Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Pro pořízení hypotéky je nyní vhodný čas!

2. únor 2013 - Rubrika: Úspory a finance - Komentáře: 1

Trh s rezidenčním bydlením očekává v příštích měsících nárůst poptávky. Jedním z důvodů je jistě i to, že v současné době se dají u bank pořídit hypotéky za velmi zajímavých podmínek. Jedná se o stav, který je ekonomy považován za nejlepší od počátku ekonomické krize.

Reklama

V říjnu byla byly nejnižší úroky za posledních pět let

Pokud přemýšlíte o tom, že byste si vzali hypotéku na nové bydlení, pak je právě nyní vhodná doba. Oproti předchozím rokům ušetříte nemalé finance. Úrokové sazby hypotéky jsou totiž na nejnižší úrovni za posledních léta. V říjnu tohoto roku se jejich průměrná úroveň dostala na 3,77 procenta, což bylo nejnižší číslo od konce roku 2005. Tehdy se úroková sazba pohybovala na úrovni 3,62 procentního bodu. Historických minim přitom dosáhly zejména tříleté a pětileté fixace.

V souvislosti s těmito fakty je třeba také uvést, že počet hypoték na počátku posledního čtvrtletí tohoto roku poklesl, v říjnu byl počet uzavřených hypoték pod šesti tisíci, zatímco ještě měsíc před tím bylo uzavřeno téměř 6.300 smluv na hypotéky.

Již v vzhledem k příznivým podmínkám se však dá očekávat, že počet nově uzavřených hypoték bude opět stoupat. Ekonomové se obávají jen toho, že by poptávka mohla být až příliš rychlá, což by se negativně projevilo zejména ve střednědobém či dlouhodobém horizontu, kdy by se trh s nemovitostmi mohl výrazně pozastavit.

Náš TIP!

Máte zájem o hypotéku? Vyplňte následující formulář, vypracujeme Vám srovnání nejvýhodnějších nabídek!

Zvyšuje se počet developerských projektů

Snížení základních úrokových sazeb a s tím související vzrůst poptávky po hypotékách a novém bydlení je příznivou zprávou rovněž pro developery. I zde je vidět, že roste poptávka po nových rezidenčních sídlech.

Zdroj: Patria.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

labuznik1

pátek, 22. únor 2019
23:01

Taky jsme si naštěstí hypotéku sjednali uhttps://www.burinka.cz/hypouver/ v ten nejlepší čas. Po zpřísnění pravidel pro její získání bychom na ni totiž patrně už nedosáhli a tak jsem rád, že teď konečně bydlíme ve vlastním.


Napsal: labuznik1 [Odpovědět]


Čtěte také...

Převedení hypotéky na nového majitele

Převedení hypotéky na nového majitele

Hypotéka nemusí být úvazek na celý život, tento úvěr si lidé sice berou většinou na 20-25 let. Málo se ale mluví o tom, že majitele hypotéky je možné změnit tzv. převedením, které je navíc poměrně jednoduché.

Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Majitelé rodinných domů a zahrad si často lámou hlavou s tím, co by na vzhledu objektu ještě zlepšili, co na pozemku chybí. Mnoho lidí přitom při takovémto uvažování často opomíjí vliv venkovní dlažby na celkovém designu bezprostředního okolí domu. Venkovní dlažba může být totiž prvním prvkem, při k…


Jak vybrat vhodný zahradní slunečník

Jak vybrat vhodný zahradní slunečník

Při letním posezení na zahradě se náramně hodí, pakliže máme k dispozici zahradní slunečník. Ten nám poskytuje stín a do určité míry může také chránit před drobnějším deštěm. Při výběru zahradního slunečníku je třeba si dávat pozor zejména na jeho konstrukci.

KLIMA RAPID: Tepelná čerpadla PANASONIC nyní se slevou 25 %

KLIMA RAPID: Tepelná čerpadla PANASONIC nyní se slevou 25 %

Tepelná čerpadla patří k úspornému a ekologickému způsobu vytápění rodinného domu. Oproti plynovému nebo elektrickému kotli ušetří až 60 % nákladů na energie. Rozhodli jste se pro tepelné čerpadlo? Pořiďte si ho nyní se slevou 25 %!


TZ: Vypěstujte si zdravou zeleninu: Právě nyní je vhodná doba na první výsevy

TZ: Vypěstujte si zdravou zeleninu: Právě nyní je vhodná doba na první výsevy

I když zima ještě zdaleka neskončila, už nyní bychom se měli začít připravovat na první výsevy. Předpěstování sazeniček se vyplatí u mnoha druhů zeleniny, ze které se chcete na své zahrádce těšit po zbytek roku.

Myslete již nyní na zimu: vyměňte okna a ušetříte!

Myslete již nyní na zimu: vyměňte okna a ušetříte!

Léto je v plném proudu, a však již nyní je ten správný čas připravit své domy a byty na zimu tak, abychom nemuseli platit horentní sumy za vytápění. Finanční prostředky za energie lze ušetřit například výměnou oken. Jak ji realizovat levně a kvalitně, poradí Hornbach.