Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

10 tipů, jak vybrat posunovací dveře

14. říjen 2013 - Rubrika: Domácnost - reaguj na článek

Posunovací dveře jsou zajímavým řešením pro interiéry domácností. Hodí se zejména do těch bytů a rodinných domků, které nedisponují zrovna velkými rozměry.

Reklama

Pokud má vaše domácnost malé místnosti a oddělují je klasické křídlové dveře, užitný prostor se pak opticky ještě zmenšuje. Je totiž potřeba počítat s volným místem, který slouží k otevírání dveří. V momentě, kdy si namísto křídlových pořídíte posuvné dveře, tento problém odpadne.

1. Posunovací dveře dle způsobu zasunování

Posunovací dveře můžete zvolit buď ve variantě, kdy se při otevření zasouvají přímo do stěny. V tomto případě je potřeba namontovat stavební pouzdro. Další možností je jejich zasouvání k boku stěny, i zde se využívá kolejnice a zavěšené garnýže. Poslední variantou jsou posunovací dveře, které se při otevírání srolují.

2. Lakované dveře

Lakované dveře jsou zřejmě nejlevnější variantou. Platí to i v případě posuvných variant. Zdaleka nejlevnějším materiálem je voština, což je vlastně stlačený papír. Na povrchu jsou pak opatřeny lakovanou dřevotřískovou deskou.

3. Laminátové dveře

Laminát je rovněž vhodnou volbou. Vyberete-li si laminátové posuvné dveře, zvolíte odolný typ, kterému jen tak něco neuškodí. Laminát dobře odolává škrábancům. Dá se navíc pořídit v různých imitacích, které napodobují vzhled dřeva.

4. Dřevěné dveře

Asi nejoptimálnější variantou je výběr dřevěných posuvných dveří, ideálně z masivu. Ty jsou nejvíce bytelné. Počítejte ale logicky s vyšší pořizovací cenou.

5. Rozměry dveří

Posunovací dveře samozřejmě musíte vybírat dle velikosti. Standardně jsou nabízeny se šířkou 60 – 90 centimetrů. Před výběrem si tak změřte velikost vstupu, abyste nakoupili příliš malé, nebo naopak velké dveře, které by vám nakonec byly k ničemu.

6. Jednokřídlé dveře

Jednokřídlé posuvné dveře jsou variantou, která je vhodná pro menší vchody.

7. Dvoukřídlé dveře

Logicky jsou dvoukřídlé posuvné dveře využitelné i pro vchody, které mají větší šířku.

8. Způsob otevírání

Zejména u dvoukřídlých dveří máte na výběr, zda se budou otevírat obě jejich části souběžně či nikoliv. Souběžné otevírání je praktické. Stačí posunout jedno křídlo a automaticky se zasouvá i druhé.

9. Směr zasouvání

Při výběru posuvných dveří v jednokřídlé verzi rozhoduje také to, jakým směrem se budou zasouvat. To zvažte s ohledem na prostor, kde se nachází vstup pro dveře, a to s ohledem na nábytek i délku stěny. Pokud vpravo od vstupu není dostatek místa, pak je logické, že zvolíte dveře, které se budou zasunovat doleva. Podle toho si vyberete i typ stavebního pouzdra.

10. Výplň dveří

Lze zvolit posuvné dveře s výplní. Tu může obstarat například sklo (čiré nebo matné). Výplň tak přispěje k optickému zvětšení prostoru, jeho zesvětlení a tak i k celkovému komfortu bydlení.

Pokud jste si již vybrali, pak vás jistě zajímá, jak namontovat stavební pouzdro pro posuvné dveře, co je k tomu zapotřebí a jaké vás čekají náklady. Vězte, že se nejedná o nic extra obtížného a drahého.

Ve spolupráci s jakopravit.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak fungují stavební pouzdra pro posuvné dveře?

Jak fungují stavební pouzdra pro posuvné dveře?

Přemýšlíte o tom, že si do domácnosti pořídíte posuvné dveře, avšak nevíte, jak náročná bude jejich montáž, případně co je k nim potřeba pořídit? Pak vám pomůžeme osvětlit jejich princip, výhody a také to, jakým způsobem se ukotvují.

5 tipů, jak na jarní úklid

5 tipů, jak na jarní úklid

S příchodem jara nastává ideální čas na generální úklid domácnosti. Díky tomu, že venku už nepanuje tak mrazivé počasí, máte možnost se krom jiného pustit třeba i do mytí oken, vstupních dveří či garážových vrat. Aby vám šla práce od ruky, přinášíme


5 tipů, jak docílit zdravého spánku

5 tipů, jak docílit zdravého spánku

Máte potíže se spánkem, ráno se probouzíte unavení a přes den vám pak chybí energie? V tom případě je potřeba ve svých návycích něco změnit, abyste docílili zdravého spánku. V následujícím článku vám prozradím 5 tipů, které vám mohou pomoci.

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Nejste příznivcem všech těch chemických prostředků, které je možné zakoupit v drogérii? Příčí se vám dezinfekce a přistupujete ke své domácnosti se zdravým selským rozumem? Pak se vám bude hodit několik tipů, jak si doma uklidit bez chemie!


Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Nemáte dosud neblahou zkušenost s tím, že by váš dům navštívili zloději? Pak možná máte vaši domácnost dobře zabezpečenou, nebo jste zkrátka doteď měli jen štěstí. Tomu je však nutné jít naproti. Přinášíme vám pět tipů, jak co nejlépe vyzrát na zloděje, aby nepoznali, že nejste právě doma a byt či d…

Prach v bytě: 6 tipů, jak s ním skoncovat

Prach v bytě: 6 tipů, jak s ním skoncovat

Zvýšená prašnost v bytě může mít pro neblahé důsledky pro vaše zdraví. S prachem je proto potřeba zatočit. Existuje celá řada způsobů.