Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zahradní nábytek: Proč dát přednost dřevěnému před plastovým a kovovým?

6. únor 2015 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

Jaro ťuká na dveře. Příroda se pomalu probouzí a už brzy budeme moct zase odpočívat a relaxovat na zahradě. Také se těšíte, až si budete moct venku vypít kávu nebo si přečíst noviny? Aby se vám pohodlně odpočívalo, potřebujete kvalitní zahradní nábytek!

Reklama

Zahradní nábytek bychom měli vybírat s ohledem na jeho funkčnost. Očekáváme od něj především pohodlí a dlouhou životnost (přece jen bude vystaven povětrnostním vlivům, dešti, letnímu slunci). Kromě toho bychom výběr zahradního nábytku měli podřídit i celkovému koloritu zahrady – měl by do ní prostě zapadnout a nebýt jako pověstná pěst na oko.

Dřevěný, plastový nebo kovový zahradní nábytek?

Asi první otázkou, na kterou si musíme před nákupem zahradního nábytku odpovědět, je z jakého materiálu má být vyroben. Na výběr máme zpravidla ze tří základních materiálů:

  • Dřeva
  • Kovu
  • Plastu

Každý z těchto materiálů dává zahradnímu nábytku výhody i nevýhody.

Plastový zahradní nábytek

Proti gustu žádný dišputát, ale s plastovým zahradním nábytkem příliš parády neuděláte. Nevkusné zahradní stolky a židle, které se objevovaly v devadesátých letech před stánky s občerstvením, jsou sice levné, ale nevzhledné a navíc nic moc nevydrží.

Kovový zahradní nábytek

Kov je pevný materiál s dlouhou životností. Pokud jste tedy zaujati proti dřevěnému zahradnímu nábytku, dejte přednost raději kovu před plastem. Kovový zahradní nábytek můžete opětovně natřít a prodloužit tak jeho životnost. Nevýhodou kovového zahradního nábytku je jeho váha a náchylnost ke korozi.

Dřevěný zahradní nábytek

Dřevěný zahradní nábytek je nestárnoucí klasikou. Dřevo je přirozený materiál, který používali již naši předkové. Zahradní nábytek vyrobený ze dřeva má hned několik výhod:

  • Dlouhá životnost. Dřevěný zahradní nábytek můžete opětovně natírat a prodlužovat tak jeho životnost.
  • Dřevo nestudí (na rozdíl od kovu).
  • Dřevěný zahradní nábytek je lehčí než kovový. Zároveň je však pevný a vydrží mnohem víc než plast.
  • Dřevo působí elegantně a přirozeně zapadne do koloritu zahrady.
  • Dřevěný zahradní nábytek můžete pořídit za rozumnou cenu.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Chcete mít před domem skutečně krásnou zahradu? Zrealizuje vám ji zahradní architekt

Chcete mít před domem skutečně krásnou zahradu? Zrealizuje vám ji zahradní architekt

Zahrada před domem je místem, které slouží nejen jako dělící prvek od ulice, který vám zvyšuje pocit soukromí, ale samozřejmě má být i estetickým doplňkem vaší nemovitosti. Z toho důvodu je vhodné, pokud je realizace zahrady přenechána odborníkům.

Péče o zahradní nábytek

Péče o zahradní nábytek

Při pořizování zahradního nábytku bychom si měli uvědomit, že tento nábytek bude vystavěn daleko tvrdším podmínkám, nežli je tomu v případě interiérového nábytku. I proto bychom si měli důkladně zjistit, jaké vlastnosti má námi kupovaný nábytek a jak nejlépe se o něj dá pečovat. Při nedostatečné údr…


Koupě družstevního bytu: na co si dát pozor?

Koupě družstevního bytu: na co si dát pozor?

Družstevní byt je jednou z forem bydlení. Jedná se o byt, který je ve vlastnictví družstva. Každý družstevník pak platí nájem. V případě, že chcete koupit družstevní byt, měli byste se řídit následujícímu radami.

Údržba trávy po zimě: Na co si dát pozor

Údržba trávy po zimě: Na co si dát pozor

Přestože letošní zima rozhodně nebyla nějak extrémní, i tak mohlo zimní počasí zanechat stopy na trávníku vaší zahrady. S příchodem jara tak trávě určitě nezapomeňte věnovat zvýšenou péči. Možná bude třeba nahradit některá problematický místa pomocí


3D televize do domácnosti: Na co si dát pozor při výběru?

3D televize do domácnosti: Na co si dát pozor při výběru?

Televize se stala nedílnou součástí našich domovů. Černobíle obrazovky jsou již dávnou historií a ve většině moderních domácností vládnou velké ploché televizory. Technologický vývoj ovšem nejde zastavit, a proto si nyní i u vás doma můžete vychutnat film ve 3D. Podívejte se, jak vybrat 3D televizor…

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Aby zahradní pergoly poskytovaly dostatek pohodlí při posezení během pěkných slunečných dní a zároveň také zapadaly do celkové koncepce zahrady, je dobré je osadit různými dekorativními rostlinami.