobešel. Co vše si lze pod širokým pojmem kancelářské potřeby představit? Kde je nejlépe nakoupit?

Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Domácí elektrospotřebiče jsou nedocenitelnými pomocníky. Šetří nám čas, energii a nervy. Začalo to vysavačem, automatickou pračkou, pokračovalo myčkou na nádobí a dnes se dostáváme do fáze, kdy už v podstatě ani uklízet nemusíme – vše za nás obstarají robotické vysavače.