Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak by měl vypadat školákův dětský pokoj

16. říjen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Máme-li doma dítě ve školním věku, je ideální, pokud má vlastní pokojík, v němž se po příchodu domů může v týdnů i o víkendu věnovat svým školním povinnostem. Dětský pokoj pro školáka by už jen z tohoto důvodu měl vypadat trochu odlišně od pokojíku malých dětí.

Pracovní stůl a židle

Při zařizování dětského pokojíku pro školáka je především potřeba myslet na místo pro jeho pracovní činnost. Z tohoto důvodu bychom v obchodě měli vybrat dostatečně prostorný pracovní stůl. Vzhledem k tomu, že dnes školáci zcela běžně využívají k plnění pracovních úkolů počítač, je vhodné zvolit takový stůl, na němž bude možné umístit PC nebo notebook a zároveň zde bude zbývat místo také na ostatní věci - sešity, knihy, psací potřeby apod. Pracovní stolek musí být dobře osvětlen, je proto vhodné k němu umístit lampičku, kterou bude moci školák využít v případě, že studuje ve večerních hodinách. Podle pracovního stolu a jeho výšky bychom pak měli zvolit také příslušnou židli či křeslo. To by mělo poskytovat maximální komfort při sezení, dítě se v sedě nesmí nepřirozeně hrbit či naopak zaklánět.

Nábytek do školákova pokoje

Nedílnou součástí vybavení školákova pokoje jsou samozřejmě i různé skříně a poličky, do nichž se ukládají osobní věci a oblečení. Ty je dobré vybírat podle velikosti dítěte a rovněž dle jeho potřeb. Nábytek do dětského pokojíku, který můžete vybrat například pomocí online katalogů a obchodů, viz třeba katalognabytku.sk, by měl být vždy maximálně bezpečný. Je důležité dbát na to, aby měl nábytek dostatečnou stabilitu. V případě, že v pokoji školáka budou větší kusy nábytku ( skříně apod.), je vhodné je upoutat ke stěnám tak, aby nehrozilo jejich převržení, což by mohlo mít za následek zranění dítěte. Nábytek by neměl mít ostré hrany a výčnělky - to platí zejména v případě, obývá-li pokoj mladší školák.

Výběr postele a prostor na hraní

Základním nábytkem do pokoje školáka je samozřejmě postel. Při výběru postele si dejme pozor především na to, aby měla dostatečné rozměry. Vždy musí být alespoň o několik desítek centimetrů delší, nežli je výška postavy dítěte. Kromě výše uvedených základních věcí, které nesmí chybět v žádném dětském pokojíku, lze prostor místnosti doplnit o různé drobnosti. Rozhodně školákovi ponechme prostor na hraní, kde si bude moci dosyta užít svoje oblíbené hračky.

Bezpečný dětský pokojík zajistí, že rodiče nemusejí své dítě mít neustále na očích a není potřeba ani zajišťovat slečny, které se specializují na opatrování dětí.

Foto: katalognabytku.sk

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Ve vašem životě právě nastala ta významná chvíle, kdy je třeba zařídit dítěti jeho vlastní dětský pokoj, ale vy vůbec nevíte, jak na to? V dnešním článku vám poradím, jak dětský pokojík zařídit tak, aby byl přesně podle dětských představ.

TZ: Jak má vypadat dokonale vyladěná koupelna? Důležitou roli hraje kvalita topení

TZ: Jak má vypadat dokonale vyladěná koupelna? Důležitou roli hraje kvalita topení

TZ: Hledáte vhodné topení do koupelny? Pod značkou KORALUX si můžete vybrat z mnoha typů a několika barevných provedení koupelnových radiátorů a topení tak sladit s barvou koupelny. K dispozici jsou tato otopná tělesa s rovnými i prohnutými trubkami,


Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonské stěny se v domácnostech používají jako alternativa ke klasickým roletám, žaluziím a závěsům. Představují moderní řešení, které slouží ke stínění interiéru a zároveň mohou také oddělovat větší prostory. Jejich využití může být velmi rozmanité

Jak prostřít sváteční stůl?

Jak prostřít sváteční stůl?

Až nastane Štědrý večer, usedne celá rodina k jednomu stolu a bude si užívat příjemné chvilky a náležitě hodovat. Pro mnohé rodiny jsou právě Vánoce jedinými chvílemi, kdy se sejdou opravdu všichni její členové u jednoho stolu.


Nečekaná návštěva? Jak rychle uklidit?!

Nečekaná návštěva? Jak rychle uklidit?!

Čas od času se u vás doma zjeví nečekaná návštěva a vy přitom nemáte uklizeno. Jak rychle uklidit, aby si o vás nemysleli, že nepořádek v domácnosti máte pořád?

Jak vybrat vhodný zahradní slunečník

Jak vybrat vhodný zahradní slunečník

Při letním posezení na zahradě se náramně hodí, pakliže máme k dispozici zahradní slunečník. Ten nám poskytuje stín a do určité míry může také chránit před drobnějším deštěm. Při výběru zahradního slunečníku je třeba si dávat pozor zejména na jeho konstrukci.