Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

24. srpen 2013 - Rubrika: Domácnost - reaguj na článek

Japonské stěny se v domácnostech používají jako alternativa ke klasickým roletám, žaluziím a závěsům. Představují moderní řešení, které slouží ke stínění interiéru a zároveň mohou také oddělovat větší prostory. Jejich využití může být velmi rozmanité. Před tím, než si pořídíte japonskou posuvnou stěnu, je dobré si ujasnit, jak celý systém funguje a jaké jsou možnosti jeho ovládání.

Reklama

Z čeho jsou japonské posuvné stěny složeny a jak fungují

Japonská posuvná stěna je tvořena několika panely, které jsou upevněny v liště. Horní lišta, která má obvykle dvě až pět drážek, je nejčastěji vyráběna z hliníkového materiálu.

V jednotlivých drážkách, jejichž počet závisí i na samotné velikosti japonské posuvné stěny, jsou zabudovány nosiče panelů.

Každý nosič se v liště pohybuje na kolečkách. Díky tomu je ovládání a pojezd japonské stěny velmi snadný a bezproblémový. Oproti jiným systémům je výhodou, že kolečka nezpůsobují žádný výraznější hluk. Rozvírání či zasunování stěny je tak tiché.

Pro instalaci japonské stěny není zapotřebí dělat řádné složité úpravy v interiéru. Je nutné nainstalovat horní lištu. Další částí jsou pak již samotné pásy, které jsou k nosiči v liště upevňovány pomocí suchých zipů. Pásy japonské posuvné stěny mohou být vyrobeny z látek, které se běžně využívají pro výrobu klasických záclon a závěsů.

Aby se pásy během pohybu nekroutily a jinak nedeformovaly, bývají v dolní části opatřeny závažím a výztuží. Díky nim japonskou posuvnou stěnu, respektive její jednotlivé pásy budete mít neustále napnuté a hladké, což zaručí dokonalý vzhled stěny.

Způsoby ovládání japonské stěny

Pro japonskou posuvnou stěnu lze využít manuální i elektrický ovládací systém. Při manuálním dochází k roztahování a zatahování stěny pomocí provázkového systému, případně pak pouhým tahem látky.

Zejména v případě větších japonských stěn je ale vhodnější využít elektrické ovládání. Stěnu pak posunujete buď stiskem tlačítka, které je instalováno v její blízkosti, nebo také pomocí dálkového ovládání.

Japonskou posuvnou stěnu najdeme nejen v domácnostech, ale například i v kancelářích. Toto elegantní řešení dokáže výborně vylepšit vzhled téměř každého interiéru.

Komerční sdělení

Foto: unoal.cz

-obs-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Japonská zahrada: Postup, jak ji založit

Japonská zahrada: Postup, jak ji založit

VIDEO! V dnešní uspěchané době často jen těžko hledáme chvilku, kdy bychom v klidu seděli a meditovali. A většinou nám tomu chybí i vhodné místo, kde bychom nebyli ničím rušeni. Pokud si doma zařídíte japonskou zahradu, nejenže dáte vaší zahradě nebo terase nový vzhled, ale vytvoříte si i místo, kte…

Japonská zahrada: Co v ní nesmí chybět?

Japonská zahrada: Co v ní nesmí chybět?

VIDEO! Máte vlastní zahrádku nebo třeba jen terasu? Nechcete na ní pěstovat zeleninu, ale upravit si ji k relaxaci? Zároveň si přejete, abyste s ní měli co nejméně práce? Založte si japonskou zahradu. Co v ní nesmí chybět?


Zahradní jezírko: Jak na to?

Zahradní jezírko: Jak na to?

Uvažujete nad tím, jak zpříjemnit vaši zahradu? Kromě různých vysazených okrasných rostlin, terasy, krbu či altánku se dnes stále více lidí kloní k variantě, kdy si na zahradě, která disponuje dostatečným prostorem, nechají vybudovat zahradní jezírko. Zahradní jezírka jsou ideálním místem k odpočink…

Jak vybírat křovinořez: Důležité rady pro zahrádkáře

Jak vybírat křovinořez: Důležité rady pro zahrádkáře

Při sekání trávy se kromě klasických sekaček a zahradních traktorů používají také křovinořezy. Na trhu jich dnes existuje celá řada. Liší se nejen v ceně, ale také ve vzhledu a konstrukci, způsobu ovládání, kvalitě a výkonu motoru. Pokud chcete používat skutečně křovinořez, který bude za něco stát, …


Hypotéka: Jak vybrat tu nejlevnější?

Hypotéka: Jak vybrat tu nejlevnější?

Plánujete si pořídit vlastní bydlení a přemýšlíte nad tím, jak získat potřebný finanční obnos? V případě, že je vaše odpověď kladná, měli byste zvážit možnost zažádat o hypoteční úvěr. Jak ale zjistit, který pro vás bude nejvýhodnější?

Jak zajistit správné fungování vysavače?

Jak zajistit správné fungování vysavače?

Není vysavač jako vysavač. Na trhu se dnes můžete setkat s celou řadou domácích luxů, které se liší nejen v efektivitě vysávání, ale také i ve způsobu obsluhy a jejich údržby. K zajištění optimálního fungování je tak třeba si nastudovat, jak vlastně