Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Hliníková okna - moderní a odolné řešení pro váš dům

24. červenec 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Při rekonstrukci domu bychom neměli zapomenout ani na výměnu starých oken za nová. V současnosti lze pořídit okna z mnoha druhů materiálů. Mezi velmi oblíbené typy patří hliníková okna.

Využití hliníkových oken

Ta se hodí zejména do objektů, u nichž jsou hodně namáhány výplně oken. Velmi často jsou tak doporučovány například u domů či bytů, které se nacházejí v městské zástavbě. Kromě toho se hliníková okna běžně používají také například u celoprosklených fasád, kde se vyžaduje velká odolnost materiálu, dále se pak hliníková okna využívají třeba u zimních zahrad či vchodů.

Hlavní přednosti hliníkových oken

Hliníková okna mají velmi dobré vlastnosti z hlediska pevnosti a odolnosti. Jejich konstrukční pevnost zaručuje, že okna vydrží i na exponovaných místech. Přestože se jedná o materiál, který je velmi odolný, je zároveň dostatečně lehký, takže není nijak extrémně zatěžována celá stavba. Hliníková okna tak mohou mít mnohem větší rozměry nežli ostatní druhy oken ( dřevěná či plastová okna).

Okna z hliníku vydrží velkou námahu

Vzhledem k tomu, že hliník nepodléhá korozi a je odolný, mají kvalitní hliníková okna velmi dlouhou životnost. Jejich trvanlivost se zcela běžně pohybuje v řádech desítek let. Je tak prakticky jisté, že pakliže si do domu pořídíte hliníková okna, pak je nebude potřeba po dlouhou dobu vyměňovat za nová. I při značném namáhání se jen pomalu opotřebovávají. Hliníková okna jsou vhodná i vzhledem ke snadné údržbě.

Hliníková okna jsou mimořádně efektivním řešením. I díky svému širokému uplatnění patří v současné době mezi nejvyužívanější druhy oken. Kromě toho, že je lze použít na klasické okenní plochy, hodí se například i pro členění interiéru, kdy chceme stěny jednotlivých místností oddělit okenním prostorem.

V neposlední řadě je dobré uvést, že díky hliníkovým oknům bude z interiéru domu unikat menší množství tepla. Pakliže tedy například využíváte elektrické vytápění, pak se díky hliníkovým oknům výrazně sníží spotřeba energií. Elektřinu tak budete využívat zejména pro domácí osvětlení.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Větrání a rekuperace: Řešení i pro váš dům?

Větrání a rekuperace: Řešení i pro váš dům?

Bez vzduchu se neobejde nikdo z nás. Pokud správně a dostatečně nevětráme, jsme unavení, špatně se nám spí i pracuje. Jenže častým otvíráním oken přicházíme především v zimě o drahé teplo. Jak tedy dostatečně větrat a přitom šetřit energii? Řešením je rekuperace.

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

V rámci snahy o co největší úspory na energiích a zároveň zajištění komfortnějšího bydlení se používají mnohé počítačové a komunikační technologie. Využití těchto moderních systémů nese hromadný název inteligentní dům.


Šindele: Asfaltová střešní krytina, která váš dům ochrání před nepřízní počasí

Šindele: Asfaltová střešní krytina, která váš dům ochrání před nepřízní počasí

Jednou z možností střešní krytiny pro váš dům se mohou stát šindele. Tato střešní krytina je velmi zajímavou alternativou. Lze ji využít nejen pro rekreační objekty či starší rodinné domy, ale dokonce i pro moderní novostavby. Předurčují je k tomu vynikající vlastnosti. O nich se dozvíte v následují…

TZ: Jarní potěšení pro vás i váš balkon

TZ: Jarní potěšení pro vás i váš balkon

Dalo by se říci, kolik budov, tolik různých druhů balkónů a teras. Balkón je ideálním místem pro odpočinek, slunění se i večerní posezení s přáteli. Právě tím je tento oblíbený prostor vystaven značné mechanické zátěži.


Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Hledáte úsporné, moderní a komfortní vytápění? Už jste v souvislosti s podlahovým vytápěním slyšeli o topných rohožích? Jak fungují, kolik energie ušetří a jak probíhá jejich instalace?

Nafukovací postel - řešení pro hosty

Nafukovací postel - řešení pro hosty

Má k vám přijet rodina, nebo očekáváte, že u vás přespí přátelé? Přemýšlíte, kam je uložit? Právě nafukovací postele mohou představovat řešení této situace. Nejenže jsou rychle připravené a skladné, ale poskytují i patřičné pohodlí.