Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Eurookna: moderní dřevěná okna pro vaši domácnost

4. únor 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Při rekonstrukci nebo výstavbě rodinného domu či bytu je namístě uvažovat nad tím, jaký zvolíte typ oken. Okna jsou pro celkový komfort bydlení velmi důležitými prvky. Nevhodně zvolená okna mohou způsobit, že nemovitost již na první pohled zvenčí nebude příliš atraktivní. Kromě vzhledu je však důležité, že pokud zvolíte špatná a nevyhovující okna, budete mít v domácnosti větší potřebu vytápění, což se negativně projeví zejména na vašem rodinném rozpočtu. V dnešní době lze zvolit plastová okna, velmi žádaným zbožím jsou pak také takzvaná eurookna.

Pojem eurookna

Pojem eurookna je relativně nový, vždyť se začal běžně používat až v devadesátých letech. Jedná se o okna ze dřeva, která mají precizně řešena těsnění a jejich velkou předností je také moderní vzhled. Důležité je, že tato okna dokáží perfektně zajistit dobrý tepelný komfort v domácnosti. Skrz dřevěná eurookna se ven dostane jen naprosté minimum tepla. Pakliže jsou eurookna kvalitně provedena a zároveň také dobře nainstalována, nebudete s nimi mít žádné větší starosti a vydrží ve vaší domácnosti několik desítek let bez větších známek opotřebování či poškození.

Z čeho se vyrábějí eurookna

Eurookna vznikají z několika vrstev tzv. eurohranolu. Tím je zajištěno, že dřevěné profily oken nebudou rychle stárnout a po dlouhou dobu si udrží svoji tvarovou stálost. Eurookna se přitom nejčastěji vyrábí z klasických tvrdých a odolných dřevin, jakými jsou kupříkladu borovice, dub nebo smrkové dřevo.

Atraktivní vzhled a dlouhá životnost

Eurookna jsou mimořádně oblíbená i vzhledem ke svému atraktivnímu vzhledu. Oproti starším druhům dřevěných oken vypadají skutečně moderněji. Mnozí majitelé nemovitostí je upřednostňují i díky materiálu, kdy zkrátka nechtějí mít v domácnosti obyčejná plastová okna. Je pravdou, že o dřevěná eurookna je možná zapotřebí se více starat, nicméně v tom určitě nelze spatřovat jejich nevýhodu. Pravidelná péče o eurookna vám zabere minimum času.

Nezapomeňte ani na kvalitní protipožární dveře

Kromě eurooken si do své domácnosti určitě pořiďte také protipožární dveře. Tyto bezpečnostní dveře jsou vyráběny tak, aby byly schopny zabránit či alespoň omezit případné šíření požáru. Jsou vyráběna z odolných materiálů, které lépe snášejí vysoké teploty. Do protipožárních dveří se zcela jistě vyplatí investovat, jde o jeden ze způsobů, jak ochráníte váš majetek. Nikdy nevíte, kdy u vás doma dojde k havárii či požáru.

Komerční sdělení

Foto: eurookna-kunaj.sk

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Chystáte se rekonstruovat nebo zařizovat prostor kuchyně ve vaší domácnosti? Pak se nechte inspirovat z fotogalerie kuchyní od společnosti JN Interier. Některé ukázky si prohlédnete také v tomto článku.

Japonský nůž Santoku - moderní univerzální nůž pro domácnost

Japonský nůž Santoku - moderní univerzální nůž pro domácnost

Jak profesionální kuchaři, tak i amatérští nadšenci, kteří si rádi připraví vynikající jídla, by v každém případě měli mít doma kvalitní kuchyňské nože. K dispozici je dnes u výrobců celá řádka nožů, a to jak speciálních, které se používají vždy pro určitý úsek kuchyně (na řezání, sekání, na zelenin…


Praktické bytové doplňky a vkusný nábytek, který rozzáří vaši domácnost

Praktické bytové doplňky a vkusný nábytek, který rozzáří vaši domácnost

Aby se z vaší domácnosti stalo útulné místo, je potřeba ji náležitě vybavit. A to nejen vkusným a stylovým nábytkem, ale také různými drobnými či většími doplňky a dekoracemi, které místnostem dodají tu pravou atmosféru. Celou řadu potřeb do domácnos

TZ: Přírodní kámen od Dunaje pro zkrášlení vaší zahrady

TZ: Přírodní kámen od Dunaje pro zkrášlení vaší zahrady

Zahrady tvoří neoddělitelnou součást domova, kde s oblibou trávíme příjemné chvíle s rodinou. Při jejich budování či obměně se vždy snažíme, aby prostor byl nejen funkční, ale také působil esteticky.


Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Moderní kuchyně si jistě zaslouží také kvalitní a technicky dokonalé nádobí. Dnes mají hospodyňky a vůbec všichni ti, které občas nemine vaření v domácnosti, na výběr z mnoha druhů nádobí. Vyrábí se klasické smaltované nádobí, které však již moderním trendům v kuchyni příliš nevyhovuje. Naopak skvěl…

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Komín, který odvádí spaliny, je důležitý pro každý dům, v němž se k vytápění používají tuhá paliva, popř. plyn. Moderní kamna, krby nebo kotel mají mnohem vyšší účinnost než spotřebiče využívané v minulosti. Tomu je potřeba přizpůsobit i komín. Jak vybrat moderní komín?