Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Ceny plynu a elektřiny v roce 2016 výrazně neporostou. Neplatíte ale za energie příliš mnoho peněz už nyní?

18. listopad 2015 - Rubrika: Úspory a finance - Komentáře: 1

Pro domácnosti je zpráva, že ceny plynu a elektřiny v roce 2016 nejspíše vůbec neporostou, dokonce se možná dočkáme i jejich snížení, velmi dobrá. Můžete si ale vy osobně říci, že jste s cenami spokojeni? Pokud si nejste jisti a přemýšlíte, jak na energiích příští rok co nejvíce ušetřit, bude dobré si co nejdříve provést srovnání cen plynu a elektřiny.

Reklama

Ceny energií ovlivňuje několik faktorů

Setrvalý stav cen energií či dokonce jejich pozvolné klesání potěší určitě každého z vás. Je to dáno hned několika faktory. V první řadě za dobrými cenami stojí fakt, že česká koruna neustále posiluje. Dalším faktorem je bezesporu i nízká velkoobchodní cena elektřiny a plynu na burzách. Dále pak mají vliv i nižší ceny ropy a uhlí na světových trzích.

Koncové ceny energií se ale pro jednotlivé domácnosti mohou výrazně lišit. Každá totiž nemusí být u stejného dodavatele. Na českém trhu dnes funguje poměrně velké množství firem, které dodávají elektřinu a plyn koncovým zákazníkům. Silná konkurence je vlastně dalším aspektem, díky němuž můžete mít energie levně a výhodně.

Nespoléhejte na současného dodavatele, nemusí být nejlevnější

Pokud si provedete srovnání cen elektřiny a plynu, máte možnost zjistit, jaký dodavatel pro vás bude nejvýhodnější. Ceny se mohou lišit dosti výrazně, klidně i tisíce korun ročně. Není proto dobré jednoduše spoléhat na současného distributora, na obzoru se mohou vyrojit další, levnější. Přechod k novému distributorovi je navíc oproti dřívějšku mimořádně snadný. Stačí si jej jednoduše vybrat a on za vás vyřídí vše potřebné, a to včetně ukončení smlouvy u stávajícího dodavatele.

Kde provedete srovnání cen energií?

Srovnání cen energií provedete velmi jednoduše online. Slouží k tomu kupříkladu portál Úspory.cz, který mapuje všechny významné dodavatele působící na území České republiky. Porovnání vám zabere maximálně pár minut, stačí k tomu zadat jen několik základních údajů, třeba o vaší aktuální spotřebě energií.

Foto: pixabay.com

-zah-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

A. Havranek

pátek, 20. listopad 2015
16:06

nikdy jsem na sveho dodavatele co se tyce cen nespolehal, takze jsem porad ve strehu kde je kdo levnejsi, abych mohl pripadna prejit za lepsim, zatim setrvam uz nekolik sezon u comfort energy, protoze mi vychazi cenove zajimavejsi, ale nechame se prekvapit co nam prinese pristi rok.


Napsal: A. Havranek [Odpovědět]


Čtěte také...

Jaké budou ceny bytů v roce 2015? Trh bydlení se výrazně stabilizoval

Jaké budou ceny bytů v roce 2015? Trh bydlení se výrazně stabilizoval

Situace na trhu bydlení se v letošním roce stabilizovala. Tuto zprávu určitě uvítají jak samotní zájemci o koupi bytu či domu, tak i developerské společnosti Díky zvyšujícímu se zájmu o koupi nového bydlení mohou developeři zahájit výstavbu a následně prodej nových lokalit. Dobrou zprávou pro zájemc…

Srovnání cen dodavatele plynu a elektřiny

Srovnání cen dodavatele plynu a elektřiny

Na trhu v České republice existují již desítky společností, které se zabývají dodávkami elektřiny či plynu. Využijte srovnání cen plynu i elektřiny a podle toho si vybírejte nového dodavatele. Většina lidí bude volit podle poměru nejlepší ceny a nabí


Ceny energie neustále stoupají: Krby a krbová kamna jsou řešením!

Ceny energie neustále stoupají: Krby a krbová kamna jsou řešením!

Chceme-li si pořídit topení, které by bylo levné, pak je několik variant, které bychom mohli doporučit. Levné způsob vytápění je dnes majiteli domů velice žádaný, což souvisí s tím, že ceny energií neustále stoupají. Ušetřit na energiích lze pořízením krbu nebo krbových kamen.

Barevné trendy se v roce 2012 ponoří do korálové červeně

Barevné trendy se v roce 2012 ponoří do korálové červeně

Specialisté značky Dulux, ve spojení s mezinárodní skupinou kreativních expertů z oblasti designu, architektury a módy, představili po důkladné analýze barevné trendy pro následující rok. Slavnostní odhalení Barvy roku 2012 a uvedení publikace Colour Futures 2012, zaměřené na trendy v barvách, probě…


Využijte solární energie

Využijte solární energie

Energie získávaná ze slunečního svitu je ideální vzhledem k tomu, že ji můžete získávat zcela zadarmo. Pakliže máte obavy, že by pro váš dům nebyla tato investice dobrá už jen proto, že u vás málo svítí sluníčko a tudíž byste získávali málo nebo dokonce žádnou energii, pak jsou vaše obavy ne zcela n…

Cena plynu 2011: Kolik budeme platit?

Cena plynu 2011: Kolik budeme platit?

Vaříte doma na plynu? Nebo ho používáte k vytápění a ohřevu vody? Pak vás určitě zajímá, kolik za plyn budete platit v roce 2011. Záleží na tom, jakého dodavatele plynu máte, protože někteří dodavatelé plynu zlevňovali, zatímco jiní zdražovali. Podívejte, jak je na tom váš dodavatel.