Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak se staví střecha: Realizace krovu

30. srpen 2013 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Jak známo, teprve střecha dělá dům. Co by to bylo za rodinný dům, pokud by měl špatně udělanou střechu. Neustále by vám dovnitř zatékalo, z domu by unikalo velké množství tepla. Realizace střechy je proto velmi důležitou součástí stavby každého domu. Základem střechy je pak samozřejmě kvalitní nosná konstrukce, takzvaný krov.

Pokud se pustíte do stavby střechy svépomocí, nebo raději investujete do střechy na klíč, kterou provede externí firma, vždy si ohlídejte hlavně pevnost a stabilitu krovu. Ten bude nést celou váhu střešní krytiny. Pokud by nebyl postaven kvalitně, střechu byste za pár let museli renovovat.

Základní konstrukce střechy

Klasický krov se dělá zhruba následovně. Základ tvoří konstrukce z fošen. Na krov se následně přibijí latě v závislosti na tom, jaký typ střešní krytiny zvolíte. Pod latě je vhodné instalovat také difúzní fólii, která pomůže vylepšit tepelně izolační vlastnosti.

Z čeho se krovy skládají

Běžný krov se skládá z vazných trámů, které se instalují kolmo na pozednice a hřeben. Pozednice jsou přitom umístěny u obvodového zdiva.

Vaznice, které se dávají rovnoběžně s pozednicemi, jsou pak podepírány sloupy, a to vždy pod zhruba čtvrtou krokví. Samotné sloupky stojí na vazných trámech.

Teprve tehdy, jsou-li na krovu upevněny latě ( jejich upevnění je poslední fází realizace krovu), je možné přistoupit k položení střešní krytiny.

Ta se pokládá na latě. Při pokládce je, stejně jako při ostatních činnostech, důležité dbát na bezpečnost, neboť se jedná o práci ve výšce.

Na stavbu střechy si raději pozvěte odborníky

Stavba střechy je poměrně náročnou a pracnou záležitostí. Je tudíž nasnadě, že si většina z vás k její realizaci nejspíše pozve stavební firmu.

Střechy na klíč v mnoha variantách staví společnost Střechy Novák. O její nabídce se dozvíte na webových stránkách strechy-novak.cz.

Komerční sdělení

-sad-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Kde se nejvíce staví? Jedničkou je Plzeňsko

Kde se nejvíce staví? Jedničkou je Plzeňsko

Výstavba nových nemovitostí a projektů není rovnoměrně rozložená po celé České republice. V některých krajích to jde rychleji, jinde to například může být horší s legislativními procesy pro povolení nové stavby. Kraje se na první příčce v celkovém po

Plechová střecha se i dnes používá na mnoha objektech

Plechová střecha se i dnes používá na mnoha objektech

Plechové střechy jsou k vidění na poměrně velkém množství budov, soukromí majitelé plechy využívají nejčastěji pro chaty a chalupy. Není snadné odpovědět na otázku, zda je plech na střechu tím pravým materiálem či nikoliv, jisté je však to, že se jedná o poměrně levný materiál, díky čemuž má i do da…


Základové desky na klíč: Realizace krok za krokem

Základové desky na klíč: Realizace krok za krokem

Stavíte dům? Pak se neobejdete bez základové desky , která je nezbytnou a klíčovou součástí každého domu. Proč se při budování základové desky spolehnout na profesionály než na Frantu z vedlejší vesnice?

Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonské stěny se v domácnostech používají jako alternativa ke klasickým roletám, žaluziím a závěsům. Představují moderní řešení, které slouží ke stínění interiéru a zároveň mohou také oddělovat větší prostory. Jejich využití může být velmi rozmanité


Jak na stínění střešních oken?

Jak na stínění střešních oken?

Střešní okna jsou specifická v tom, že je u nich náročnější způsob realizace. Kromě samotné konstrukce je ale složitější také instalace stínících prvků.

Jak na rekonstrukci podkroví v domě?

Jak na rekonstrukci podkroví v domě?

Současné trendy a vzrůstající kvalita životní úrovně vede spoustu majitelů bytů a domů k rekonstrukci střech a podkroví. Většinou se jedná o poměrně časově i finančně náročnou rekonstrukci, která by měla být důkladně promyšlená, aby bylo dosaženo cíl