Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Nákup nemovitosti: Je lepší starý, nebo nový byt?

5. březen 2015 - Rubrika: Poradna - Komentáře: 2

Budete kupovat nový byt a váháte, zda je lepší novostavba nebo starší bytový dům? Jaké jsou výhody a nevýhody nového a starého bytu?

Reklama

Koupit nemovitost není jen tak. Zpravidla jde o největší investici, jakou kdy v životě uděláme. A legrace přestává především v době, kdy si na reality bereme hypotéku. Je třeba opravdu zvážit, jaký byt koupíme, protože v něm budeme pravděpodobně trávit zbytek života.

Staré byty: Výhody a nevýhody

Staré byty mají bezpochyby své kouzlo, zvláštní vůni a možná v nich objevíte i genius loci. Některé z nich jsou navíc na atraktivních místech a to také odpovídá jejich ceně.

Stáří bytu ovšem nese svá rizika: Zjistit bychom si měli stav elektrických rozvodů, řešení odpadů a stav otopné soustava. Mínusem starých bytových domů bývá také absence výtahu. To nám většinou nevadí do té doby, dokud nám slouží zdraví.

Nový byt: Výhody a nevýhody

Nová zástavba se v mnoha českých městech stále rozrůstá, i když ne tak intenzivně, jako tomu bylo v minulých letech. Stále jsou ovšem volné nové byty. Jejich výhodou je bezpochyby to, že jsou prostě nové. Takže by měly být v pořádku rozvody, najdete v nich moderní vybavení… A pokud se něco pokazí, můžete to reklamovat.

Nevýhodou ovšem je, že rychlost výstavby se mohla negativně podepsat na kvalitě. Navíc developerské projekty byly často stavěny v okrajových částech města, kde není základní občanská vybavenost.

Nový, nebo starý byt?

Je to opravdu těžké. Každé bydlení – nové i staré – má své výhody i nevýhody. Je proto dobré ujasnit si předem své preference. Co od bytu očekáváte? Jakou občanskou vybavenost potřebujete. Prostě platí pořekadlo – dvakrát měř, jednou řež.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Kateřina Vlachá

pátek, 22. duben 2011
13:52

:DD v okrajových částech města- třeba v záplavových oblastech :DD néé, že se mohla podepsat na kvalitě, ale podepsala se ryychlost stavby na kvalitě...to si ten barák, postavim radši vlastníma rukama, i kdyby to mělo trvat 5 let :-)


Napsal: Kateřina Vlachá [Odpovědět]

Lenka

pondělí, 7. leden 2019
18:40

My jsme si koupili starší byt, protože byl v dobré lokalitě, ale dalo nám hodně práce, abychom ho měli podle svých představ. Pomohl nám s tím http://www.pwinterier.cz/ a s jejich pomocí máme krásný domov.


Napsal: Lenka [Odpovědět]


Čtěte také...

Koupě nemovitosti: nový či starší byt?

Koupě nemovitosti: nový či starší byt?

Uvažujete o koupi bytu? Nemůžete se rozhodnout, zda raději nový, či starší byt? Při rozhodování by měl vzít zájemce v potaz všechna pro a proti, která sebou koupě bytu nese a nedělat unáhlená rozhodnutí. Podle čeho se rozhodovat?

Prodej nemovitosti: Jak dobře prodat byt

Prodej nemovitosti: Jak dobře prodat byt

Prodej bytu je důležitým milníkem v našem životě. Pokud se rozhodneme, že svůj dosavadní byt či dům prodáme a přestěhujeme se do nového, lepšího, pak je třeba si prodej řádně promyslet a naplánovat tak, abychom jej zbytečně neprodali pod cenou. Ceny nemovitostí se dost výrazně liší podle lokality, o…


Nový byt: 3 nejdůležitější kritéria výběru

Nový byt: 3 nejdůležitější kritéria výběru

Rozhodli jste se právě učinit důležitý krok v životě a vybrat si nový byt, kde strávíte další roky svého života? Víte však, co je při výběru bytu nejdůležitější a jaká kritéria byste měli zohlednit?

Je lepší vrtaná nebo kopaná studna?

Je lepší vrtaná nebo kopaná studna?

Mnoho rodinných domů využívá užitkovou a pitnou vodu ze studní. Jsou dva způsoby, jak si na vlastním pozemku udělat studnu- kopáním nebo vrtáním.


Kupujete nový byt? Bratislava se rychle rozrůstá o nové rezidence

Kupujete nový byt? Bratislava se rychle rozrůstá o nové rezidence

Přemýšlíte o koupi nového bytu? Děláte správně! Investice do nemovitostí se v současné době vyplatí. V nabídce se teď objevují i lukrativní novostavby v Bratislavě. Podívejte se na ně spolu s námi!

Trh bydlení 2011: Vhodná doba pro koupi nemovitosti?

Trh bydlení 2011: Vhodná doba pro koupi nemovitosti?

Přemýšlíte o tom, že byste si letos rádi pořídili nový byt? Váháte, zda je pravá chvíle pro tak velkou investici? Ceny bytů se snižují, úrokové sazby hypoték se mírně navyšují. Zvažte dobře své rozhodnutí! Pokud uvažujete o koupi nemovitosti, letošní rok určitě nepatří mezi ty špatné. Ceny bytů s…