Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak často měnit povlečení a přehozy?

8. prosinec 2014 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Výměna povlečení je jednou z důležitých domácích činností, na které byste rozhodně neměli zapomínat. Pokud chcete spát ve voňavém a příjemném prostředí, je třeba povlečení měnit poměrně často.

Reklama

Výměna je důležitá z hlediska hygieny a zdraví

Jak často měníte povlečení? Pokud jednou za měsíc, jste tak někde na půli cesty. Ti z vás, kteří jej mění méně než jednou měsíčně, by se nad sebou rozhodně měli zamyslet. Uvědomte si, že spíte v prostředí, které je přímo ideální na množení roztočů a bakterií. Nedivte se pak, že vás častěji trápí dýchací potíže, případně máte alergické reakce, nebo vás svědí pokožka. Ano, to vše a ještě mnohem více může být způsobeno právě malou frekvencí výměny povlečení a přehozů.

Při nemoci měňte povlečení častěji

Určitě nestačí vyměnit povlečení podle období, tedy zda je zrovna léto nebo teplo. I to samozřejmě lze. Některé druhy povlečení a přehozů jsou vhodnější pro chladné období, jiné je pak vzhledem ke svým vlastnostem lepší použít spíše na jaře a v létě.

Zásadní je ovšem zmíněná frekvence. Tu zvyšte v okamžiku, kdy jste třeba nemocní. Během horeček se daleko více potíte. Povlečení se tak rychleji špiní. Ve chvíli, kdy trpíte zvýšenou potivostí (platí to například i při horkých letních nocích), doporučuji provádět výměnu klidně i jednou za týden.

Když už vás netrápí zdravotní hledisko a hygiena, mělo by vás k výměně ložního povlečení a přehozů postele dohnat alespoň to, že přeci nechcete spát v něčem, co už zdálky vypadá omšele a navíc zapáchá.

Pozor na výběr materiálů

Důležitý je i výběr materiálu pro povlečení. Materiály se totiž liší ve schopnosti prodyšnosti, savosti. Obecně platí, že v umělých materiálech se méně často množí roztoči. Dobrou prodyšnost a savost pak mají bavlněná povlečení a přehozy, ať už se jedná o klasickou bavlnu, nebo třeba bavlněný satén či krep.

Při výběru přehozů a povlečení si dejte záležet. Vždy se zajímejte o materiál a jeho vlastnosti. Pěkné a přitom levné povlečení a přehozy zakoupíte zde.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Prostěradlo je základem ložního povlečení. Stejně jako povlaky na polštáře a přikrývky plní několik funkcí. Abyste se ve vaší posteli vždy dobře a pohodlně vyspali, měli byste si proto pořídit právě co nejkvalitnější prostěradlo.

Luxusní povlečení z pravé bavlny

Luxusní povlečení z pravé bavlny

Luxusní povlečení z pravé egyptské bavlny Vám poskytne dokonalý komfort. Dopřejte svému tělu ty nejkvalitnější materiály povlečení a vyberte si některý z nádherných vzorů bavlněného povlečení.


Kvalitní ložní povlečení podpoří spokojený spánek

Kvalitní ložní povlečení podpoří spokojený spánek

Kvalitní spánek je pro každého z nás naprosto nepostradatelnou podmínkou k tomu, abychom si pravidelně odpočinuli a zregenerovali síly do dalších aktivit pracovních i svátečních dnů. Velice důležitým specifikem je i to, jak se v posteli cítíme.

Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonské stěny se v domácnostech používají jako alternativa ke klasickým roletám, žaluziím a závěsům. Představují moderní řešení, které slouží ke stínění interiéru a zároveň mohou také oddělovat větší prostory. Jejich využití může být velmi rozmanité


Jak prát záclony, aby vám co nejdéle vydržely v původním vzhledu?

Jak prát záclony, aby vám co nejdéle vydržely v původním vzhledu?

Praní záclon nepatří zrovna mezi oblíbené domácí práce. Naštěstí tuto činnost není potřeba provádět tak často. Záclony byste měli měnit zhruba po jednom až dvou měsících.

Ventilátory a větráky aneb jak se v létě ochladit

Ventilátory a větráky aneb jak se v létě ochladit

Léto je v plném proudu a teploty překročily hranici snesitelnosti. Obyčejné vyvětrání oknem byt neochladí, protože venku je stejné vedro jako uvnitř, a tak nezbývá nic jiného, než se poohlédnout po nějakých pomocnících, kteří nám parné dny pomohou zvládnout.