Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Úspory: Jak vybrat plastové okno, které dobře izoluje?

10. listopad 2010 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Ceny energií nejsou zrovna nejnižší a podle odhadů budou v dalších letech růst. Vyplatí se proto uvažovat nad tím, jak snížit náklady na vytápění. Hitem posledních let se stalo zateplování rodinných domů a výměna starých oken za nová, která dobře izolují. Pokud plánujete výměnu oken a hledáte vhodná plastová okna pro váš dům, podívejte se, na co si dávat pozor při jejich výběru.

Reklama

Proč právě plastová okna?

Plastová okna jsou dnes velmi oblíbená a lidé jim dávají přednost před dřevěnými okny. Proč? Plastová okna mají velmi dobré tepelné i zvukové izolační vlastnosti. Jejich údržba je velmi snadná a nenáročná (na rozdíl od dřevěných oken, která je nutné čas od času znovu natřít). Plastová okna nabízejí barevnou stálost, jsou odolná proti povětrnostním podmínkám i slunečnímu záření a pořídíte je za velmi přijatelnou cenu (oproti dřevěným oknům jsou o cca 30 % levnější).

Jak vybrat plastové okno

Při výběru nového plastového okna bychom měli dbát především na úsporu energie. O tom, kolik energie s plastovým oknem ušetříte, rozhoduje především tzv. součinitel prostupu tepla (Uw). Ten může mít v případě starých špatně izolujících oken hodnotu Uw = 5, což je naprosto nevyhovující a neúsporné.

O celkové hodnotě součinitele prostupu tepla rozhodují nejen kvalitní rámy, ale také sklo. Pokud chcete skutečně ušetřit energii, dejte přednost oknům s izolačním dvojsklem nebo trojsklem. Úniku tepla pomohou zabránit také vhodně zvolené žaluzie.

SuperSpacer – revoluce v plastových oknech

K předním výrobcům plastových oken patří v České republice společnost EURO Jordán . Ta jako jediná zahájila v tuzemsku výrobu špičkových izolačních dvojskel, při níž využívá novou technologii Super Spacer.

Technologie Super Spacer umožňuje vyvinout ještě lepší izolační vlastnosti plastových oken. Pro ilustraci uveďme několik čísel. Díky této technologii jsou okraje skel až o 65 % teplejší a o 2 dB se snižuje propustnost hluku.

Řada oken se také potýká s kondenzací vlhkosti na skle - za to může distanční rámeček izolačního skla. Běžné kovové distanční rámečky totiž vedou teplo i chlad, čímž způsobují kondenzaci vody na okraji skla. To je velmi nepříjemné a v místnosti se vytváří vlhkost, která může vést až ke vzniku plísní.

Tento problém je možné řešit pomocí tzv. „teplého okraje“ okna. Tento okraj najdete právě ve sklech Super Spacer, která mají distanční rámeček s izolační pěnou, což pomáhá snižovat kondenzaci a vlhkost v místnosti.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Energetická náročnost budov: Nová legislativa přinese desetitisícové úspory za energie

Energetická náročnost budov: Nová legislativa přinese desetitisícové úspory za energie

AKTUÁLNĚ: Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky vyslovila souhlas s implementací směrnice Evropské unie o energetické náročnosti budov. Tato směrnice je velmi zásadní. Jde v ní o to, že veškeré novostavby, které budou vznikat od roku 2020, budou muset mít jen minimální energetickou náročnos…

Prodej nemovitosti: Jak dobře prodat byt

Prodej nemovitosti: Jak dobře prodat byt

Prodej bytu je důležitým milníkem v našem životě. Pokud se rozhodneme, že svůj dosavadní byt či dům prodáme a přestěhujeme se do nového, lepšího, pak je třeba si prodej řádně promyslet a naplánovat tak, abychom jej zbytečně neprodali pod cenou. Ceny nemovitostí se dost výrazně liší podle lokality, o…


Proč je dobré si pořídit HDTV satelitní techniku

Proč je dobré si pořídit HDTV satelitní techniku

Ve volném čase většina z nás alespoň několikrát týdně usedá k televizním obrazovkám. Sledování televize patří mezi nejrozšířenější druh odpočinkové zábavy. Abychom si mohli televizní pořady, filmy a seriály doma vychutnat v plné míře, je dobré si pořídit kvalitní televizor a satelitní techniku, kter…

Zahradní domky: Praktické stavby, které zakoupíte online

Zahradní domky: Praktické stavby, které zakoupíte online

Kam s tím vším zahradním náčiním, jak je kolečko, hrábě nebo motyčka? Není hezké, když se vám jen tak povalují někdy v koutě zahrady. Schovat je můžete do zahradního domku na nářadí. A sebe před deštěm zase do zahradní chatky.


Doplňky, které by neměly chybět v žádné kuchyni

Doplňky, které by neměly chybět v žádné kuchyni

Jsou věci, bez kterých se v kuchyni neobejdeme, pokud si chceme uvařit nějaké chutné jídlo. Kromě základních kuchyňských potřeb, jakými jsou hrnce, pánvičky, příbory atd., je v kuchyni zapotřebí mít i mnohé další kuchyňské doplňky, které nám pomáhají zjednodušit přípravu jídel a také usnadňují celý …

Používání pily: Hlavní bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat

Používání pily: Hlavní bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat

Při kutilské činnosti v dílně nebo na zahradě jistě mnozí z vás využívají elektrickou pilu. Ať už pracujete s kmitavou neboli přímočarou pilou, nebo zrovna máte spuštěnou okružní pilu, případně jiné varianty, je vždy nutné dodržovat bezpečnostní zásady. Alespoň některé z nich si vyjmenujeme.