Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Kondenzační plynový kotel: Výhodné řešení pro ohřev vody a vytápění

6. květen 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Plynové kotle jsou zařízení, která slouží k ohřevu užitkové vody a vytápění objektů. V rodinných domech, které mají zajištěn přívod zemního plynu, je jejich využívání poměrně časté. Jedná se o zařízení, která jsou velmi účinná, vodu dokáží ohřívat skutečně rychle, aniž by docházelo k zbytečně velké spotřebě energií. Za nejúčinnější jsou v tomto ohledu považovány zejména kondenzační plynové kotle.

Princip kondenzačního kotle

Existuje hned několik důvodů, proč při výběru plynového kotle do domácnosti zvolit právě kondenzační kotel. Kondenzační kotle fungují na poměrně jednoduchém principu. Oproti běžným teplovodním kotlům využívají i takzvané latentní teplo, tedy energii, která je obsažena v tepelných spalinách, jež vznikají při hoření plynu. Tyto spaliny jsou v kondenzačním kotli ochlazeny. Díky kondenzaci dojde k vytvoření vodní páry, v níž se uvolní teplo, které je následně pomocí výměníku využito k ohřevu vody.

Hlavní výhody kondenzačních plynových kotlů

Díky výše uvedenému principu je jasné, že kondenzační plynové kotle mají nižší spotřebu energií nežli klasické teplovodní kotle. Jsou také ohleduplnější k životnímu prostředí, neboť při jejich činnosti vzniká jen naprosté minimum škodlivých zplodin.

Pro pořízení kondenzačního kotle hovoří základní fakta. Spotřeba energií je zde výrazně nižší nežli u klasických plynových kotlů. Vaše domácnost tak díky nižší spotřebě ušetří peníze. Je sice pravdou, že je tento typ kotlů dražší, nicméně návratnost investice se pohybuje maximálně v řádu několika let. Vyšší pořizovací cena je rovněž kompenzována tím, že kondenzační plynové kotle mají delší životnost nežli klasické varianty teplovodních plynových kotlů. Výhodou je i fakt, že zde není nutné provádět vyvložkování komínu nerezovými vložkami.

Tip na kvalitní plynové kotle

Při volbě kondenzačního kotle je potřeba vzít v potaz velikost domu, způsob využití plynového kotle a mnohé další faktory, včetně tepelných ztrát objektu. V neposlední řadě je rovněž doporučeno zvolit skutečně kvalitní kondenzační plynové kotle od zkušených výrobců. Jako příklad kvalitních zařízení lze zmínit plynové kotle značky Junkers, které jsou velmi spolehlivé, účinné a mají i mimořádně dlouhou životnost.

Foto: topenivodaplyn.cz

Komerční sdělení

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Solární panely na ohřev vody: Ušetřete energii!

Solární panely na ohřev vody: Ušetřete energii!

Ačkoli Česká republika nepatří ke státům, které jsou bohaté na sluneční svit, je možné také v našich podmínkách využívat solární energii. S tím jak rostou ceny energií, se stále více domácností rozhlíží, kde by mohly ušetřit.

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Hledáte úsporné, moderní a komfortní vytápění? Už jste v souvislosti s podlahovým vytápěním slyšeli o topných rohožích? Jak fungují, kolik energie ušetří a jak probíhá jejich instalace?


Podlahové vytápění je nehlučné, úsporné a s pozitivním vlivem pro zdraví

Podlahové vytápění je nehlučné,  úsporné a s pozitivním vlivem pro zdraví

Opravdu dobře zabudované vytápění přinese vašemu bydlení slušný komfort. Vytvoří příjemné vnitřní mikroklima. Podstatou je totiž rovnoměrné rozložení teploty po celé ploše místnosti.

Nafukovací postel - řešení pro hosty

Nafukovací postel - řešení pro hosty

Má k vám přijet rodina, nebo očekáváte, že u vás přespí přátelé? Přemýšlíte, kam je uložit? Právě nafukovací postele mohou představovat řešení této situace. Nejenže jsou rychle připravené a skladné, ale poskytují i patřičné pohodlí.


Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

V rámci snahy o co největší úspory na energiích a zároveň zajištění komfortnějšího bydlení se používají mnohé počítačové a komunikační technologie. Využití těchto moderních systémů nese hromadný název inteligentní dům.

Větrání a rekuperace: Řešení i pro váš dům?

Větrání a rekuperace: Řešení i pro váš dům?

Bez vzduchu se neobejde nikdo z nás. Pokud správně a dostatečně nevětráme, jsme unavení, špatně se nám spí i pracuje. Jenže častým otvíráním oken přicházíme především v zimě o drahé teplo. Jak tedy dostatečně větrat a přitom šetřit energii? Řešením je rekuperace.