Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak zařídit dětský pokoj

4. prosinec 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Máte-li doma děti, je vhodné, pakliže je to prostory vaší domácnosti umožňují, jim zařídit vlastní pokoj. Děti v něm budou mít potřebné soukromí. Budou si v něm moci dělat úkoly do školy, hrát si s kamarády a nebudou vás tak během volných chvil a odpočinku rušit.

Při zařizování dětského pokoje je důležité brát ohled na věk dítěte. Pokojík bude vypadat jinak u zcela malého dítěte a jinak u teenagera, který má přeci jen již jiné potřeby a mnohé věci vnímá daleko citlivěji.

Nábytek do dětského pokoje

V případě, že zařizujete pokoj pro větší dítě, nebojte se jej zapojit do toho, jak by měl pokojík vypadat. Můžete společně s ním přemýšlet o tom, jaký do místnosti pořídíte dětský nábytek. V každém případě zde nesmí chybět nezbytnosti, jako jsou kvalitní postel, úložný prostor pro oblečení, spodní prádlo a další věci ( v podobě skříní, poliček apod.). V případě postele lze přitom volit z mnoha variant. V dnešní době jsou v obchodech k dostání velmi kvalitní dětské postele. V momentě, kdy v dětském pokoji máme dvě děti, lze jim pořídit třeba patrovou postel, která není tak náročná na prostor jako dvě klasické postele.

Školáci mají své povinnosti, tudíž nezapomeňme také na dostatečně prostorný pracovní stůl, případně PC stůl. Pakliže to prostor místnosti umožňuje, můžeme do dětského pokoje využít také obývací stěny, která poskytne místo pro odkládání knih a dalších potřeb.

Styl dětského pokoje

Kromě výběru nábytku dejme dětem možnost také zvolit si například styl, jakým bude dětský pokoj zařízen. Na mysli mám například barvy, kterými bude pokoj vymalován či různé bytové doplňky. Ani v dětském pokojíku se neztratí květiny či jiné ozdoby, které celou místnost příjemně zútulní.

Jakmile při zařizování dětského pokoje využijeme nápadů a myšlenek svých dětí, budeme mít jistotu, že se zde děcka budou cítit dobře a nebudou během volného času “lítat” po bytě a rušit nás během domácích prací.

Komerční sdělení Placla.cz

Foto: detske-pokoje.eu

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Ve vašem životě právě nastala ta významná chvíle, kdy je třeba zařídit dítěti jeho vlastní dětský pokoj, ale vy vůbec nevíte, jak na to? V dnešním článku vám poradím, jak dětský pokojík zařídit tak, aby byl přesně podle dětských představ.

Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonské stěny se v domácnostech používají jako alternativa ke klasickým roletám, žaluziím a závěsům. Představují moderní řešení, které slouží ke stínění interiéru a zároveň mohou také oddělovat větší prostory. Jejich využití může být velmi rozmanité


Nečekaná návštěva? Jak rychle uklidit?!

Nečekaná návštěva? Jak rychle uklidit?!

Čas od času se u vás doma zjeví nečekaná návštěva a vy přitom nemáte uklizeno. Jak rychle uklidit, aby si o vás nemysleli, že nepořádek v domácnosti máte pořád?

Zahradní jezírko: Jak na to?

Zahradní jezírko: Jak na to?

Uvažujete nad tím, jak zpříjemnit vaši zahradu? Kromě různých vysazených okrasných rostlin, terasy, krbu či altánku se dnes stále více lidí kloní k variantě, kdy si na zahradě, která disponuje dostatečným prostorem, nechají vybudovat zahradní jezírko. Zahradní jezírka jsou ideálním místem k odpočink…


Jak na pěstování fuchsie?

Jak na pěstování fuchsie?

Vypěstovat si krásné květiny na své vlastní zahradě je mnohdy poměrně složitou záležitostí. V případě, že se zvolí nějaký nenáročný druh květin, je ovšem velmi pravděpodobné, že se dopracují ke zdárnému výsledku i méně zdatní zahradníci. Jedním z takovýchto druhů květin jsou zcela jistě také fuchsie…

Jak pěstovat cibuli?

Jak pěstovat cibuli?

Komu by se nepřejedla čínská a španělská cibule, na kterou běžně narazíme v supermarketech. Není dobrá, není šťavnatá a dozlatova ji neosmažíte. Přemýšleli jste nad tím, že byste si vypěstovali cibuli vlastní? Je nejvyšší čas ji zasadit!