Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jaké vybrat povlečení pro nejmenší děti?

26. říjen 2014 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Při výběru povlečení pro děti v raném věku hraje obzvlášť velkou roli materiál. Kromě toho byste se jako rodiče měli zaměřit i na další aspekty.

Reklama

Bezpečnost je na prvním místě

Povlečení pro holky a kluky, kteří ještě spí v malé postýlce, musí být především bezpečné. Právě z tohoto důvodu si při jeho nákupu všímejte například toho, jakým způsobem je řešeno zapínání.

Klasické knoflíky v tomto případě nejsou nejlepší volbou. Může se totiž snadno stát, že se odtrhnou a dítě je pak může spolknout. Rozhodně lepší volbou jen povlečení pro děti se zapínáním na zip, a to konkrétně na suchý zip. Ten je zcela bezpečný. Sice po čase dochází k jeho opotřebení, je zde nicméně předpoklad, že ložní povlečení pro nejmenší děti nebudete používat tak dlouho jako klasické povlečení do ložnice pro dospělé. Zip se přinejhorším dá poměrně jednoduše opravit.

Jaké materiály jsou vhodné pro dětské povlečení?

Jak jsem zmínil již v úvodu, pozor si dejte na kvalitu materiálu. Pro děti je nejlepší povlečení, které je vyrobeno z čistě přírodní bavlny.

To je nejen příjemné na dotyk, ale dá se i poměrně snadno prát, a to i při vyšších teplotách. Jako alternativu lze zvolit speciální antialergenní povlečení, které lépe odolává prachu a nečistotám. Další důležitou vlastností, kterou by dětské povlečení mělo mít, je dobrá prodyšnost.

Pořiďte dětem povlečení s potisky

Kvalitní dětské povlečení s motivy oblíbených postaviček, ale i zvířátek či s potisky přírody, vám nabízí prodejce Dante. Pokud se chystáte pořídit do postýlek svých dětí nové lůžkoviny, pak navštivte eshop dante.cz. Výběr je zde rozmanitý, najdete zde krásné povlečení pro holky i kluky všech věkových kategorií. Jsou k dispozici v různých velikostech, takže se hodí jak pro malé dětské postýlky, tak i pro klasické postele, v nichž už samostatně spí větší děcka.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Prostěradlo je základem ložního povlečení. Stejně jako povlaky na polštáře a přikrývky plní několik funkcí. Abyste se ve vaší posteli vždy dobře a pohodlně vyspali, měli byste si proto pořídit právě co nejkvalitnější prostěradlo.

Vybíráme elektrické kladivo. Pro jaké se rozhodnout?

Vybíráme elektrické kladivo. Pro jaké se rozhodnout?

Bourací a vrtací kladiva. Nenahraditelní pomocníci profesionálních řemeslníků i amatérských kutilů, stejně jako stavebních firem. V porovnání s příklepovými vrtačkami je práce s nimi výrazně jednodušší, zejména při vrtání do tvrdých stavebních materiálů.


Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Komín, který odvádí spaliny, je důležitý pro každý dům, v němž se k vytápění používají tuhá paliva, popř. plyn. Moderní kamna, krby nebo kotel mají mnohem vyšší účinnost než spotřebiče využívané v minulosti. Tomu je potřeba přizpůsobit i komín. Jak vybrat moderní komín?

Jak vybrat vhodnou žehličku a rady pro žehlení

Jak vybrat vhodnou žehličku a rady pro žehlení

Žehlení je činností, která je nudná, ale v domácnosti se jí nevyhneme. O tom, jak správně vybrat žehličku a rady ohledně žehlení - to vše se dozvíte v následujícím článku.


Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Pokud se chceme sami pustit do malování bytu a jeho místností, pak je třeba si dát záležet hlavně na výběru barvy. Malířské barvy musí být pokud možno co nejkvalitnější, to znamená dostatečně kryjící a trvalé.

Osvětlení verandy a zahrady: jak vybrat světla pro venkovní prostor u domu

Osvětlení verandy a zahrady: jak vybrat světla pro venkovní prostor u domu

Prostor zahrady využíváme zejména během dne, kdy venku svítí sluníčko a je k dispozici dostatek denního světla. Mnoho z nás však chce zejména během letních měsíců trávit na zahradě či na verandě svého domu i večery, kdy už venku panuje tma. V tomto případě je nutné použít umělé osvětlení. Jak vybrat…