Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

4. duben 2012 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Láká vás bydlení na venkově? Máte vlastní pozemek a rozmýšlíte se, zda postavit dům? Chcete se vejít do rozpočtu, za který pořídíte levný panelákový byt? Jaké domy za cenu bytu je možné postavit?

Reklama

Při pořizování vlastního bydlení často řešíme nepříjemné komplikace v podobě financí. Představy máme idylické, ale realita je často jiná. Jestliže toužíte po vlastním rodinném domě, možná vás nalákaly katalogy různých stavebních firem, které slibují domek za cenu bytu. Jsou tyto sliby reálné?

Dřevostavby: Opravdu levné bydlení?

Dřevostavby si na českém trhu postupně budují své postavení. Nedůvěra investorů v dřevěné stavby postupně opadá. Jako výhody dřevostaveb jsou často uváděny rychlost výstavby, úspory energie, ekologičnost materiálu a nízká cena.

Dřevostavby skutečně patří k levnějším variantám rodinných domů. Za cenu bytu je můžete pořídit v případě, že nemáte velké nároky na prostor a spokojíte se s menší dispozicí. Například přízemní dřevostavbu (tzv. bungalov) o dispozici 3+kk nebo 4+kk lze koupit za přibližně 1 500 000 korun.

Do konečné ceny stavby je třeba započítat také základovou desku, která zpravidla není součástí kalkulace v katalogu dřevostaveb. Za základovou desku zaplatíte orientačně kolem 150 až 300 tisíc korun.

Mobilní domy: Levné bydlení pro nenáročné

Poslední dobou se v České republice objevují domy na kolečkách, tzv. mobilheimy, které se k nám dostávají ze západních zemí. Tyto domy nebyly primárně vytvořeny pro trvalé bydlení, nicméně je lze k celoročnímu bydlení přizpůsobit – například zesílením vrstvy izolace.

Mobilní domy představují laciné bydlení – vlastním mobilheim pro trvalé obývání můžete pořídit za 350 tisíc korun (plocha 42 metrů čtverečních). Nízká cena je ovšem na úkor kvality. Je třeba smířit se s tím, že prostor uvnitř domu je malý a nezbývá zde moc místa pro vlastní fantazii při jeho zařizování.

Feedomek pro singles nebo starší páry

Relativní novinkou na českém trhu je také Freedomek, který byl vytvářen za účelem trvalého bydlení. Architekt Marek Štěpán, který je autorem Freedomku, vytvořil koncept domu, který je jednoduchý, elegantní, snadný na údržbu a není nutné se při jeho pořízení obtěžovat se stavebními pracemi. Jednoduše vám ho přivezou, usadí na ocelové vruty a můžete začít bydlet.

Ani Freedomek ale neskýtá moc prostoru. Dispozice 2Plus (42 metrů čtverečních) stojí asi 1 378 000 korun. Uvnitř najdete obytnou místnost s kuchyňským koutem, ložnici a koupelnu s toaletou. Freedomek se již prodává vybaven – je zde do detailu využit každý koutek. Vyhovovat ale bude spíše singles nebo starším párům.

Mobilní dřevostavby

Z podobné myšlenky, jako Freedomky, vychází i mobilní dřevostavby, které vytvořila společnost Vesper Homes. Její mobilní dřevostavby splňují požadavky na rychlé, nenáročné a levné bydlení. Malou dřevostavbu na klíč o dispozici 2+kk pořídíte za necelý milion korun. Určeny jsou právě pro starší páry nebo singles.

Zdroj fotografie: http://freedomky.cz/cs/

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Mobilní domy k trvalému bydlení

Mobilní domy k trvalému bydlení

Přemýšlíte, že si pořídíte vlastní dům, ale nemáte našetřené peníze, nechcete si brát hypotéku a nemáte čas čekat, až vyřídíte stavební povolení a postavíte dům? Pokud potřebujete bydlet levně, rychle a pohodlně, jsou řešením mobilní domy.

Mobilní domy jsou zajímavou alternativou ke klasickému bydlení

Mobilní domy jsou zajímavou alternativou ke klasickému bydlení

Možnou alternativou ke klasickému bydlení v rodinném domě, bytě či v letní sezóně na chatě nebo chalupě může být mobilní dům. Mobilní domy sice u nás ještě zdaleka nemají takovou popularitu jako na západ od českých hranic, nicméně postupně zde obliba tohoto způsobu bydlení roste. Mobilní domy se daj…


Srovnání bydlení: nové pasivní domy versus starší stavby

Srovnání bydlení: nové pasivní domy versus starší stavby

Bydlení ve starších domech, které byly postaveny třeba i před čtyřiceti lety, má sice své kouzlo, neboť zde rodiny mají své sídlo již po několik generací, nicméně z hlediska komfortu a hlavně nákladů toto bydlení nemusí být tak atraktivní ve srovnání s moderními nízkoenergetickými a pasivními domy.

Postavte si dům z odpadu: Za 1 milion korun!

Postavte si dům z odpadu: Za 1 milion korun!

Kolik vyhodíte za měsíc PET láhví nebo krabic od mléka? A přitom je můžete využít mnohem efektivněji. Třeba si z nich postavit dům!


Developerské projekty 2011: Bydlení v Praze - aktuální nabídka nových bytů

Developerské projekty 2011: Bydlení v Praze - aktuální nabídka nových bytů

Ještě před rokem dvěma se nahlas hovořilo o tom, že stavebnictví je v hlubokém útlumu a v České republice nevznikají prakticky žádné nové domy a byty. Dnes je však situace výrazně lepší. Vždyť jen v okolí našeho hlavního města vzniká nyní hned několik moderních staveb, developerské projekty Praha ji…

Jaké budou ceny bytů v roce 2015? Trh bydlení se výrazně stabilizoval

Jaké budou ceny bytů v roce 2015? Trh bydlení se výrazně stabilizoval

Situace na trhu bydlení se v letošním roce stabilizovala. Tuto zprávu určitě uvítají jak samotní zájemci o koupi bytu či domu, tak i developerské společnosti Díky zvyšujícímu se zájmu o koupi nového bydlení mohou developeři zahájit výstavbu a následně prodej nových lokalit. Dobrou zprávou pro zájemc…