Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak se zbavit plísně v koupelně?

12. únor 2013 - Rubrika: Poradna - reaguj na článek

Prostor koupelny je díky zvýšené vlhkosti v této místnosti velmi častým problémem. Jakmile zjistíte, že se v koupelně začíná vytvářet plíseň, je nutné ji ihned odstranit a provést úpravy k tomu, aby se zde v budoucnu plíseň vůbec netvořila. Mějte na paměti, že plíseň může způsobit velmi vážné zdravotní problémy, rozhodně její výskyt nelze podceňovat. Důležitá je také prevence. V koupelně je dobré využívat pouze materiály, které dobře odolávají vlhkému prostředí a dají se snadno čistit. Ne náhodou se právě v prostoru koupelny používají keramické dlažby a obklady.

Reklama

Co je příčinou vzniku plísní v koupelně

Plíseň se v koupelně objevuje zejména tehdy, je-li místnosti špatně větraná a špatně se staráte také o její čistotu. Právě čisté prostředí a kvalitní větrání jsou zásadními faktory pro to, aby se v koupelně plísně vůbec netvořily. Plísním vyhovuje přílišné vlhko, ale také teplo, prach a špína. V momentě, kdy budete využívat koupelnu, kde se bude množit plíseň, máte zaděláno na problémy se zdravím. Dříve nebo později se u vás objeví příznaky ekzémů, alergické reakce, ale také kupříkladu potíže s dýchacími cestami či pálení očí.

Odstranění plísně a prevence proti jejímu vzniku

Pakliže je plíseň v koupelně již přítomna, k jejímu odstranění použijte speciální přípravky proti plísním, které lze zakoupit v obchodech s drogerií. Obvykle se jedná o spreje, které se na poškozený povrch aplikují vstřikováním. Poté stačí dané místo očistit hadříkem. Plísně určitě neodstraňujte jen tak, bez přípravků, tím totiž nezamezíte jejich dalšímu výskytu. Ve složitějších případech pak budete muset přistoupit k rekonstrukci koupelny, respektive jejích obkladů a dlažeb, zejména k novému spárování.

Z hlediska prevence je důležité udržovat v koupelně správnou teplotu, vlhkost a samozřejmě také čistotu. Po každé koupeli je doporučováno místnost minimálně několik minut vyvětrat. Pakliže koupelna nemá vlastní okno, nechte alespoň otevřené dveře, aby se vlhkost rozutekla do volného prostoru v domácnosti.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak se zbavit mravenců v domácnosti

Jak se zbavit mravenců v domácnosti

Mravenci patří početně mezi vůbec nejrozšířenější hmyz na Zemi. A není proto divu, že si často najdou cestu i k nám na zahradu. A co hůř - nestydí se vstoupit ani přímo do našeho obydlí - domu i bytů. S tím jsou pak spojeny různé nepříjemnosti. Pokud objevíme doma pochodující mravence, pak je dobré …

Vanové zástěny: Konec potopám v koupelně

Vanové zástěny: Konec potopám v koupelně

Máte-li doma v koupelně vanu, je dobré k ní připevnit nějakou clonu, která bude zabraňovat stříkání vody mimo ni. Během koupání či sprchování ve vaně se totiž voda odráží od stěny i od vašeho těla a směřuje mimo prostor vanu. Snadno se tak může stát,


Plíseň v bytě: Jak zabránit jejímu vzniku

Plíseň v bytě: Jak zabránit jejímu vzniku

Tvorba plísní v bytě naznačuje, že zde není vše v pořádku z hygienického hlediska, případně v domácnosti máte přílišnou vlhkost, která tvorbě plísní vydatně napomáhá. Abyste zabránili tvorbě plísní v koupelně, kuchyni nebo i dalších místnostech, je důležité dbát na důkladnou prevenci. V následujícíc…

Boj s červotoči

Boj s červotoči

Dřevo v domě může být napadeno různými škůdci. Zdaleka nejčastějším broukem, který trápí majitele dřevěných domků a staveb, je červotoč. Škody však mohou napáchat další živočichové. V dnešním článku si představíme, s kým máme tu čest a také poradíme, jak boj s nimi nevzdat a vyhrát.


Mějte hygienické pomůcky vždy po ruce: Stačí si pořídit kosmetickou tašku

Mějte hygienické pomůcky vždy po ruce: Stačí si pořídit kosmetickou tašku

Také vás doma trápí, že se vám v koupelně válejí zubní pasty, kartáčky a další hygienické pomůcky libovolně po místnosti? Abyste měli vše pohromadě a nemuseli nic hledat, stačí si pořídit malou kosmetickou tašku.

Jak odstranit fleky a skvrny v domácnosti

Jak odstranit fleky a skvrny v domácnosti

Skvrnu je jednoduché udělat, ale podstatně těžší odstranit. Trh je sice přesycen nejrůznějšími čisticími prostředky, ale někdy ani ty sebelepší nezaberou na určité skvrny. A co takhle zkusit zdánlivě obyčejné suroviny, které najdete v každé domácnosti? Možná vás svým účinkem mile překvapí.