Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak vybrat dětskou postel pro miminka i starší děti

5. únor 2014 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Ve chvíli, kdy očekáváte přírůstek do rodiny, je potřeba k tomu uspořádat domácnost. Na miminko se musíte důkladně připravit tak, aby doma mělo potřebný komfort a pohodlí. Zdaleka nejdůležitějším vybavením je dětská postýlka a také doplňky, které jsou její součástí. Při výběru dětské postýlky pro miminka je nutné zohlednit několik aspektů.

Reklama

Vhodné rozměry dětské postýlky

Především je při nákupu dětské postýlky potřeba zohlednit její parametry. Postýlka pro nejmenší by měla mít rozměry alespoň 120 x 60 centimetrů. V tom případě bude mít dítě dostatek místa.

Postýlku pro miminka lze samozřejmě pořídit i ve větších rozměrech, pak může sloužit i ve chvíli, kdy děcko už trochu povyroste. Počítejte ale s tím, že u malých dětí budete novou postýlku pořizovat častěji, jak budou odrůstat.

Jestliže k tomu máte vhodné prostory a v domácnosti nemusíte hledět na každý metr volného místa, je vhodnější pořídit prostornější postýlku, kterou lze postupně přestavovat spolu s tím, jak dítě roste.

Mantinel pro postýlku

U postýlky pro nejmenší by neměl chybět ochranný prvek v podobě mantinelu. Ten zabrání případnému vypadnutí dítěte. U mantinelů je důležité, aby byly dostatečně bezpečné. To ostatně platí pro celou postýlku. V žádném případě nekupujte takovou, která bude mít nějaké ostré hrany či například volné šňůrky a provázky, které by se dítěti eventuelně mohly omotat kolem krku a způsobit mu újmu na zdraví.

Matrace do postele pro miminka

Při koupi postýlky si dejte záležet také na matraci. Ideální volbou jsou v tomto případě matrace, které mají snímatelný potah. Aby nedošlo k jejímu poškození a neustále jste ji nemuseli prát, doporučuji ji přetáhnout igelitovou podložkou, případně pak prostěradlem, které nepropouští. Důležité také je, aby matrace do postýlky pro děti byla co nejprodyšnější.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Nafukovací postel - řešení pro hosty

Nafukovací postel - řešení pro hosty

Má k vám přijet rodina, nebo očekáváte, že u vás přespí přátelé? Přemýšlíte, kam je uložit? Právě nafukovací postele mohou představovat řešení této situace. Nejenže jsou rychle připravené a skladné, ale poskytují i patřičné pohodlí.

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Komín, který odvádí spaliny, je důležitý pro každý dům, v němž se k vytápění používají tuhá paliva, popř. plyn. Moderní kamna, krby nebo kotel mají mnohem vyšší účinnost než spotřebiče využívané v minulosti. Tomu je potřeba přizpůsobit i komín. Jak vybrat moderní komín?


Jak vybrat vhodnou žehličku a rady pro žehlení

Jak vybrat vhodnou žehličku a rady pro žehlení

Žehlení je činností, která je nudná, ale v domácnosti se jí nevyhneme. O tom, jak správně vybrat žehličku a rady ohledně žehlení - to vše se dozvíte v následujícím článku.

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Prostěradlo je základem ložního povlečení. Stejně jako povlaky na polštáře a přikrývky plní několik funkcí. Abyste se ve vaší posteli vždy dobře a pohodlně vyspali, měli byste si proto pořídit právě co nejkvalitnější prostěradlo.


Osvětlení verandy a zahrady: jak vybrat světla pro venkovní prostor u domu

Osvětlení verandy a zahrady: jak vybrat světla pro venkovní prostor u domu

Prostor zahrady využíváme zejména během dne, kdy venku svítí sluníčko a je k dispozici dostatek denního světla. Mnoho z nás však chce zejména během letních měsíců trávit na zahradě či na verandě svého domu i večery, kdy už venku panuje tma. V tomto případě je nutné použít umělé osvětlení. Jak vybrat…

Srovnání bydlení: nové pasivní domy versus starší stavby

Srovnání bydlení: nové pasivní domy versus starší stavby

Bydlení ve starších domech, které byly postaveny třeba i před čtyřiceti lety, má sice své kouzlo, neboť zde rodiny mají své sídlo již po několik generací, nicméně z hlediska komfortu a hlavně nákladů toto bydlení nemusí být tak atraktivní ve srovnání s moderními nízkoenergetickými a pasivními domy.