Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Výběr sedací soupravy: Jak pečovat o koženou sedačku?

22. únor 2015 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Sedací souprava představuje neopominutelnou součást obývacího pokoje. Veškerá rodinná setkání se odehrávají právě zde. Nejen z tohoto důvodu musí sedací souprava splňovat funkční i estetická kritéria. Jen tak budete s vybranou soupravou spokojeni.

Reklama

Při koupi sedací soupravy byste nejprve měli zvážit, co od výrobku očekáváte, a k jakým účelům bude sloužit. Teprve na základě zvážení všech podstatných faktorů se rozhodnout. Rozhodně se vyplatí vyšší investice do nové kvalitní soupravy, která může vašemu obývacímu pokoji dominovat i několik desítek let.

Mezi soupravy, které se vyznačují kvalitou, elegancí a určitým luxusem, patří rozhodně kožené sedací soupravy. Aby byly kožené sedačky opravdu kvalitní, musí být velmi kvalitní i kůže, ze které jsou vyrobeny. Prodejce by vám měl být vždy schopný sdělit informaci, z jak kvalitní kůže je sedací souprava vyrobena.

Platí, že čím kvalitnější kůže je na potah použita, tím méně práce budete mít s její údržbou. Péče o koženou sedačku je vesměs velmi jednoduchá. Stačí ji čas od času vysát pomocí vysavače s malým nástavcem. Drobné zašpinění pak odstraníte pomocí navlhčeného hadříku. Nepoužívejte však žádné chemické přípravky, mohly by narušit strukturu kůže.

Čím dál větší oblibě se těší rohové sedací soupravy, které se vyznačují především svou praktičností. Rohové sedačky mohou mít různé tvary, materiál i velikost. Pro klasické domácnosti jsou nejvhodnější sedačky, na které se vejde od dvou do sedmi osob. Naopak do reprezentativních místností, kanceláří, či prostornějších domácností, se pořizují větší rohové soupravy, na které se může vejít až dvanáct osob. Rohové sedačky můžete pořídit také v koženém provedení a propojit tak praktičnost, eleganci i kvalitu.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak na správný výběr interiérových a vchodových dveří?

Jak na správný výběr interiérových a vchodových dveří?

Při obměně stávajících dveřních systémů ve vašem rodinném domě nebo bytě byste si měli nejprve pořádně promyslet, co od nových prvků očekávat. Hlavní roli by měla hrát kvalita. Samozřejmostí je dnes i stylové provedení, které nepůsobí kontraproduktiv

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Při rekonstrukci či stavbě domu si vybírejme pokud možno co nejkvalitnější materiál, který bude dostatečně odolný vůči poškození a vydrží co nejdéle. Platí to například i při dělání fasády domu. Pokud zvolíme kvalitní fasádní barvy, budeme mít na dlouhá léta vystaráno.


Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Čas od času je příjemné nechat do bytu dopadat sluneční paprsky. Někdy se ovšem potřebujeme vyspat a uvítáme tmu, jindy zase potřebujeme soukromí. Řešením jsou žaluzie a okenní rolety. Podívejte se, jak vybrat ty správné!

Peřiny pro kvalitní a zdravý spánek: Jak na výběr kvalitních peřin?

Peřiny pro kvalitní a zdravý spánek: Jak na výběr kvalitních peřin?

Peřiny a polštáře plněné peřím používaly už naše praprababičky a dobře věděly proč. Ne nadarmo je také slovo peří základem slova peřina. Tyto deky a polštáře totiž díky svým vlastnostem vytváří optimální podmínky pro náš odpočinek a naopak nepříznivé podmínky pro roztoče.


Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Prostěradlo je základem ložního povlečení. Stejně jako povlaky na polštáře a přikrývky plní několik funkcí. Abyste se ve vaší posteli vždy dobře a pohodlně vyspali, měli byste si proto pořídit právě co nejkvalitnější prostěradlo.

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Sedací vaky a pytle jsou velmi oblíbeným druhem nábytku, který se objevuje ve stále větším množství domácností. Jedná se o produkty, které jsou mimořádně komfortní a odborníci je doporučují i kvůli zdraví. Dokážou se totiž výborně přizpůsobit poloze těla, které tak není nepřirozeně zkřiveno a nam…