Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Dekorační materiály ke květinám: Hitem je lávová drť

27. červen 2012 - Rubrika: Zahrada - Komentáře: 2

Hledáte vhodnou a oblibou dekoraci do květináče nebo na záhon? Nudí vás už dosud tradiční keramzit? Chcete, aby dekorace byla nenáročná a za dobrou pořizovací cenu? Zkuste nový hit, kterým je lávová drť.

Reklama

Možností, jak zdekororovat prostor u květin, je mnoho. Oblíbenými materiály jsou mramorová drť či oblázky. Jsou příjemné na pohled, ale vyžadují jistou údržbu. Lávová drť nabízí řešení právě v údržbě. Nevyžaduje totiž skoro žádnou.

Výhody lávové drtě, aneb proč si ji pořídit

Tato drť je velmi lehká a porézní. Hezky kryje půdu pod ní a navíc do ní neuvolňuje žádné nežádoucí příměsi.

V květináči vytvoří vzdušnou a prodyšnou vrstvu. Jejím velkým plusem je schopnost absorpce vody, kterou tak postupně vrací do půdy. Tím pomáhá alespoň částečně regulovat hospodaření s vodou a brání také nadměrnému výparu.

Dalším pozitivem je i možnost pěstovat rostliny bez použití půdy. Květinu jednoduše pěstujete pouze v lávové drti. To ale vyžaduje pravidelnou výživu a regulaci zalévání.

Skvělá je i její pořizovací cena, která se pohybuje kolem 70 Kč za 5 litrů drti.

Univerzální použití

Chcete drť použít nejen do květináče umístěného v interiéru, ale i do venkovních prostor? I to je možné. Lávová drť má totiž neomezené použití co se klimatu týče. Je totiž stálá a velmi dobře odolává povětrnostním vlivům a nepříznivému počasí.

V parných dnech chrání půdu před vysycháním právě proto, že dokáže výborně zadržovat vodu. Navíc zabraňuje prorůstání plevelů.

Dokonce dokáže nahradit oblíbenou mulčovací kůru. Na rozdíl od ní totiž nevyžaduje pravidelné obměňování.

A kde všude ji můžete využít? Jak bylo popsáno, lávová drť má univerzální využití. Může jí zkrášlit jak interiérové rostliny v květináčích, tak i v okenních truhlících, lze jí zdekorovat i okrasné rostliny a využití nalezne i u rychlených cibulovin v nádobách. Jednoduše řečeno, užít ji můžete jak v interiéru, tak v exteriéru.

Autor: Monika Tůmová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

QsCIxvKZHO

úterý, 3. leden 2017
12:37

Keep it coming, wresrit, this is good stuff.


Napsal: QsCIxvKZHO [Odpovědět]

Věra Puklicá

úterý, 24. leden 2023
20:46

Kdybych měla nějaké pravomoci v domácnosti s manželem, tak bych si určitě vykřičela, že na našem jídelním stole musí být alespoň nějaká květina. Nemusí to být nutně moje oblíbená bílá růže, kterou mně můj muž z lásky dává každé narozeniny, klidně něco běžnějšího..


Napsal: Věra Puklicá [Odpovědět]


Čtěte také...

Nálepky na zeď: módní dekorační prvek do bytu

Nálepky na zeď: módní dekorační prvek do bytu

Hledáte nějaké zajímavé rady a tipy na zařizování bytu? Pak vězte, že jste na správném místě. Tentokrát vám poradíme, jak vylepšit vzhled interiéru vaší domácnosti tak, aby nevypadal příliš fádně a zastarale.

Příprava na malování: Zakrývací materiály

V každé domácnosti je čas od času potřeba vymalovat stěny místností. Jejich původní barva totiž vlivem času přichází o svoji původní svěžest a čistotu. Malování není třeba provádět příliš často, postačí k němu přistoupit tak jednou za dva roky. Před samotným malování pokojů je důležité řádně zakrýt …


Zdící materiály pro stavbu domu

Zdící materiály pro stavbu domu

Základem každého domu je zdivo. Právě jeho výběr a vlastnosti mohou podstatně ovlivnit kvalitu bydlení. Při výběru zdících materiálů bychom se měli orientovat především dle toho, jaké má zdivo tepelně izolační vlastnosti, jaká je životnost materiálu a konstrukce jako celku, dále bychom se měli zaměř…

Jak natírat kovové materiály

Jak natírat kovové materiály

Natírání kovových předmětů je velmi důležitou součástí péče o kovy. Pakliže by kov nebyl takto upraven, mohlo by dojít k jeho rychlému zestárnutí. Existuje celá řada nátěrů. Před tím, nežli začneme kovový materiál natírat, je nezbytné jej také příslušným způsobem ošetřit.


Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Součástí vybavení obýváku jsou v drtivé většině také záclony. Ty mají několik funkcí. Především slouží jako dekorační prvek, který se hodí k oknům, potažmo k balkonovým dveřím. Dále slouží jako stínící prvek, zejména v kombinaci se závěsy. Pokud nevíte, jak vybrat záclony, je právě pro vás určennásl…

Trendy kuchyně? Vládne jednoduchost a barevnost

Trendy kuchyně? Vládne jednoduchost a barevnost

V dnešní době se kuchyně stává multifunkčním prostorem. Často bývá propojen s jinou místností a stává se tak místem setkání, trávení příjemných rodinných chvil a třeba i místem, kde přijímáme a hostíme různé návštěvy.