Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Základové desky na klíč: Realizace krok za krokem

18. únor 2015 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Stavíte dům? Pak se neobejdete bez základové desky , která je nezbytnou a klíčovou součástí každého domu. Proč se při budování základové desky spolehnout na profesionály než na Frantu z vedlejší vesnice?

Reklama

Základy jsou důležitou součástí každého domu. Základová deska ovlivňuje nejen podobu novostavby, ale také její kvalitu. S vybudováním základové desky jsou spojené nejen stavební, ale také zemní nebo geodetické práce.

Základové desky na klíč a výhody

Realizaci základové desky se vyplatí přenechat na odbornících. Můžete se tak vyhnout řadě nepříjemností a následným opravám, které vás budou stát peníze navíc.

Jak profesionální realizace základové desky zpravidla vypadá?

  • Nejprve vám společnost vypracuje cenovou nabídku
  • Následuje odborná konzultace s technikem na místě výstavby
  • Pokud se pro realizaci základové desky rozhodnete, čeká vás podpis smlouvy
  • Provedou se geodetické práce
  • Následuje samotná realizace základové desky
  • Nezbytný úklid staveniště
  • A nakonec předání hotové základové desky majiteli

Realizace základové desky na klíč je možná pro zděné i montované domy, včetně dřevostaveb. Není problém nechat si postavit základovou desku pomocí tzv. panelové technologie. K tomu je samozřejmostí také instalace přípojek inženýrských sítí nebo vytvoření hydroizolace spodních staveb. Hydroizolace základů svépomocí však není tak složitá, zkušení kutilové ji zvládnou i bez profesionálů.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Co obnáší stavba pasivního domu na klíč?

Co obnáší stavba pasivního domu na klíč?

Přemýšlíte o vlastním rodinném domě? Líbí se vám myšlenka úspor energie? Chcete investovat do pasivního domu a listujete katalogem, kde je řada zajímavých typových domů? Pozor! Ani v případě pasivního domu na klíč se nevyhnete projektu!

Styl bydlení podle kuchyňské desky

Styl bydlení podle kuchyňské desky

Kuchyně, to je místo, kde každá z nás tráví hodně času. Proto chceme, aby měla styl, byla krásná na oko, a samozřejmě to nejdůležitější, musí být především praktická. Existuje mnoho typů kuchyní a každá žena si musí vybrat ten svůj.


TZ: Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výběru kuchyňské desky?

TZ: Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výběru kuchyňské desky?

Víte, která část kuchyně je nejvíce používaná a je nejvíce viditelná? Je jí pracovní deska. V něčem to je podobné jako s botami. Každý si jich všimne. Velmi drahý oblek v kombinaci s rozervanými křuskami neoslní, naopak krásné boty pozvednou i skromn

Zakládání staveb: Od profesionálů je to levné a rychlé

Zakládání staveb: Od profesionálů je to levné a rychlé

Máte pozemek a představu o tom, jak bude vypadat váš dům. Ten se staví od základů a zakládání staveb je důležitou součástí výstavby každého domu. Nechte si základovou desku udělat od profesionálů. Vyhnete se řadě nepříjemností.


Rekonstrukce bytu: Sádrokarton a možnosti jeho využití

Rekonstrukce bytu: Sádrokarton a možnosti jeho využití

Pokud jste se rozhodli, že se pustíte do rekonstrukce Vašeho bytu, pak určitě přemýšlíte o materiálech, které budou pro zrenovování jednotlivých místností nejlepší. Zejména v panelových domech se pro rekonstrukci hodí sádrokartonové desky. Jedná se o speciální desky, které jsou vyrobeny ze sádry a r…

TZ: Jarní potěšení pro vás i váš balkon

TZ: Jarní potěšení pro vás i váš balkon

Dalo by se říci, kolik budov, tolik různých druhů balkónů a teras. Balkón je ideálním místem pro odpočinek, slunění se i večerní posezení s přáteli. Právě tím je tento oblíbený prostor vystaven značné mechanické zátěži.