Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

5 rad, jak zaměřit vestavěnou skříň

8. červen 2014 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Ve chvíli, kdy se v domácnosti rozhodnete použít vestavěné skříně, měli byste vědět, jaká jsou úskalí spojená s montáží tohoto typu nábytku. Zdaleka nejdůležitější je správné zaměření. Nevíte, jak na to? Pak vám tento článek hodně pomůže.

Reklama

Zaměření vestavěné skříně započněte tím, že si promyslíte, v jakém prostoru nábytek vlastně bude stát. V případě vestavěné skříně je ta výhoda, že ji lze umístit prakticky kamkoliv, a to i do prostor, které nemají zrovna typické rozměry. Je možné ji nainstalovat i v různých výklencích, pod schodištěm apod.

1. Výška

U vestavěné skříně se doporučuje zvolit výšku maximálně kolem 2,5 metru. V případě, že máte místnost s vyšším stropem a skříň chcete mít až k němu, pak je vhodné nad zmíněnou výšku zvolit řešení v podobě nástavců.

2. Šířka

I šířka vestavěné skříně má své limity. Pro její stabilitu je vhodné zvolit maximální délku do 6 metrů. Pokud je prostor delší, pak lze jednotlivé skříně napojit.

3. Hloubka

Ideální parametry z hlediska vestavěné skříně jsou kolem 60 centimetrů. Tento rozměr totiž poskytuje dostatek prostoru pro uskladnění objemnějších věcí, zároveň ale skříň nepůsobí tak robustně a vnitřek není „utopen“. Při volbě hloubky skříně mějte na paměti také to, že určitou část zaberou posuvné dveře.

4. Rozdělení vnitřního prostoru

Větší vestavěnou skříň je zapotřebí také rozdělit příčkami a poličkami. V horní části je dobré umístit stropní polici, kam uskladníte méně používané věci, jako jsou kufry atd. V případě, že bude vestavěná skříň součástí realizace kuchyně na míru, pak se tento prostor dá využít k uskladnění málo používaných hrnců a dalšího nádobí.

Když už zmiňuji kuchyně na míru, kde se vestavěné skříně dají velmi dobře využít, doporučuji prohlédnout si, jak takové moderní prostory pro vaření vypadají. Velkou inspirací je fotogalerie kuchyní, kterou pro návštěvníky svého webu připravila společnost JN Interier, jež je předním výrobcem vestavěných skříní a kuchyní na míru.

Prostřední část velké vestavěné skříně využijete nejspíše pro uskladnění kabátů, sak a dalších druhů oblečení, které se věší na ramínka a potřebují dostatek prostoru. Proto by tento prostor měl být dostatečně velký, a to alespoň 1,5 metru.

Do spodní části skříně pak lze umístit poličky či další příčku, kam můžete umístit drobnější věci, ale také například obuv apod.

5. Pozor na okolní prostor

Ačkoliv je vestavěná skříň velmi nenáročná na prostor, nejde ji namontovat všude. Ke snadnému přístupu tak mějte na paměti, že nesmí být v její bezprostřední blízkosti dveře, při jejichž otevření by skříň byla nedostupná. I ve chvíli, kdy u skříně použijete posuvné dveře, měl by být prostor před nábytkem dostatečně široký, aby místnost byla bez větších problémů průchozí.

V případě, že si se zaměřením skříně a uspořádáním jejího interiéru nevíte rady, obraťte se na společnost JN Interier, která vám s tímto problémem ráda pomůže.

Foto: jninterier.cz

Komerční sdělení

-sad-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vybíráme hypotéku na internetu - na co se zaměřit

Vybíráme hypotéku na internetu - na co se zaměřit

Pokud se rozhodneme vzít si na nové bydlení hypotéku, máme možnost si nabídky jednotlivých bank porovnat na internetu. Existují různé online kalkulačky na hypotéky, díky nimž se dá jednouše spočítat, kolik za hypotéku zaplatíme, jak dlouho ji budeme splácet a na kolik peněz nás každá splátka vyjde. …

Grilování na zahradě - několik rad a tipů

Grilování na zahradě - několik rad a tipů

Před grilováním na zahradě se Vám mohou hodit různé tipy a triky, díky nimž budou připravovaná jídla mnohem chutnější a grilování bude daleko větší zábavou.


Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonské stěny se v domácnostech používají jako alternativa ke klasickým roletám, žaluziím a závěsům. Představují moderní řešení, které slouží ke stínění interiéru a zároveň mohou také oddělovat větší prostory. Jejich využití může být velmi rozmanité

Jak vybírat křovinořez: Důležité rady pro zahrádkáře

Jak vybírat křovinořez: Důležité rady pro zahrádkáře

Při sekání trávy se kromě klasických sekaček a zahradních traktorů používají také křovinořezy. Na trhu jich dnes existuje celá řada. Liší se nejen v ceně, ale také ve vzhledu a konstrukci, způsobu ovládání, kvalitě a výkonu motoru. Pokud chcete používat skutečně křovinořez, který bude za něco stát, …


Jak opticky zvětšit prostor v předsíni bytu?

Jak opticky zvětšit prostor v předsíni bytu?

Předsíň je částí domácnosti, která zejména v panelových bytech neposkytuje příliš mnoho prostoru. Často tak řešíme problém, jak sem umístit veškeré potřebné předměty a nábytek tak, aby zde zůstalo dostatek místa pro volný pohyb. Řešení tohoto problému se dají najít, je ovšem nutné přistoupit k drobn…

Nečekaná návštěva? Jak rychle uklidit?!

Nečekaná návštěva? Jak rychle uklidit?!

Čas od času se u vás doma zjeví nečekaná návštěva a vy přitom nemáte uklizeno. Jak rychle uklidit, aby si o vás nemysleli, že nepořádek v domácnosti máte pořád?