Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zahrada u domu: Jaký přináší užitek?

6. srpen 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Při koupi rodinného domu se často opomíjí prostor před ním. Mnozí lidé přemýšlejí hlavně o tom, jak má vypadat samotný dům a vůbec si nevšímají, zda je součástí kupovaného pozemku také dostatečně velká zahrada. To je určitě škoda. Stačí si jen představit, jaký užitek vám přinese prostorná a hezky upravená zahrada.

Místo pro zahrádkaření a odpočinek

Zvláště v těchto dnech si libují všichni z vás, kteří před domem mají skutečně útulně zařízenou a upravenou zahradu. Ta může sloužit nejen k pěstování všelijakých druhů rostlin, okrasných květin, stromů, ovoce a zeleniny. Zároveň je místem, kde lze odpočívat během volných chvil.

Záleží samozřejmě na tom, jak si zahradu zrealizujete. K odpočinku stačí, když zde pravidelně posekáte trávu a vybudujete zde nějakou odpočinkovou zónu s lavičkami a stolkem, teráskou nebo altánem.

Abyste na zahradě měli maximální pohodlí, je určitě dobré zapřemýšlet také nad tím, jakým způsobem zde budou upraveny chodníčky a cesty, včetně těch přístupových k domu. Praktickým řešením se v tomto případě jeví kvalitní dlažba. Může se jednat o klasickou hladkou variantu, efektně pak působí třeba zámková dlažba.

Dlažbu lze v určitých variantách použít také například na venkovní schodiště, které vám usnadňuje přístup z domu do zahrady. V tomto ohledu určitě investujte do takové dlažby, která bude mít protiskluzovou úpravu. Zabráníte tak tomu, že byste na schodišti uklouzli a zranili se.

Prostor pro zábavu

Dlažba se hodí nejen pro přístupové cesty, ale také třeba k bazénu. Pokud si na zahradě necháte vystavět venkovní bazén, pak se zaměřte také na vzhled jeho okolí. A právě dlažba může být jednou z možností, které lze použít. Samotný bazén na zahradě vám poskytne mnoho příležitostí k zábavě.

Zahradu lze využít také pro posezení s rodinou a přáteli a jejich pohoštění

Kromě odpočinku zahrada poslouží také k posezení s přáteli. K tomu je vhodné zde postavit třeba udírnu nebo zahradní krb, v nichž si budete moci během pěkných dnů dělat lahodné pokrmy. U krbu je navíc i romantické posezení ve večerních a nočních hodinách.

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jaký je nejvýhodnější materiál pro zateplení domu?

Většina tepelných izolací je dlouhodobě na vzestupu. Češi se postupně učí šetřit na energiích a zjišťují, že zateplení jim přináší řadu výhod. Nejvýhodnějším materiálem (a také nejpoužívanějším) je pěnový polystyren, tzv. EPS, který je v poměru cena a kvalita jednoznačně lídrem.

Japonská zahrada: Postup, jak ji založit

Japonská zahrada: Postup, jak ji založit

VIDEO! V dnešní uspěchané době často jen těžko hledáme chvilku, kdy bychom v klidu seděli a meditovali. A většinou nám tomu chybí i vhodné místo, kde bychom nebyli ničím rušeni. Pokud si doma zařídíte japonskou zahradu, nejenže dáte vaší zahradě nebo terase nový vzhled, ale vytvoříte si i místo, kte…


Japonská zahrada: Co v ní nesmí chybět?

Japonská zahrada: Co v ní nesmí chybět?

VIDEO! Máte vlastní zahrádku nebo třeba jen terasu? Nechcete na ní pěstovat zeleninu, ale upravit si ji k relaxaci? Zároveň si přejete, abyste s ní měli co nejméně práce? Založte si japonskou zahradu. Co v ní nesmí chybět?

Zastřešení bazénu: Jaké výhody přináší?

Zastřešení bazénu: Jaké výhody přináší?

Zastřešení bazénů se v České republice pomalu, ale jistě stává běžným doplňkem každého venkovního bazénu. A není se co divit! Zastřešení bazénů přináší řadu výhod, které jistě ocení každý z vás. Podívejte se na ně spolu s námi!


Zahrada a dům po povodni: Jak odstranit následky po velké vodě

Zahrada a dům po povodni: Jak odstranit následky po velké vodě

V těchto dnech se řada lidí potýká s následky po povodni. Velká voda, která se vylila z řek, tradičně nadělala velkou neplechu v mnoha domácnostech. Pakliže jste i vy byli zasaženi povodní, je třeba na domě a na zahradě rychle vykonat úklidové práce tak, aby se zde nemnožili plísně a nedošlo také k …

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Při zařizování domácnosti je dobré hledět i na různé drobné detaily. Například takové kliky ke dveřím dokážou přispět k celkovému sladění interiéru i exteriéru vaší domácnosti. Mnozí z vás si jistě říkají, že je jedno, jaký typ kliky zvolíte, vždyť j