Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Skutečný dárek: Skvělý tip na vánoční dárek

6. prosinec 2010 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Chcete být originální a překvapit své blízké? Darujte jim skutečný dárek! Dárkový poukaz na krávu, kuřata, ovocné stromy či kanystry na vodu. Tyto věci mohou v rozvojovém světě zachránit celou rodinu. Ve vánočním čase bychom neměli zapomínat na méně šťastné a pomáhat. Skutečný dárek je skvělou příležitostí.

Reklama

Projekt Skutečný dárek provozuje Člověk v tísni, jedna z nejznámějších českých humanitárních organizací. Jak projekt funguje? V podstatě se jedná o klasický e-shop. Vyberete dárek, který potěší vašeho blízkého a zároveň pomůže někomu v rozvojovém světě. Zaplatíte a poté obdržíte originální dárkový poukaz, který je možné dopředu shlédnout. A co že to můžete nakoupit?

Originální dárek

Všechny dárky se týkají čtyř základních oblastí: zdraví, školství, obživy a pitné vody. Jedním z dárků je například certifikát na dvacet kuřat. Darovaná kuřata znamenají pro chudé rodiny zdroj příjmů. Když vyrostou, začnou snášet vejce, případně je jejich majitelé mohou vyměnit na trhu za boty, oblečení, nebo třeba za mouku. Hodnota certifikátu je 250 Kč.

Dvacet kuřat pořídíte za 250 Kč
Dvacet kuřat pořídíte za 250 Kč

Za 200 Kč můžete pořídit certifikát na sešity a tužky pro 10 dětí. V Africe děti často chodí do školy jen s jedním sešitem a tužkou. Občas není čím psát na tabuli a občas není ani ta tabule. Tento dar vystačí na nákup sešitů a tužek pro deset dětí v Etiopii.

Africké děti nemají často ani čím psát na tabuli, pokud ji vůbec mají
Africké děti nemají často ani čím psát na tabuli, pokud ji vůbec mají

Jedním z dalších možných dárků jsou ovocné stromy. Za 300 Kč můžete pořídit patnáct sazenic ovocných stromů, které můžou pomoci jedné rodině na Srí Lance postavit se na vlastní nohy. Stejně tak dobře pomůže zemědělcům v Etiopii při setbě fazolí nebo ensetu.

Nakoupit můžete také bezpečný porod pro jednu ženu v chudých oblastech Kambodže, čtyři kanystry na vodu pro Etiopany nebo například veselou kozu pro rodinu v Kongu.

Svým dárkem můžete zajistit bezpečný porod kambodžským ženám
Svým dárkem můžete zajistit bezpečný porod kambodžským ženám

Kde už Skutečný dárek pomohl

V letošním roce díky tomuto projektu nakoupili například 634 koz, 85 krav, 167 ovcí, 6 422 kuřat, 45 363 stromů, či 240 kanystrů na vodu. Češi přispěli na materiál na stavbu několika studní, díky kterým získali obyvatelé Afganistánu čistou vodu.

Díky dobrému jméno organizace, která projekt provozuje, se nemusíte bát, že by váš dar vyšel vniveč. V současné době Člověk v tísni pomáhá v Angole, Etiopii, Kambodže, Kongu, Namibii a Srí Lance. Na oficiálních stránkách si můžete přečíst příběhy konkrétních lidí. Dočtete se, že díky vám měla Chanta v Kambodži hladký porod, pan Arulnidi a paní Chelvarani ze Srí Lanky mohla díky darovaným slepicím začít nový život.

Pozitivní určitě je, že zvířata i materiál jsou vždy nakupovány v zemích, kde jsou poté i rozdávány, aby se vyhnulo zbytečným nákladům na dopravu.

Skutečný dárek potěší dvakrát

Věřte, že tento dárek udělá radost nejen obdarovaným u vánočního stromečku, ale i obdarované v chudém třetím světě. Pokud máte tu možnost, je možné si dar odečíst z daní.

To, co vnímáme jako samozřejmé, je v jiných oblastech světa naprostý luxus a celé rodiny zde často bojují o přežití. Kráva, koza, kuřata, či stromy dokážou zajistit obživu celé rodiny. Díky tabuli může probíhat výuka ve školách a díky kanystrům na vodu mohou Etiopané nosit vodu do svých domovů. Pomozme jim zlepšit jejich život!

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Tipy na vánoční dárky nejen pro rodiče

Tipy na vánoční dárky nejen pro rodiče

Vybíráte vánoční dárek pro maminku, jejímž koníčkem je domácnost? Nebo přemýšlíte, čím letos potěšit tatínka? Přinášíme tipy na vánoční dárky pro rodiče, prarodiče nebo kamarády! Chcete jim darovat pěkný designový dárek, který bude zároveň užitečný? Podívejte se na praktické vánoční dárky, které pot…

Vánoční hvězda: Jak se o ni postarat?

Vánoční hvězda: Jak se o ni postarat?

Pořídili jste si na Vánoce vánoční hvězdu a teď přemýšlíte, jak o ni pečovat, aby vydržela do příštího roku? Pokud ano, máme pro vás několik rad, jak toho docílit.


Vánoční osvětlení domů i na zahradu

Vánoční osvětlení domů i na zahradu

K Vánocům zcela neodmyslitelně patří kouzelná atmosféra. Ideální je, když si můžeme vychutnávat bílé Vánoce na sněhu. Velký dojem však dokáže vytvořit také vánoční osvětlení. To lze použít nejen na vánoční stromeček, ale prakticky do celého interiéru (na záclony, okna, zdi atd.), výjimkou pak nejsou…

Inspirace, jak ozdobit vánoční stromeček

Inspirace, jak ozdobit vánoční stromeček

Zdobení vánočního stromečku patří k tradičním zvykům, které se u nás dodržují. Nenajde se snad jediná domácnost, která by během Vánoc neměla doma ozdobený alespoň malý stromek.


Recepty: Vánoční cukroví na poslední chvíli

Recepty: Vánoční cukroví na poslední chvíli

Pokud jste trochu zaspali letošní Vánoce a ještě nemáte napečeno vánoční cukroví, máte o tomto víkendu poslední možnost! Nestihnete asi upéct deset nebo dvacet druhů cukroví, které připravuje vaše babička, ale nic není ještě ztraceno. Podívejte se na rychlé recepty na vánoční cukroví!

Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru, ze slámy nebo z vizovického těsta

Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru, ze slámy nebo z vizovického těsta

Ozdoby na vánoční stromeček, do oken či třeba na vánoční stůl nemusejí být nutně pouze kupované. V následujícím článku si stručně nastíníme, jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru, slámy nebo vizovického těsta.