Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak natírat kovové materiály

6. leden 2013 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Natírání kovových předmětů je velmi důležitou součástí péče o kovy. Pakliže by kov nebyl takto upraven, mohlo by dojít k jeho rychlému zestárnutí. Existuje celá řada nátěrů. Před tím, nežli začneme kovový materiál natírat, je nezbytné jej také příslušným způsobem ošetřit.

Reklama

Očištění materiálu

Před natíráním nezapomeňme na důkladné očištění plochy kovového materiálu. Pakliže bychom natírali kov, na němž by byly zbytky starého nátěru, nový nátěr by se nemusel uchytit. Kov je nutné zbavit nejen zbylého předchozího nátěru, ale také mastnoty či případné koroze, která se na něm během doby vytvořila. Jedině tak budeme mít jistotu, že nový nátěr dostatečně přilne ke kovovému materiálu a poté na něm dlouho vydrží. V první fázi je zapotřebí provést hrubé očištění materiálu, a to například vysátím. Vhodné je rovněž použití ocelového kartáče, případně brusného papíru. K dokonalejšímu vyhlazení materiálu a odstranění nečistot doporučujeme použít také brusku. Pomocí ní se dá jednoduše a rychle odstranit koroze. Mastnotu, která se na kovu rovněž může vyskytovat, nejlépe odstraníme technickým benzínem, případně speciálními odmašťovacími prostředky, které lze běžně zakoupit v obchodech pro kutily. V neposlední řadě můžeme použít také technický líh.

Nátěr

Poté, co provedeme důkladné očištění kovu a vybereme si barvu, kterou na nátěr použijeme, můžeme přejít k samotnému natírání kovové plochy nábytku či jiného materiálu. Postupujeme tak, že provedeme nejprve základní nátěr. Ten je nejlepší vykonat ihned po odmaštění. Prvotní nátěr má sloužit zejména jako ochrana pro korozi a jako podklad pro další nátěr. Barvu lze jednoduše nanést štětcem, případně ji nastříkat. Po zaschnutí prvního nátěru lze přistoupit k další vrstvě. V případě potřeby pak tento proces můžeme opakovat. Natírání bychom měli provádět v teplotách mezi 10 až 25 stupni Celsia.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Příprava na malování: Zakrývací materiály

V každé domácnosti je čas od času potřeba vymalovat stěny místností. Jejich původní barva totiž vlivem času přichází o svoji původní svěžest a čistotu. Malování není třeba provádět příliš často, postačí k němu přistoupit tak jednou za dva roky. Před samotným malování pokojů je důležité řádně zakrýt …

Zdící materiály pro stavbu domu

Zdící materiály pro stavbu domu

Základem každého domu je zdivo. Právě jeho výběr a vlastnosti mohou podstatně ovlivnit kvalitu bydlení. Při výběru zdících materiálů bychom se měli orientovat především dle toho, jaké má zdivo tepelně izolační vlastnosti, jaká je životnost materiálu a konstrukce jako celku, dále bychom se měli zaměř…


Dekorační materiály ke květinám: Hitem je lávová drť

Dekorační materiály ke květinám: Hitem je lávová drť

Možností, jak zdekororovat květináč, je mnoho. Oblíbenými materiály jsou mramorová drť či oblázky. Jsou příjemné na pohled, ale vyžadují jistou údržbu. Lávová drť nabízí řešení právě v údržbě. Nevyžaduje totiž skoro žádnou.

Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Jednou z možností, jaký nábytek zvolit na zahradu, může být ten, který je vyroben z kovu. Kovové židličky nebo stolky na zahradě působí moderně. Lze však u nich spatřovat i další výhody, ovšem zároveň je jistě vhodné připomenout také zápory, které kovové materiály mají.


Pásové brusky jsou velkým pomocníkem v řemeslnictví i v domácích dílnách

Pásové brusky jsou velkým pomocníkem v řemeslnictví i v domácích dílnách

V průmyslné a řemeslné výrobě se často řeší problém, kdy je potřeba určitý materiál obrousit tak, aby byl jeho povrch co nejhladší. Své o tom ví například truhláři, kteří pracují se dřevem. Proto je třeba si pořídit brusky, které dokáží tuto záležitost velmi rychle a efektivně vyřešit.

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Také jste se ráno probudili celý rozlámaní, bolela vás hlava a vaše záda byla celá ztuhlá? A přitom by stačilo tak málo a váš spánek by se mohl stát kvalitním a především zdravým. Jak? To se dozvíte v mém dnešním článku.