Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Drtiče zahradního odpadu

14. červen 2011 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

Mezi velice populární stroje na zahradu patří kromě sekaček, pil a dalších také drtiče zahradního odpadu. Ty dokáží likvidovat a zpracovávat nejen větve, které spadnou ze stromu, ale také například zbytky ovoce, posekanou trávu, případně i další odpad, který se na zahradě vyskytne.

Reklama

K čemu slouží drtiče zahradního odpadu

K čemu nám vlastně drcení takového odpadu poslouží? Vzniklý humus můžeme dále využívat. Hodí se například k zakrytí půdy pod keři a stromy, čímž se snižuje odpařování vody z půdy a dochází také k minimalizaci růstu plevele.

Příkon drtiče

Každý drtič odpadu má v horní části velký trychtýř, do něhož jednotlivé kusy větví či jiného odpadu vkládáme. Výkonnější drtiče, které mají příkon přes 2 kW, dokáží naráz zpracovat i větve o průměru až 5 cm. U trychtýře by měly být plastové otvory, které znemožní kontakt ruky s drtičkou.

Hlučnost

Při výběru drtiče zahradního odpadu si nejprve zjistěme, jaká je hlučnost stroje. Levnější varianty, které jsou k dostání v různých velkoobchodech, si na nízkou hlučnost příliš nepotrpí a při práci mohou dosahovat nadměrného hluku, a to i přes 100 dB. Pokus si již takovýto přístroj pořídíme, raději si vezměme ochranu uší. Nepříjemným faktem může být při používání velmi hlučných drtičů odpadu také to, že okolí nás nebude mít příliš rádo. Pokud sousedům budeme čas od času přizvukovat k jejich víkendové siestě drcením větví, pak jim zřejmě po pár týdnech dojde trpělivost. Proto raději sáhněme hlouběji do kapsy a pořiďme si dražší, avšak účinnější a hlavně tišší drtiče zahradního odpadu.

Sběrné koše

Drtiče krom trychtýře a samotné drtičky mají ve spodní části také sběrné koše nebo vaky. Ty mívají různou kapacitu dle velikosti drtiče, zpravidla se jejich objem pohybuje mezi 50 až 80 litry.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Drtič kuchyňského odpadu

Drtič kuchyňského odpadu

Jedním z šikovných spotřebičů do domácnosti a do kuchyně je také drtič odpadu. Vzhledem ke stále se zvyšující potřebě třídit odpad a řádně jej zpracovávat tak, aby nedocházelo k ještě většímu znečišťování přírody a ke zbytečnému zaplavování skládek materiálem, který lze znovu zpracovat či jinak využ…

Průvodce tříděním odpadu: Od papíru k bioodpadu

Průvodce tříděním odpadu: Od papíru k bioodpadu

Třídit plasty nebo papír je v dnešní době jednoduché. Téměř na každém sídlišti nebo návsi již najdete barevné kontejnery, do kterých můžete vyhodit plastovou láhev nebo staré noviny. Jenže třídění odpadu má svá jasně daná pravidla.


Postavte si dům z odpadu: Za 1 milion korun!

Postavte si dům z odpadu: Za 1 milion korun!

Kolik vyhodíte za měsíc PET láhví nebo krabic od mléka? A přitom je můžete využít mnohem efektivněji. Třeba si z nich postavit dům!

Čištění zahradního bazénu: Jak na to?

Čištění zahradního bazénu: Jak na to?

Pořídili jste si na zahradu bazén, protože se neradi mačkáte na veřejných koupalištích vedle ostatních lidí? Představovali jste si, že teď už se budete jen bezstarostně koupat a opalovat? Zahradní bazén je sice skvělý prostředek pro letní zábavu a relaxaci, ale vyžaduje také pravidelnou péči a údržb…


Drtič větví jako univerzální zahradní pomocník

Drtič větví jako univerzální zahradní pomocník

Drtič větví našel v zahradách univerzální uplatnění a přitom je zároveň ekologicky šetrný. Při zbavování se odřízlých či odpadlých větví totiž nemusíte podstoupit riziko nekontrolovatelného požáru, které hrozí při klasickém pálení dřeva.

Kompostování: 3 způsoby, jak na to

Kompostování: 3 způsoby, jak na to

Kompostování odpadu by měl provádět každý zkušený zahrádkář a pěstitel. Nejenže tím sníží množství odpadu, který se sváží, ale vzniklý kompost dále využijí pro hnojení rostlin. Existují tři základní způsoby kompostování.