Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Bazény a jejich pravidelná údržba

4. červen 2012 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Těšíte se na letošní léto, které bude dozajista plné sluníčka a nádherných teplých dnů? Pak ovšem začněte přemýšlet o tom, jak případně pěkného počasí maximálně využít, a to i doma.

Léto na zahradě s bazénem

Mnoho lidí tráví pěkné dny na zahradě u domu, kde mají dostatek soukromí a mohou si tak v klidu lenošit. V době veder je ovšem potřeba se také občas zchladit. K tomu je ale zapotřebí, abychom si na zahradě postavili bazén. Vlastní zahradní bazény jsou skvělým doplňkem, který právě zejména v letních měsících potěší.

Nadzemní bazény

Do vlastního bazénu na zahradu není potřeba investovat nějakou přehnanou sumu peněz. Nemusí se zrovna jednat o zapuštěné bazény, které jsou přeci jen náročné na výstavbu i provoz, stačí malé nadzemní bazény. Ty zvládne postavit opravdu každý a stačí mu na to pár minut.

Péče o vodu v bazénu

Pakliže si na zahradě postavíme vlastní bazén, musíme se o něj náležitě starat tak, aby voda v něm byla neustále čistá a zdravotně nezávadná. Nikdo se asi nechce koupat v zelené vodě, která bude zapáchat. Při péči o vodu v bazénu je potřebná kvalitní bazénová chemie. Ta je dnes zcela běžně k dostání v obchodech, které se zabývají prodejem bazénů a bazénových příslušenství. Voda v bazénech se však znečišťuje i tím, že do ní padají nečistoty ze vzduchu, stékají mechanické nečistoty s okolí bazénu či se do vody dostávají nečistoty s koupajícími. Proto je třeba vodu zbavit mechanických nečistot. K tomu se používají bazénové filtrace. Mezi nepoužívanější patří pískové filtrace. Jednoduchá písková filtrace dnes stojí pár stovek a dokáže být opravdu účinná.

Prodej bazénů a bazénových doplňků

Bazény, bazénovou filtraci a další bazénové příslušenství se dá pořídit v internetovém obchodě BazenyShop.cz. Tento obchod se zaměřuje především na prodej nadzemních bazénů, které vynikají jednoduchým, avšak spolehlivým řešením. V obchodu je velká skladová dostupnost všech výrobků, takže dodávky zboží probíhají s maximální rychlostí.

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Údržba trávy po zimě: Na co si dát pozor

Údržba trávy po zimě: Na co si dát pozor

Přestože letošní zima rozhodně nebyla nějak extrémní, i tak mohlo zimní počasí zanechat stopy na trávníku vaší zahrady. S příchodem jara tak trávě určitě nezapomeňte věnovat zvýšenou péči. Možná bude třeba nahradit některá problematický místa pomocí

Pěstování a údržba trávníku: Rady od profesionálů

Pěstování a údržba trávníku: Rady od profesionálů

Rovně střižený, souměrný a profesionálně upravený trávník je chloubou zahrady. Toužíte také po anglickém trávníku, ale zatím pořád bojujete s českým plevelem? Jak trávník pěstovat a jak ho udržovat? Nechte si poradit od profesionálů.


Podzimní údržba zahrady

Podzimní údržba zahrady

Léto je za námi a je třeba se připravit na chladnější počasí a změnu klimatu. Stejně tak se dostávají do pohotovosti všichni zahrádkáři a majitelé zahrad, neboť před příchodem zimy pro ně nastává mnoho práce. Ne každý se při podzimní úpravě zahrady rozhodne využít služeb profesionálů, kteří toto maj…

Okapové systémy a jejich výběr

Okapové systémy a jejich výběr

Zima dokáže na domě udělat velkou paseku. Platí to i o okapech. Pakliže jsme nezvolili vhodný typ okapu, nebo byl špatně instalovaný, pak na jaře musíme přistoupit k jeho výměně. V následujícím článku se dozvíte o tom, jak vybírat okapový systém a jaké typy okapů se dnes prodávají.


Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Moderní plastová i dřevěná okna potřebují jen minimální údržbu. Pokud proběhlo správně jejich usazení a jejich otevírání a zavírání je rovněž bezproblémové, pak kvalitní okna dokáží vydržet po mnoho let bez větší potřeby zásahu. I tak je ale dobré, a to zejména před zimním obdobím, provést některá o…

Gabionové konstrukce a jejich použití v zahradě

Gabionové konstrukce a jejich použití v zahradě

Ke zpevnění svahu na zahradě si můžeme vypomoci umístěním gabionových konstrukcí. Gabionové konstrukce jsou samonosné drátěné koše, které jsou vyplněny kamením. Jejich umístěním dosáhneme větší stability svahu, gabiony také staticky spolupůsobí s terénem.