Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Tak trochu jiné bydlení: Moderní mobilheimy poskytnou přístřeší po celý rok

4. listopad 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - Komentáře: 1

Ve Spojených státech je zcela běžné, že lidé k bydlení využívají nejen klasické rodinné a bytové domy, ale také takzvané mobilheimy. Ty přinášejí spoustu výhod, ovšem samozřejmě mají i své nedostatky.

V tuzemsku sice tyto mobilní domy nejsou tolik populární, nicméně jejich obliba rok od roku roste. Je to dáno právě jejich hlavními přednostmi. Prodej mobilních domů v České republice poskytuje pouze několik firem. Nabídka je ovšem v porovnání s minulostí mnohem bohatší.

Hlavní předností, kterou každý mobilheim přináší, je možnost jej kdykoliv v případě potřeby přesunout na jiné místo. Není pevně spjat se zemí, takže se tím pádem nejedná o nemovitost. To sebou přináší i finanční úlevy z hlediska placení daní.

Překvapí velký prostor i pohodlí

Zatímco dříve mobilní domy připomínaly spíše klasické karavany, v moderních verzích již zevnitř i zvenku mnohdy vypadají jako velmi pěkné malé domky. Nechybí zde kompletní vybavení, na které jste zvyklí z klasických nemovitostí. Lze je připojit na vodu, kanalizaci a elektřinu.

Mobilheim už rozhodně není určen jen jako nějaký přístavek na zahradu či náhražka letního sídla. Lze jej samozřejmě takto využít, nicméně dá se v něm bydlet celoročně. Tedy i v zimě, kdy venku panují třeskuté mrazy.

Mobilhemy nabízejí až překvapivě hodně místa, byť to mnohdy zvenku tak nevypadá. Interiér je dokonce členěn na několik místností, takže zde skutečně máte pocit, že bydlíte v klasickém domě.

Mobilheimy potěší nízkou pořizovací cenou

Velkým pozitivem je cena. Nabídka mobilních domů začíná již na cenách od zhruba 200 tisíc korun. Díky tomu jsou dostupné i méně movitým občanům. Ti si tak mohou zařídit vlastní, byť třeba dočasné bydlení.

Typickým příkladem je situace, kdy máte vlastní pozemek, na němž se do budoucna chystáte postavit rodinný dům. Abyste nemuseli bydlet někde po drahých nájmech, stačí si pořídit mobilní dům, přistavit jej na pozemek a rázem máte kvalitní domov. Po výstavbě domu jej pak můžete využít například jako letní sídlo, případně k dalším účelům.

Fakt, že mobilní domy nejsou pevně spojeny se zemí, se dá považovat za výhodu, ale i drobnou nevýhodu. Určitý rizikový faktor lze spatřovat v tom, že mobilheim hůře snáší živelné pohromy. V tomto případě je ale zároveň výhodou, že jakmile přijde například povodeň, dá se poměrně rychle přesunout na jiné, bezpečnější místo.

Mobilní domy asi nikdy ve větší míře nenahradí plnohodnotně klasické rodinné domy. Je však pravdou, že jako určitá alternativa jsou výborným řešením.

Foto: mobilni-domy-prodej.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

AtzVdMXbLaG

středa, 4. leden 2017
00:11

P, You have been running your mouth pretty good for the past few days. So I&;l712#8l take your bet and raise it. The only poll you need to be concerned about is the one that will occur on the first Tuesday after the first Monday in November 2012. My chips are all in on the President.


Napsal: AtzVdMXbLaG [Odpovědět]


Čtěte také...

Pěstování bylinek doma: Bazalka po celý rok

Pěstování bylinek doma: Bazalka po celý rok

Bylinky a nejrůznější koření se opět vrací do našich kuchyní. Nevíte, jak si doma bylinky vypěstovat a do jakých pokrmů je použít? Sledujte náš seriál, kde vám prozradíme, jak na to. Začínáme tím nejjednodušším – bazalkou.

Vyhrajte v soutěži elektřinu na rok ZDARMA

Vyhrajte v soutěži elektřinu na rok ZDARMA

Změna dodavatele elektřiny může být velmi významným krokem k tomu, abychom za elektřinu platili výrazně méně nežli doposud. V současné době se navíc naskýtá jedinečná možnost, jak se na celý rok zbavit nutnosti platit za účty za elektřinu, neboť od 25.7.2011 do 31.10.2011 probíhá soutěž „Vyhrajte el…


Výběr podlahy: Laminátové, PVC, korkové či jiné varianty?

Výběr podlahy: Laminátové,  PVC,  korkové či jiné varianty?

Chystáte se na rekonstrukci bytu a nevíte, jaký typ podlahy se pro vaše účely hodí nejlépe? Každý typ podlahy má své charakteristiky, které byste před koupí rozhodně měli znát. Podívejte se na ně spolu s námi!

Obklady a dlažby pro rok 2013: Trendy velí návrat k přírodě!

Obklady a dlažby pro rok 2013: Trendy velí návrat k přírodě!

V nabídce prodejců obkladů a dlažeb, které se využívají do prostoru koupelny, je možné vysledovat jednoznačný trend, kdy se tyto produkty snaží co nejvíce imitovat přírodní materiály. Koupelna pak vypadá na první pohled, jako by byla obložena dřevem či kamenem, přestože se jedná o imitaci.


Příští rok bude možné využít dotací z programu „Nová zelená úsporám“

V minulých dnech mohli majitelé rodinných domů zaznamenat, že ministerstvo životního prostředí vyhlásilo pokračování programu Zelená úsporám. Jde o projekt, který nese název Nová zelená úsporám.

Mobilní domy k trvalému bydlení

Mobilní domy k trvalému bydlení

Přemýšlíte, že si pořídíte vlastní dům, ale nemáte našetřené peníze, nechcete si brát hypotéku a nemáte čas čekat, až vyřídíte stavební povolení a postavíte dům? Pokud potřebujete bydlet levně, rychle a pohodlně, jsou řešením mobilní domy.