Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Sušička potravin: Pro snadné konzervování ovoce i dalších druhů potravin

14. srpen 2013 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Sušené potraviny jsou oblíbeným pamlskem, který dokáže nahradit běžné cukrovinky ve chvíli, kdy večer usednete k televizi a máte chuť na něco dobrého. Zároveň mohou být také vhodnou přísadou do nejrůznějších druhů pokrmů, které doma vaříte.

Reklama

Sušit se dá ovoce, zelenina, ale i maso nebo bylinky. Zatímco ovoce se dá snadno sušit bez jakéhokoliv prostředku, pro většinu druhů potravin je potřeba mít doma k dispozici sušičku.

Sušičky potravin jsou dnes velmi dokonalé. Dokáží vysušit ovoce velmi rychle, nemusíte tak čekat třeba i několik dní, jako tomu je v případě, kdy si například sušíte jablka ( křížaly) na obyčejném plechu v suchém prostředí.

Každá sušička potravin funguje na stejném principu. Z ovoce, zeleniny nebo masa odstraní vlhkost. Vysušené potraviny pak neobsahují žádné kvasinky a bakterie. Dehydratace způsobí, že se potravina zbaví vody a vlhkosti, ovšem ponechá si svoji chuť a příjemnou vůni.

Na co dá se použít sušička potravin?

Do sušičky lze vložit prakticky jakoukoliv potravinu, která běžně obsahuje vlhkost. Nejčastěji ji využijete na sušení ovoce. Dále zde vesele můžete sušit vybrané druhy zeleniny, bylinek, různých semínek. Výbornou delikatesou je také sušené maso, které oceníte, pokud vyrážíte někam do přírody na cesty.

Je sušení potravin složité?

Pokud použijte moderní sušičku potravin, nebudete mít prakticky žádnou práci. Stačí potravinu nakrájet tak, aby z ní mohla odcházet vlhkost a zároveň se také vešla do sušičky. Provozní náklady jsou u sušičky naprosto minimální, přístroje mají minimální spotřebu energií. O spotřebě energií se dozvíte více také zde.

Při sušení jednoduše nastavíte časovač. Po uplynutí potřebné doby se sušička automaticky vypne. Na trhu jsou dnes už také sušičky, které mají přednastavené systémy pro jednotlivé druhy potravin. Pak už jen stačí navolit správný program a sušička se o vše ostatní postará sama, nemusíte si hlídat ani dobu sušení.

Sušičky ovoce a dalších potravin jsou velmi praktickým doplňkem do kuchyně, který ocení každá hospodyňka.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Udělejte si pořádek v lednici: čištění lednice, uspořádání potravin

Udělejte si pořádek v lednici: čištění lednice,  uspořádání potravin

Ještě poměrně nedávno se chladničky a mrazáky pravidelně odmrazovaly, takže jsme se k očistě lednice jednou za čas zkrátka museli odhodlat. Jenomže přišla doba spotřebičů, které jsou samoodmrazovací a pravidelný úklid lednice někdy skutečně zanedbáváme…

Tip pro vaše zdraví: Lávové kameny pro regeneraci organismu

Tip pro vaše zdraví: Lávové kameny pro regeneraci organismu

Mezi nejoblíbenější wellness procedury patří v současné době masáž lávovými kameny. Ptáte se, co je na ní tak výjimečného? Dají se lávové kameny využít i pro domácí masáž?


Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Moderní kuchyně si jistě zaslouží také kvalitní a technicky dokonalé nádobí. Dnes mají hospodyňky a vůbec všichni ti, které občas nemine vaření v domácnosti, na výběr z mnoha druhů nádobí. Vyrábí se klasické smaltované nádobí, které však již moderním trendům v kuchyni příliš nevyhovuje. Naopak skvěl…

TZ: Jarní potěšení pro vás i váš balkon

TZ: Jarní potěšení pro vás i váš balkon

Dalo by se říci, kolik budov, tolik různých druhů balkónů a teras. Balkón je ideálním místem pro odpočinek, slunění se i večerní posezení s přáteli. Právě tím je tento oblíbený prostor vystaven značné mechanické zátěži.


Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Majitelé rodinných domů a zahrad si často lámou hlavou s tím, co by na vzhledu objektu ještě zlepšili, co na pozemku chybí. Mnoho lidí přitom při takovémto uvažování často opomíjí vliv venkovní dlažby na celkovém designu bezprostředního okolí domu. Venkovní dlažba může být totiž prvním prvkem, při k…

Jak vybírat křovinořez: Důležité rady pro zahrádkáře

Jak vybírat křovinořez: Důležité rady pro zahrádkáře

Při sekání trávy se kromě klasických sekaček a zahradních traktorů používají také křovinořezy. Na trhu jich dnes existuje celá řada. Liší se nejen v ceně, ale také ve vzhledu a konstrukci, způsobu ovládání, kvalitě a výkonu motoru. Pokud chcete používat skutečně křovinořez, který bude za něco stát, …