Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Dotace Zelená úsporám přerušeny!

3. listopad 2010 - Rubrika: Úspory a finance - reaguj na článek

Dotační program Zelená úsporám, z něhož mohly domácnosti čerpat peníze na zateplení domů, alternativní vytápění jakou jsou tepelná čerpadla nebo obnovitelné zdroje, byl přerušen. Poslední šanci podat žádosti o dotace měli lidé v pátek 29. října. Oficiálnm důvodem je potřeba vyhodnotit a zpracovat všechny podané žádosti, píše se na stránkách programu Zelená úsporám.

Reklama

Dotace na zateplení: Znovu až příští rok

Dotace na zateplení by se měly znovu rozběhnout 1. února 2011. Zatím ovšem není jisté, kolik financí v programu Zelená úsporám zůstane – to bude jasné až po vyhodnocení všech dosud došlých žádostí. Odborníci upozorňují, že dotace jsou nenárokové a nemusí se dostat na každého.

Nestihli jste žádost podat včas? Počkejte si

Pokud již máte žádost rozpracovanou, platíte si projektanta a nestihli jste ji podat do klíčového data 29. října, máte tak trochu smůlu.

Jak upozorňuje Státní fond životního prostředí: „Každý zájemce o dotace musí připravovat rekonstrukci s vědomím, že ji skutečně potřebuje a nemusí na dotaci dosáhnout. V každém případě se kvalitně provedené úpravy v domácnostech vyplatí vždy - ať už zhodnocením ceny nemovitosti nebo úsporou nákladů na vytápění. To, v době, kdy se neustále objevují hrozby rostoucích cen energií, není málo.“

Podali jste žádost do 29. října – peníze dostanete

Jestliže jste podali žádost o dotaci do pátku 29. října, bude zkontrolována a pokud splní všechny požadavky po formální i technické stránce, měli byste dotace získat. Ovšem pozor – peníze obdržíte až poté, co předložíte všechny faktury související s realizací opatření (např. výměnou oken nebo zateplením fasády domu).

Sponzor článku: tepelná čerpadla EL-BA Group

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Dotace Zelená úsporám: Jaké jsou nové podmínky?

Dotace Zelená úsporám: Jaké jsou nové podmínky?

Byl váš účet za vytápění letos vyšší než obvykle? Je sice pravda, že letošní zima byla tuhá a dlouhá, ale vše na ni svést nelze. Možná je na čase zapřemýšlet nad výměnou oken nebo zateplením fasády domu. Jaro a léto jsou vhodnou dobou pro realizaci těchto stavebních úprav, na které lze navíc získat …

Příští rok bude možné využít dotací z programu „Nová zelená úsporám“

V minulých dnech mohli majitelé rodinných domů zaznamenat, že ministerstvo životního prostředí vyhlásilo pokračování programu Zelená úsporám. Jde o projekt, který nese název Nová zelená úsporám.


Zateplení domů a izolace fasád se systémem Novabrik

Zateplení domů a izolace fasád se systémem Novabrik

Topná sezóna letos přišla dřív než obvykle a radiátory už pár dnů jedou na plné obrátky. Ceny energií (plyn, elektřina, uhlí…) nejsou zrovna nejnižší a lze očekávat jejich nárůst. Přemýšlíte, jak na vytápění ušetřit a ulehčit svému rodinnému rozpočtu? Elegantním řešením je zateplení fasády! Nejenže …

Úsporné spotřebiče: Vyznejte se v nich a ušetřete!

Úsporné spotřebiče: Vyznejte se v nich a ušetřete!

Každá domácnost je vybavena několika spotřebiči: v lednici uchováváme potraviny, rychlovarná konvice nám během chvilky uvaří vodu na čaj, pračka vypere prádlo, televize nám krátí dlouhé chvilky a přes počítač udržujeme kontakt se světem. Tito domácí pomocníci jsou ovšem také významnými konzumenty el…


Pasivní a nízkoenergetický dům: Vyplatí se?

Pasivní a nízkoenergetický dům: Vyplatí se?

Stavíte dům nebo plánujete jeho koupi? Zvažujete, zda investovat do nízkoenergetického nebo pasivního domu, který slibuje úsporu energií? Kolik energie spotřebuje pasivní dům? Kde na jeho výstavbu získat dotace?

Malování: Jakou barvu vybrat?

Malování: Jakou barvu vybrat?

Léto je v plném proudu a teplé počasí přímo vybízí k tomu vrhnout se na vymalování příbytku. Jakou barvu ale zvolit? Je lepší vybrat teplejší, nebo studenější odstín? Je vhodné jednotlivé barvy kombinovat?