Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Moderní sedačky: Kdy se vyplatí pohovka a kdy celá sedací souprava?

15. květen 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Sedačky jsou nedílnou součástí obývacích pokojů téměř každého bytu a rodinného domu. Díky nim máte možnost si ve volných chvílích dokonale odpočinout a dát ulevit svému unavenému tělu. Jak ale vybrat tu správnou sedačku. Je lepší zvolit klasickou pohovku nebo rovnou celou sedací soupravu?

Sedací soupravy, moderní nábytek do interiéru, se obvykle skládají z pohovky a menších sedaček, případně i oblíbených bobíků, které slouží k posezení, nebo si na ně lze natáhnout nohy během posezení v sedačce.

Do malého pokoje se hodí spíše jednoduchá pohovka

Sedací soupravy však zaberou poměrně dost místa. Pakliže máte malý byt, kde ani obývací pokoj není zrovna velkých rozměrů, pak je třeba uvážit, zda je investice do celé sedací soupravy vhodná a zda se spíše nevyplatí pořídit si jenom pohovku.

I do menších prostor lze vměstnat sedačky

Sedačky lze, podobně jako levné postele, pořídit v mnoha variantách, takže je lze v určitých případech umístit i v menších místnostech. V případě, že v bytě nepřekáží příliš mnoho nábytku, lze zvolit třeba variantu rohové sedačky, která bude umístěna u stěny a rohů pokoje.

Tím se ušetří středový prostor obývacího pokoje, kde tak zbude místo na konferenční stolek a bude zde i dostatek volného prostoru pro pohyb.

Sedačky do velkých místností

Pakliže naopak váš byt disponuje velkými místnostmi, pořiďte si třeba rozlehlé sedačky ve tvaru U. Ty zaberou opravdu hodně místa, ale v souvislosti s tím si zas dopřejete skutečný luxus a budete mít dostatek místa na odpočinek. Velké sedací soupravy pojmou klidně až 10 osob naráz, což je vítaným faktorem ve chvíli, kdy k vám přijde početnější návštěva.

V případě velkých pokojů je škoda šetřit na rozměrech sedačky. A pakliže chcete ušetřit, zvolte nějaké levné sedačky, nemusejí být zrovna v koženém provedení, pěkné sedačky lze zakoupit i v textilním provedení. Důležité je vaše pohodlí.

Foto: domnabytkuonline.sk

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Kdy je vhodné nechat vyčistit komín?

Kdy je vhodné nechat vyčistit komín?

Používáte-li k vytápění rodinného domu kotel na tuhá paliva, případně máte třeba v místnosti krb, je nezbytně nutné se starat o nejen o čistotu v samotném zařízení, ale také o spalinové cesty a komín. Je to důležité nejen z hlediska správné funkčnost

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Každý majitel auta velmi dobře ví, že je třeba dopřát pravidelnou údržbu nejenom plechovému miláčkovi, ale také garáži, přesněji řečeno garážovým vratům. Stará dřevěná nebo plechová křídla je nutné před zimou opravit a natřít, aby přežila nevlídné po


Úklid sněhu: Kdy máme povinnost odklízet sníh?

Úklid sněhu: Kdy máme povinnost odklízet sníh?

Venku je bílo a stále sněží. Pohled na zasněžené stromy a domy je malebný, děti mají radost, že mají kde sáňkovat a klouzat se. Sníh a mráz s sebou nepřináší jen zimní radovánky, ale také nepříjemnosti spojené s uklízením sněhu.

Správná péče o komín: Kdy si nechat udělat revize komínu?

Správná péče o komín: Kdy si nechat udělat revize komínu?

Komínové systémy prošly v posledních letech výraznými změnami. Zatímco dříve jsme se prakticky výlučně setkávali se zděnými komíny, dnes jsou realizovány z moderních materiálů. Je to dáno hlavně tím, že se využívají pro jiné typy vytápěcích zařízení a nároky se tak mění. Ať už máte klasický komín, n…


Schodišťové sedačky pro imobilní lidi: Na rovná i točitá schodiště

Schodišťové sedačky pro imobilní lidi: Na rovná i točitá schodiště

Máte problém vyjít schody ve vašem domě? Neomezujte se. Pořiďte si schodišťovou sedačku a nechte se pohodlně „dovést“ až nahoru.

Vyplatí se hypotéka na nemovitost k pronájmu?

Vyplatí se hypotéka na nemovitost k pronájmu?

Dlouhodobě se hovoří o tom, že investice do nemovitostí je zlatý důl, který vám v budoucnosti zajistí slušný přísun peněz. Takzvaně na stáří. Avšak zavázat se hypotékou pouze na nemovitost k pronájmu má i svá úskalí. Na vhodnou investici totiž musíte