Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Mahagon- dřevina pro výrobu luxusního nábytku

27. únor 2012 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Dřevěný nábytek patří jednoznačně mezi nejoblíbenější. Oproti jiným materiálům má dřevo lepší vzhled, kvalitu a působí mnohem přirozeněji nežli plast, ocel atd. kromě tuzemských dřevin se pro výrobu dřevěného nábytku používají i exotické dřeviny, které jsou odolnější, trvanlivější a působí luxusnějším dojmem. Je však také pravdou, že nábytek z exotických dřevin je obvykle v obchodech dražší než nábytek z běžných evropských dřevin. Mezi nejpůsobivější dřevinu, která se pro výrobu domácího a zahradního nábytku používá, patří bezesporu mahagon.

Reklama

Kde roste mahagon

Mahagon je tropickou dřevinou, která roste v tropických deštných pralesech. Pravý mahagon dosahuje výšek až třiceti metrů a roste zejména ve Střední Americe. Známý je také Africký mahagon, který se nachází hlavně na západě kontinentu a na Madagaskaru.

Vzhled a vlastnosti mahagonového dřeva

Mahagonové dřevo má typickou červenohnědou barvu. Při řezu jsou na první pohled patrné stejnoměrné lesklé póry. Trvanlivost této dřeviny je dána i vysokým obsahem třísloviny. Dřevo je velmi odolné a tvrdé. Kromě nábytku se používá i pro výrobu mnoha jiných produktů, například pro výrobu kytar, dříve se mahagon používal také při stavbě lodí.

Mahagonový nábytek je luxusní. Nádherně se leskne, což jen podtrhuje jeho atraktivnost. V obchodech lze zakoupit robustní mahagonové stoly, skříně, ale i židle či lavičky jako zahradní nábytek. Nábytek z pravého mahagonu patří mezi poměrně drahé zboží, svému majiteli se však odmění výjimečným vzhledem, vysokou trvanlivostí a dlouhověkostí. Interiér domu či bytu bude díky mahagonovému nábytku nesmírně obohacen.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Tip pro vaše zdraví: Lávové kameny pro regeneraci organismu

Tip pro vaše zdraví: Lávové kameny pro regeneraci organismu

Mezi nejoblíbenější wellness procedury patří v současné době masáž lávovými kameny. Ptáte se, co je na ní tak výjimečného? Dají se lávové kameny využít i pro domácí masáž?

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Chystáte se rekonstruovat nebo zařizovat prostor kuchyně ve vaší domácnosti? Pak se nechte inspirovat z fotogalerie kuchyní od společnosti JN Interier. Některé ukázky si prohlédnete také v tomto článku.


Bezdrátový vypínač pro ovládání osvětlení v domácnosti

Bezdrátový vypínač pro ovládání osvětlení v domácnosti

Pevně instalované vypínače světla v místnosti mohou být problémem v případě, kdy se například rozhodneme pro změnu rozestavení nábytku. Rázem se totiž může stát, že vypínač, kterým ovládáme lustr či lampu v místnosti, bude znepřístupněn, ocitne se třeba za novou skříní. V případě, že takovéto komp…

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Hledáte úsporné, moderní a komfortní vytápění? Už jste v souvislosti s podlahovým vytápěním slyšeli o topných rohožích? Jak fungují, kolik energie ušetří a jak probíhá jejich instalace?


Americká hypotéka - charakteristika a podmínky pro její získání

Americká hypotéka - charakteristika a podmínky pro její získání

Při financování bydlení mnoho lidí využívá hypotéky. Klasické hypotéky jsou účelové, žadatelé tak musí dokládat, nač budou peníze využity. V poslední době ale také roste obliba speciální, takzvané Americké hypotéky.

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Prostěradlo je základem ložního povlečení. Stejně jako povlaky na polštáře a přikrývky plní několik funkcí. Abyste se ve vaší posteli vždy dobře a pohodlně vyspali, měli byste si proto pořídit právě co nejkvalitnější prostěradlo.