Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

31. leden 2015 - Rubrika: Moderní dům - Komentáře: 2

Čas od času je příjemné nechat do bytu dopadat sluneční paprsky. Někdy se ovšem potřebujeme vyspat a uvítáme tmu, jindy zase potřebujeme soukromí. Řešením jsou žaluzie a okenní rolety. Podívejte se, jak vybrat ty správné!

Reklama

Hned na začátku je třeba říci, že moderní žaluzie a rolety nemají nic společného s nevzhlednými předchůdci, které byly často k vidění v panelových domech, jejich barva byla těžko identifikovatelná, stejně jako materiál.

Žaluzie a rolety

Nabídka moderních okenních žaluzií a rolet je v současné době široká. Vybírat můžete z vertikálních nebo horizontálních žaluzií, z látkových nebo předokenních rolet a velmi módní záležitostí jsou také markýzy.

Jak postupovat při jejich výběru? Žaluzie vybírejte tak, aby dobře plnily svoji funkci a zároveň se staly i vhodným doplňkem našeho interiéru.

Žaluzie: Vertikální nebo horizontální

Nejoblíbenější jsou především hliníkové žaluzie, které můžete koupit ve vertikálním i horizontálním provedení. Horizontální žaluzie slouží nejen jako obrana před dotěrným sluncem, ale zároveň fungují jako zvuková izolace, což oceníte hlavně v případě, že bydlíte u rušné komunikace.

Moderní záležitostí jsou látkové žaluzie, které se hodí například pro zimní zahrady nebo střešní okna.

Rolety: Interiérové nebo předokenní

Pokud nejste příznivci žaluzií, vyzkoušejte okenní rolety, které stejně jako žaluzie poskytují ochranu před sluncem a navíc fungují také jako hluková izolace. Vybírat můžete z předokenních rolet, které navíc plní i bezpečnostní funkci, nebo interiérových textilních rolet, jež poskytnout dostatečné soukromí.

Péče o žaluzie

Při výběru žaluzií a rolet do domácnosti hraje důležitou roli také otázka jejich čištění. Obecně platí, že vnitřní žaluzie se dají poměrně obtížně čistit. Nejlepší je, pokud máte k dispozici speciální nástavec na vysavač.

U venkovních rolet a žaluzií je údržba přeci jen snadnější. Rychlé čištění provedete kupříkladu pomocí tlakového wap čističe.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Mihal

pondělí, 4. únor 2013
21:01

Pokud patříte do škatulky kutilů, změřte si nejdříve vše, a teprve pak se podívejte, jak vybrat správnou roletu. http://www.garol.cz/jak-vybrat-spravnou-roletu-a79


Napsal: Mihal [Odpovědět]

Skokan

neděle, 31. březen 2013
19:21

Pokud bych uvažoval o žaluzii, tak jedině o integrované. Vypadá perfektně, nepropouští teplo a nepráší se na ni.


Napsal: Skokan [Odpovědět]


Čtěte také...

Žaluzie venkovní a vnitřní: Praktický doplněk do domácnosti i kanceláře

Žaluzie venkovní a vnitřní: Praktický doplněk do domácnosti i kanceláře

Potřebujete do vašeho bytu či kanceláře kvalitní žaluzie, které účinně zabrání pronikání slunečních paprsků? Vybírat můžete ze široké nabídky. Podívejte se na ni spolu s námi!

Předokenní rolety jsou důležitou součástí domu

Předokenní rolety jsou důležitou součástí domu

Předokenní rolety zkrášlují tvář domu, jejich další funkcí je ochrana před rozmary počasí a dalšími rušivými vlivy zvenčí.


Čištění zahradního bazénu: Jak na to?

Čištění zahradního bazénu: Jak na to?

Pořídili jste si na zahradu bazén, protože se neradi mačkáte na veřejných koupalištích vedle ostatních lidí? Představovali jste si, že teď už se budete jen bezstarostně koupat a opalovat? Zahradní bazén je sice skvělý prostředek pro letní zábavu a relaxaci, ale vyžaduje také pravidelnou péči a údržb…

Jak na čištění fasády domu?

Jak na čištění fasády domu?

Znečištění fasády domu je velmi nepříjemnou záležitostí, s níž se bohužel musí čas od času vypořádat snad každý majitel. Pakliže se jedná o „přirozené“ znečištění, které je způsobeno vlivem klimatických podmínek, je náprava poměrně snadná, horší je to však v případech, kdy se na fasádě domu realizuj…


Integrované žaluzie: Nejmodernější druh žaluzií do oken

Integrované žaluzie: Nejmodernější druh žaluzií do oken

Za poslední novinku mezi stínícími prvky do domácnosti, které mají zamezit pronikání světla a slunečních paprsků do interiéru domu, lze označit takzvané integrované žaluzie. Ty mají oproti klasickým interiérovým i venkovním žaluziím několik nezanedbatelných výhod, které z nich při pořízení dělají vs…

Čištění okenních žaluzií chce trpělivost

Čištění okenních žaluzií chce trpělivost

Žaluzie na oknech jsou velmi praktické a v dnešní době je to už něco jako samozřejmost. Tak jako na ostatních předmětech a vybavení v domácnosti, i na žaluziích se však usazuje prach a ten musíme pravidelně odstraňovat. Existuje hned několik způsobů, jak žaluzie čistit. Každopádně při čištění žaluzi…