Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak na výběr křišťálového lustru?

19. květen 2015 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

České křišťálové lustry jsou pojmem, který daleko přesahuje hranice naší země. Už od 17. století jsou Čechy jedním z hlavních světových center, kde se křišťálové sklo a lustry vyrábějí. I dnes se tento materiál hodí do moderních domácností. Před tím, než si jej pořídíte, musíte však vědět, podle jakých zásad jej vybírat.

Lustr má být dominantou místnosti

Křišťálové lustry jsou prvkem, který má být v každé místnosti výrazný. Hodí se spíše do větších prostor – hal, obývacích pokojů, případně do ložnic.

Podle velikosti místnosti volte rozměry lustru tak, aby v interiéru náležitě vynikl. Důležité je však také jeho správné zavěšení. Místnost, v níž se lustr bude nacházet, by měla mít spíše vyšší strop. Počítejte s tím, že má křišťálový lustr výšku v řádech několika desítek centimetrů. Po jeho zavěšení se nesmí stát, že bude překážet ve volném průchodu po místnosti. Pokud do lustru narážíte hlavou, je to rozhodně špatně.

Pozor na zavěšení

Dále dbejte na pevné zavěšení. Lustry z křišťálového skla jsou poměrně těžké, při špatném uchycení tak hrozí, že se po krátké době utrhnou. A vzhledem k tomu, že se nejedná zrovna o levnou záležitost, může vás to stát nemalé finanční prostředky.

Při výběru lustru je určitě dobré si všímat také jeho svítivosti. Platí přitom, že pokud je v místnostech, které často využíváte ve večerních hodinách, musí být lustr schopen dobře osvítit celou místnost. V případě, že tomu tak není, bude zapotřebí toto centrální osvětlení doplnit například o malé lampičky, bodová světla apod.

Křišťálové lustry nemusejí být pouze čiré. V obchodech dnes zakoupíte i různé barevné varianty, které mohou lépe navodit příjemnou atmosféru v interiéru. Pokud však chcete spíše univerzální řešení, zvolte raději čirý křišťál.

Lustry od tradičního českého výrobce

Tradiční české lustry z křišťálu zakoupíte u rodinné firmy Titania LUX, jež má sídlo v Železném Brodě. Její produkty jsou proslulé nejen v České republice, oblíbili si je i zákazníci z mnoha dalších evropských zemí. Společnost má v nabídce klasické varianty, kromě toho je ale schopna vyrobit vám křišťálový lustr přímo na míru dle vašich představ. Firma dále nabízí i opravy starších lustrů a ultrazvukové čištění.

Foto: eshop.titanialux.cz

Komerční sdělení

-pla-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Čištění křišťálového lustru

Čištění křišťálového lustru

Při čištění skleněných předmětů v domácnosti musíme být obecně velmi pozorní a opatrní. Sklo je křehkým materiálem a při neopatrném umývání se snadno může rozbít. Důležité je také používat prostředky, které sklo nepoškrábají a nezničí mu lesk. Pakliže doma máme křišťálový lustr, musíme si při jeho č…

Jak na správný výběr interiérových a vchodových dveří?

Jak na správný výběr interiérových a vchodových dveří?

Při obměně stávajících dveřních systémů ve vašem rodinném domě nebo bytě byste si měli nejprve pořádně promyslet, co od nových prvků očekávat. Hlavní roli by měla hrát kvalita. Samozřejmostí je dnes i stylové provedení, které nepůsobí kontraproduktiv


Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Při rekonstrukci či stavbě domu si vybírejme pokud možno co nejkvalitnější materiál, který bude dostatečně odolný vůči poškození a vydrží co nejdéle. Platí to například i při dělání fasády domu. Pokud zvolíme kvalitní fasádní barvy, budeme mít na dlouhá léta vystaráno.

Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Čas od času je příjemné nechat do bytu dopadat sluneční paprsky. Někdy se ovšem potřebujeme vyspat a uvítáme tmu, jindy zase potřebujeme soukromí. Řešením jsou žaluzie a okenní rolety. Podívejte se, jak vybrat ty správné!


Peřiny pro kvalitní a zdravý spánek: Jak na výběr kvalitních peřin?

Peřiny pro kvalitní a zdravý spánek: Jak na výběr kvalitních peřin?

Peřiny a polštáře plněné peřím používaly už naše praprababičky a dobře věděly proč. Ne nadarmo je také slovo peří základem slova peřina. Tyto deky a polštáře totiž díky svým vlastnostem vytváří optimální podmínky pro náš odpočinek a naopak nepříznivé podmínky pro roztoče.

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Prostěradlo je základem ložního povlečení. Stejně jako povlaky na polštáře a přikrývky plní několik funkcí. Abyste se ve vaší posteli vždy dobře a pohodlně vyspali, měli byste si proto pořídit právě co nejkvalitnější prostěradlo.