Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zásady bezpečného používání vrtačky

22. duben 2012 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Při práci na domě e domácí kutilové zcela jistě dostanou také do kontaktu s vrtačkou. Moderní AKU vrtačky jsou poměrně výkonnými stroji, při práci s nimi je však potřeba si dávat pozor, abychom se neporanili, nebo nepoškodili věci v její blízkosti či dokonce vrtačku samotnou. Pakliže je vrtačka používána dle návodů a při dodržování určitých zásad, jedná se o naprosto bezpečné nářadí, které nám při domácích pracích výborně poslouží.

Reklama

Než začneme vrtat

Vrtačky se hojně využívají pro tvorbu různých otvorů a děr ve stěnách či třeba pro stavbu nábytku. Hodně lidí však při vrtání do stěn nepřemýšlí a neuvědomuje si, že ve stěně může být nainstalováno elektrické vedení. V každém případě se tak před prováděním vrtů vždy přesvědčme, že v daném místě ve zdi nevedou kabelové rozvody. Následky by mohly být velmi nepříjemné a mohli byste si snadno přivodit závažné zranění. Úraz elektrickým proudem patří mezi nejnebezpečnější zranění.

Pozor na ochranu těla

Při používání vrtačky rotuje vrták ohromnou rychlostí. V případě, že se na něj něco namotá, může dojít k poškození celé vrtačky. Mnohem horší však je, pokud se na něj namotá například kus našeho oblečení. Pakliže tedy používáme vrtačku, pak si na sebe vždy oblečme takové věci, které nemají přesah - dlouhé rukávy, které nám plandají z rukou, asi nebudou nejvhodnější. Je také potřeba používat oblečení, které dostatečně chrání naše tělo. V případě, že provádíme hlubší vrty, je na místě použít i ochranné brýle, které zajistí, že se nám do očí nedostanou kusy vrtaného materiálu.

Nebezpečný může být i samotný vrták

Jak již bylo naznačeno, značnou neplechu může způsobit vrták vrtačky. Mysleme mimo jiné na to, že ihned po provedení vrtu bude vrták značně zahřátý, rozhodně tak na něj nějakou chvíli nesahejme. V případě vrtáků lze upozornit ještě i na to, že na každý materiál jsou určeny jiné druhy vrtáků. Před prováděním vrtů si tak zkontrolujme, zda máme ve vrtačce nasazený správný typ vrtáku.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Používání pily: Hlavní bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat

Používání pily: Hlavní bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat

Při kutilské činnosti v dílně nebo na zahradě jistě mnozí z vás využívají elektrickou pilu. Ať už pracujete s kmitavou neboli přímočarou pilou, nebo zrovna máte spuštěnou okružní pilu, případně jiné varianty, je vždy nutné dodržovat bezpečnostní zásady. Alespoň některé z nich si vyjmenujeme.

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Ve vašem životě právě nastala ta významná chvíle, kdy je třeba zařídit dítěti jeho vlastní dětský pokoj, ale vy vůbec nevíte, jak na to? V dnešním článku vám poradím, jak dětský pokojík zařídit tak, aby byl přesně podle dětských představ.


Myčka nádobí: Jak ji správně používat

Myčka nádobí: Jak ji správně používat

Myčka nádobí se stala nedílnou součástí většiny domácností. Používají ji zejména vícečlenné rodiny, kde je větší spotřeba nádobí. Ruční mytí je pak zbytečně zdlouhavé. Víte ale, jaká jsou doporučení pro každodenní používání myčky?

Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Nastává čas revizí a nutných úprav před nadcházející zimou. Tato kontrola se týká i garážových vrat. I o ně je totiž nutné správně pečovat, aby dobře a dlouho sloužila. Přinášíme vám tři hlavní zásady, jichž se vyplatí při údržbě vrat držet.


Používáme v kuchyni keramické nože

Používáme v kuchyni keramické nože

Vzhledem k oblibě televizních pořadů o věření, které dnes na obrazovkách běží prakticky každý den, si troufáme tvrdit, že Češi mají domácí vaření opravdu rádi. Pro to, abychom si ale naše oblíbené pokrmy mohli připravit snadno a rychle, je potřeba mít k dispozici také pořádné náčiní. Nehleďme nyní n…

Jak si poradit s ergonomií kuchyně? Stačí se řídit jednoduchými zásadami

Jak si poradit s ergonomií kuchyně? Stačí se řídit jednoduchými zásadami

Někdy je pohled na domácí hospodyně a příležitostné kuchaře doslova tragikomický. Neustále běhají od plotny k pracovní ploše linky, hledají potřebné pomůcky a ingredience. V případě, že jsou zde dokonce dvě osoby naráz, je situace o to horší. Je to d