Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak opticky zvětšit prostor v předsíni bytu?

4. červenec 2013 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Předsíň je částí domácnosti, která zejména v panelových bytech neposkytuje příliš mnoho prostoru. Často tak řešíme problém, jak sem umístit veškeré potřebné předměty a nábytek tak, aby zde zůstalo dostatek místa pro volný pohyb. Řešení tohoto problému se dají najít, je ovšem nutné přistoupit k drobným úpravám a zvolit vhodný nábytek.

Reklama

Botník a věšáky na oblečení

V předsíni je nezbytné vytvořit prostor pro odkládání obuvi a oblečení, které využíváme, když jdeme ven. Jenže botník a skříň či odkládací místo pro bundy, deštníky apod. V klasickém provedení zaberou opravdu hodně místa. V úzké chodbě pak nezbude téměř žádné průchozí místo.

Vyřešit se to dá tak, že botník trochu zrevidujete. Na mysli tím mám to, že zkrátka obuv, kterou v danou chvíli nepoužíváte, schováte někam jinam v bytě. Je například zbytečné, aby místo v předsíni zabíraly zimní boty ve chvíli, kdy je léto.

Co se týče odkládacího prostoru pro oblečení, lze namísto klasického volně stojícího věšáku, který rovněž zabere hodně místa, zvolit nástěnný věšák, jehož úchyty jsou pevně spojeny se stěnou, takže nezabírá místo ve spodní části předsíně. I takováto drobnost dokáže opticky zvětšit průchozí místo na chodbě.

Ostatní nábytek v předsíni

Dalším praktickým řešením je využití vestavěného nábytku. Nábytek do předsíně také volte co nejužší tak, aby příliš nezasahoval do středu předsíně. Ve chvíli, kdy je předsíň opravdu malinká, do ní raději neumisťujte další nábytek. Věci, které do něj chcete uložit, přeci mohou najít své místo v jiné části bytu.

Využijte zrcadlo k optickému zvětšení místnosti

K optickému zvětšení předsíně přispěje také umístění velkého zrcadla na některou ze stěn. Vytvoří se tak dojem, že místnost má přeci jen větší rozměry nežli ve skutečnosti. Vhodně zvoleným osvětlením pak tento efekt ještě zvýrazníte.

Co přispěje ke zvětšení

  • menší a užší nábytek
  • věšáky na stěnu
  • zrcadlo
  • vhodné osvětlení
  • úschova nepoužívaných bot do jiné části bytu

Díky výše uvedeným tipům bude i malá předsíň dobře průchozí a zachová si svůj hlavní účel. Nezapomeňte, že předsíň je první místností, kterou každý při vstupu do bytu vidí. Musí tak být nejen prakticky zařízená, ale měla by být také dostatečně reprezentativní.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Zahradní domek: dobrý úložný prostor

Zahradní domek: dobrý úložný prostor

Zahradní domky jsou čím dál více oblíbené a tvoří tak nedílnou součást okolí našich domů. Proč tomu tak je? Odpovědí je několik. Nabízí totiž například možnost získání nového úložného prostoru.

Osvětlení verandy a zahrady: jak vybrat světla pro venkovní prostor u domu

Osvětlení verandy a zahrady: jak vybrat světla pro venkovní prostor u domu

Prostor zahrady využíváme zejména během dne, kdy venku svítí sluníčko a je k dispozici dostatek denního světla. Mnoho z nás však chce zejména během letních měsíců trávit na zahradě či na verandě svého domu i večery, kdy už venku panuje tma. V tomto případě je nutné použít umělé osvětlení. Jak vybrat…


Pronájem bytu: Na co nesmíte zapomenout?

Pronájem bytu: Na co nesmíte zapomenout?

Pokud se sháníte po novém pronájmu bytu, pak jistě uvítáte rady, které se týkají změny bydliště i toho, co je součástí smlouvy o pronájmu.

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Koupili jste byt, který je již staršího data a nevyhovuje požadavkům na moderní bydlení? Chcete se pustit do rekonstrukce panelového bytu, ale nevíte, jak na to? Podívejte se na několik tipů co a jak rekonstruovat.


Vykliďto.cz: Vyklízení bytu a půdy může přinést nejedno překvapení

Vykliďto.cz: Vyklízení bytu a půdy může přinést nejedno překvapení

Při rekonstrukci domácnosti se stane, že se rozhodneme nejprve pro vyklizení bytu. Umožní to provádět veškeré práce bez toho, aby zde pracovníkům stavební firmy překážel nějaký nábytek.

Koupě družstevního bytu: na co si dát pozor?

Koupě družstevního bytu: na co si dát pozor?

Družstevní byt je jednou z forem bydlení. Jedná se o byt, který je ve vlastnictví družstva. Každý družstevník pak platí nájem. V případě, že chcete koupit družstevní byt, měli byste se řídit následujícímu radami.