Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Moderní dětský pokoj: Trendy pro rok 2014

10. únor 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Chystáte se zařizovat dětský pokoj a rádi byste věděli, jaké jsou aktuální trendy. I místnost typu dětského pokoje podléhá každý rok jiným trendům a je rozhodně dobré a užitečné si jich všímat. Bytoví architekti a specialisté vám totiž dokážou poradit nejen s tím, jaký dětský nábytek je praktický a vhodný, ale také si všímají, jaké barvy dětem v jejich pokojíku prospívají a které je raději lepší vynechat.

Barvy stěn v dětském pokoji

Dětský pokoj by v každém případě měl působit co nejveseleji. Důležitou roli v tomto ohledu hraje výběr barev, které zvolíte při malování stěn.

Zcela nevhodné jsou pro dětské pokoje nevýrazné a tmavé barvy. Zapomeňte na to, že místnost vymalujete tmavě hnědou, šedou či dokonce černou barvou. Ta ostatně není vhodná prakticky pro žádnou místnost. Když už ji zvolíte, tak jen v kombinaci se světlými barvami, které musejí převažovat.

Pro dětský pokoj zvolte radostné světlé barvy. Trendy pro letošní rok ukazují, že je nejlepším řešením zvolit modrou, oranžovou či žlutou barvu. Aby stěny nepůsobily příliš stroze, je vhodné je doplnit o nějaké malůvky, samolepky na zeď či jiné drobnůstky, které je náležitě oživí.

Nábytek do dětského pokoje

Pokud si svým dětem do pokoje rozhodnete pořídit i zcela nový nábytek, pak i zde lze vysledovat nové trendy. Přednost dostává v poslední době nábytek z přírodních materiálů. Dřevo je zkrátka daleko lepší nežli nějaký plastový nábytek. Nejenže už na první pohled působí příjemněji, ale také mnohem déle vydrží.

Všímejte si ale toho, aby dětský nábytek neměl nějaké ostré hrany, zkrátka aby se o něj děti nemohly poranit. To je při výběru nábytku do dětského pokoje zdaleka nejdůležitější, o trendech se zde nemá cenu ani bavit. Bezpečí dětí je vždy na prvním místě.

Zapojte i své děti

V moderním dětském pokoji se děti musí cítit maximálně příjemně. Pokud jsou vaše ratolesti již trochu větší, klidně je do zařizování jejich pokoje zapojte, nechte je si vybrat vlastní nábytek, barvy na stěny, koberec a další vybavení, jakým je třeba dětská postel. Vždy si jen ohlídejte, aby vše působilo kompaktně a jednotlivé komponenty k sobě dobře ladily.

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Ve vašem životě právě nastala ta významná chvíle, kdy je třeba zařídit dítěti jeho vlastní dětský pokoj, ale vy vůbec nevíte, jak na to? V dnešním článku vám poradím, jak dětský pokojík zařídit tak, aby byl přesně podle dětských představ.

Obklady a dlažby pro rok 2013: Trendy velí návrat k přírodě!

Obklady a dlažby pro rok 2013: Trendy velí návrat k přírodě!

V nabídce prodejců obkladů a dlažeb, které se využívají do prostoru koupelny, je možné vysledovat jednoznačný trend, kdy se tyto produkty snaží co nejvíce imitovat přírodní materiály. Koupelna pak vypadá na první pohled, jako by byla obložena dřevem či kamenem, přestože se jedná o imitaci.


Vyhrajte v soutěži elektřinu na rok ZDARMA

Vyhrajte v soutěži elektřinu na rok ZDARMA

Změna dodavatele elektřiny může být velmi významným krokem k tomu, abychom za elektřinu platili výrazně méně nežli doposud. V současné době se navíc naskýtá jedinečná možnost, jak se na celý rok zbavit nutnosti platit za účty za elektřinu, neboť od 25.7.2011 do 31.10.2011 probíhá soutěž „Vyhrajte el…

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Komín, který odvádí spaliny, je důležitý pro každý dům, v němž se k vytápění používají tuhá paliva, popř. plyn. Moderní kamna, krby nebo kotel mají mnohem vyšší účinnost než spotřebiče využívané v minulosti. Tomu je potřeba přizpůsobit i komín. Jak vybrat moderní komín?


Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Moderní kuchyně si jistě zaslouží také kvalitní a technicky dokonalé nádobí. Dnes mají hospodyňky a vůbec všichni ti, které občas nemine vaření v domácnosti, na výběr z mnoha druhů nádobí. Vyrábí se klasické smaltované nádobí, které však již moderním trendům v kuchyni příliš nevyhovuje. Naopak skvěl…

Pěstování bylinek doma: Bazalka po celý rok

Pěstování bylinek doma: Bazalka po celý rok

Bylinky a nejrůznější koření se opět vrací do našich kuchyní. Nevíte, jak si doma bylinky vypěstovat a do jakých pokrmů je použít? Sledujte náš seriál, kde vám prozradíme, jak na to. Začínáme tím nejjednodušším – bazalkou.