Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vestavné myčky pro umývání nádobí

2. červen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Vestavné spotřebiče jsou velmi praktické a hodí se zejména do moderních kuchyní, kde je kladen důraz na pospolitost a design. Oproti volně stojícím spotřebičům na první pohled mnohem lépe zapadají do celkové koncepce kuchyně a nepřekážejí při pohybu v místnosti. Kromě chladniček, mikrovlnek či vařičů se v domácnosti velmi často vyskytují také vestavné myčky.

Používáním myčky spotřebujeme méně vody nežli ručním mytím nádobí

Vestavná myčka nádobí je praktickým pomocníkem zejména do větších domácností. Usnadňuje mytí nádobí. Hospodyňky, které mají početnou rodinu by ručním mytím nádobí trávili klidně i půl hodiny, což jistě není příjemná představa. Ruční mytí nádobí je dnes nejen nepraktické, ale také neefektivní a neúsporné. Použijeme-li myčku nádobí, ušetříme čas i peníze. Moderní vestavná myčka nádobí má totiž minimální spotřebu vody i elektrické energie. Oproti ručnímu mytí nádobí je zde až o třetinu nižší spotřeba vody, což jistě není nezanedbatelný údaj.

Velikost myčky

Vestavná myčka nádobí je dnes k dostání ve většině obchodů, které se specializují na takzvanou bílou techniku. Obvykle jsou prodávány ve dvou základních rozměrech s šířkou 45cm nebo 60 cm. Větší varianta se hodí hlavně do domácností, kde je velký počet lidí, pojme totiž bez problémů až 15 sad nádobí naráz. Nádobí tak není potřeba mýt hned po každém jídle, stačí jen jednou za čas.

Kvalitně umyté nádobí bez námahy

Myčky nádobí jsou výhodné nejen z úsporných hledisek, ale také vzhledem ke kvalitě mytí. Při ručním nádobí se musíme hodně snažit, aby nádobí bylo dokonale čisté a bez jakýchkoliv nečistot. U kvalitní myčky nádobí však máme jistotu, že umyté nádobí bude skutečně dokonale čisté.

Energetické třídy

Při výběru myčky nádobí bychom se kromě tvarů a velikosti měli zajímat také o energetickou náročnost. Tyto spotřebiče jsou, podobně jako například chladničky, rozděleny dle spotřeby energií do několika tříd. Nejúspornější myčka nádobí má energetickou třídu A+, naopak nejméně úsporné myčky nesou označení energetické třídy C.

Dalším kritériem při výběru myčky na nádobí by mělo být to, jaké programy jsou k dispozici. Moderní myčka nádobí zvládne rozlišovat, zda umýváme porcelán či sklo, běžně je také vybavena ochranou proti vyplavení či možností odloženého startu apod.

Komerční sdělení Placla.cz

Foto: levneelektro.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Moderní kuchyně si jistě zaslouží také kvalitní a technicky dokonalé nádobí. Dnes mají hospodyňky a vůbec všichni ti, které občas nemine vaření v domácnosti, na výběr z mnoha druhů nádobí. Vyrábí se klasické smaltované nádobí, které však již moderním trendům v kuchyni příliš nevyhovuje. Naopak skvěl…

Myčka nádobí: Jak ji správně používat

Myčka nádobí: Jak ji správně používat

Myčka nádobí se stala nedílnou součástí většiny domácností. Používají ji zejména vícečlenné rodiny, kde je větší spotřeba nádobí. Ruční mytí je pak zbytečně zdlouhavé. Víte ale, jaká jsou doporučení pro každodenní používání myčky?


Indesit Advance – vestavné spotřebiče podle vašeho přání

Indesit Advance – vestavné spotřebiče podle vašeho přání

Nabídka domácích spotřebičů s moderními funkcemi je dnes už tak široká, že pro běžného spotřebitele může být těžké se v nich orientovat. Na český trh právě míří nová řada vestavných zařízení značky Indesit. Najdete v ní zejména vybavení pro vaření a pečení: varné desky, pečící trouby a digestoře. Za…

Vaření v titanovém nádobí je elegantní a zdravé

Vaření v titanovém nádobí je elegantní a zdravé

Možná jste již někde zaslechli, že se v kuchyních po celém světě objevila novinka v oblasti nádobí, která nemá daleko k úplné dokonalosti a jíž si pochvalují všichni lidé, kteří s ní přijdou do kontaktu. Tou novinkou je titanové nádobí. Titanové hrnce a pánve patří v současné době mezi to nejlepší, …


Silikonové nádobí: Hit domácích kuchyní

Silikonové nádobí: Hit domácích kuchyní

V posledních letech se na pultech mnoha obchodů můžeme setkat s nabídkou silikonového nádobí. Výrobci přitom tvrdí, že se jedná o naprosto skvělé produkty, které mají budoucnost a s jejichž pořízením by hospodyňky neměly váhat. Je tomu ale skutečně tak, nebo se jedná pouze o reklamní trik? Silikono…

Indukční titanové nádobí: Zdravé vaření každý den

Indukční titanové nádobí: Zdravé vaření každý den

Při nákupu nového sporáku do kuchyně si mnoho lidí vybírá moderní indukční vařiče. V případě, že si takovýto vařič pořídíte, je třeba si také zjistit, zda na něm budete moci využívat nádobí, tedy hrnce či pánve, které doma máte. Ne všechny druhy nádobí totiž na indukčních vařičích lze používat.