Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Sedací soupravy, obývací stěny, křesla: Výběr zařízení pro moderní obývák

10. červenec 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Zařídit moderní interiér není v dnešní době nijak těžké vzhledem k sortimentu obchodů s nábytkem. Moderní styl si mnoho lidí volí pro jeho funkčnost, jednoduchost, praktičnost, ale také zajímavou estetickou stránku.

Zejména obývací pokoj, který je sociálním centrem bytu či domu a kde se shromažďují návštěvy, se obvykle snažíme mít dokonale zařízený a sladěný. Jakým způsobem ale vybavit obývací pokoj, aby působil svěže, moderně a současně útulně a ne chladně, jak někdy může moderní nábytek působit? Základem by samozřejmě měl být výběr kvalitní sedací soupravy. Například Sedací souprava Afrodyta za 13 990,-

Vybíráme sedací soupravy

Při výběru sedací soupravy byste měli brát v potaz hned několik faktorů. V prvé řadě samozřejmě zohledňujeme, kolik prostoru na sedačku máme. Pokud je v obývacím pokoji místa dostatek a chodí k vám často početnější návštěvy, můžete volit větší sedačky ve tvaru písmene L nebo dokonce U. Druhým faktorem je pochopitelně styl, kterým obývák zařizujeme.

Po praktické stránce bychom neměli opomínat případné úložné prostory nebo možnost rozložení sedačky na spaní pro hosty. Dodatečné místo na sezení lze řešit křesly. Křesla by ale vždy měla ladit se sedací soupravou. Pokud k sedačce křesla nejsou, nedokupujte raději křesla jiného designu, mohli byste tím rozbít celistvost zvoleného designu.

Obývací nábytek

Klasickým vybavením obývacích pokojů bývaly vždy obývací stěny. Ty se ale do současného stylu o něco přeměnily. Dříve byly obývací stěny klasicky vysoké a zabíraly celou stěnu – jednalo se opravdu o stěny.

Moderní design je ale naštěstí přeměnil na nízké skříňky, které jen decentně doplňují celkový design obýváku. Velmi zajímavě působí tmavé dřevo v kombinaci s velmi světlými nebo stříbrnými prvky. Druhým příkladem bývají bílé obývací stěny často s lesklou povrchovou úpravou, na kterou je ale třeba dávat pozor, poněvadž na ní jdou vidět veškeré otisky rukou.

Autor: Jan Potůček

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Domácí vinotéka: 4 rady pro její správný výběr

Domácí vinotéka: 4 rady pro její správný výběr

Domácí vinotéky jsou hitem posledních let. Milovníci vína si konečně dávají záležet na správném skladování jejich oblíbeného moku. Dříve si většina z nás vystačila s klasickou chladničkou, spíží nebo jiným místem, kam víno jednoduše uskladnila. Jenže málokde jsou natolik ideální podmínky pro to, aby…

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Komín, který odvádí spaliny, je důležitý pro každý dům, v němž se k vytápění používají tuhá paliva, popř. plyn. Moderní kamna, krby nebo kotel mají mnohem vyšší účinnost než spotřebiče využívané v minulosti. Tomu je potřeba přizpůsobit i komín. Jak vybrat moderní komín?


Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Moderní kuchyně si jistě zaslouží také kvalitní a technicky dokonalé nádobí. Dnes mají hospodyňky a vůbec všichni ti, které občas nemine vaření v domácnosti, na výběr z mnoha druhů nádobí. Vyrábí se klasické smaltované nádobí, které však již moderním trendům v kuchyni příliš nevyhovuje. Naopak skvěl…

Peřiny pro kvalitní a zdravý spánek: Jak na výběr kvalitních peřin?

Peřiny pro kvalitní a zdravý spánek: Jak na výběr kvalitních peřin?

Peřiny a polštáře plněné peřím používaly už naše praprababičky a dobře věděly proč. Ne nadarmo je také slovo peří základem slova peřina. Tyto deky a polštáře totiž díky svým vlastnostem vytváří optimální podmínky pro náš odpočinek a naopak nepříznivé podmínky pro roztoče.


Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Prostěradlo je základem ložního povlečení. Stejně jako povlaky na polštáře a přikrývky plní několik funkcí. Abyste se ve vaší posteli vždy dobře a pohodlně vyspali, měli byste si proto pořídit právě co nejkvalitnější prostěradlo.

TZ: Spojení ohně s vodou: Efektivní topné zařízení

TZ: Spojení ohně s vodou: Efektivní topné zařízení

Krb nemusí znamenat jen atraktivní pohled do plamenů a jednu či dvě vyhřáté místnosti. Topné zařízení Schiedel Kingfire Aqua S obsahuje integrovanou krbovou vložku s výměníkem a přípravu připojení na teplovodní topení. Díky tomu umí poskytnout víc ne