Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Šindele: Asfaltová střešní krytina, která váš dům ochrání před nepřízní počasí

6. duben 2013 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Jednou z možností střešní krytiny pro váš dům se mohou stát šindele. Tato střešní krytina je velmi zajímavou alternativou. Lze ji využít nejen pro rekreační objekty či starší rodinné domy, ale dokonce i pro moderní novostavby. Předurčují je k tomu vynikající vlastnosti. O nich se dozvíte v následujícím článku.

Reklama

Historie

Nejprve krátce k historii střešní krytiny zvané šindele. Začaly se využívat ve Spojených státech amerických, a to zhruba před sto lety. Tato specifická asfaltová střešní krytina si poměrně rychle získala oblibu a používání šindelů se tak logicky přeneslo i na „starý“ kontinent. U nás se asfaltové šindele používají až zhruba od počátku devadesátých let, kdy se sem nejprve začaly tyto materiály dovážet, posléze je již vyráběly i tuzemské firmy. V současné době lze říci, že jsou šindele vůbec nejpoužívanější střešní krytinou hned po klasických pálených taškách.

Šindele a jejich hlavní přednosti

A nyní k hlavním výhodám, kterými asfaltové šindele uchvacují nejednoho majitele nemovitosti. Především je to jejich velká odolnost vůči klimatickým podmínkám. Šindele, pakliže jsou kvalitně nainstalovány, dokáží perfektně a bez potíží odolávat poryvům větru, dešti, přívalům sněhu, dají se zkrátka využít prakticky ve všech lokalitách, dokonce i tam, kde panují skutečně extrémní klimatické podmínky. Samozřejmou vlastností pro šindele je jejich voděodolnost.

Šindele jsou zajímavou volbou u střech domů, které nejsou zrovna jednoduše řešeny. Jejich snadná a rychlá pokládka je velkou předností. Vyzdvihnout lze určitě i jejich tlumící schopnost. V momentě, kdy se venku spustí liják a krupobití, šindele dokáží tlumit dopady kapek, takže v domácnosti prakticky vůbec neslyšíte jejich nárazy do střechy. To je velký rozdíl oproti jiným druhům střešních krytin.

Šindelové střechy působí velmi kompaktním a pěkným dojmem. Pořídit je můžete v široké škále barev a tvarů.

Foto: de.wikipedia.org

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Betonová střešní krytina: Vlastnosti betonových tašek

Betonová střešní krytina: Vlastnosti betonových tašek

V tuzemsku se při realizaci a renovaci střechy, respektive její pokládce, hojně používají betonové střešní tašky. Tento tradiční materiál má své přednosti i nedostatky. Vyhodnocení kladů a záporů betonové střešní krytiny je potřeba zvážit ve chvíli,

Bobrovky: Tradiční střešní krytina

Bobrovky: Tradiční střešní krytina

Na střechách domů se stále v hojném počtu můžeme setkat s pálenými střešními taškami, které se označují jako bobrovky. Co jsou vlastně bobrovky zač a odkud pochází jejich netradiční název? Bobrovky jsou střešní krytinou, která má velmi charakterické tvary. Zejména její obloukové zakončení je oprot…


Výběr střešní krytiny: Životnost je na prvním místě

Výběr střešní krytiny: Životnost je na prvním místě

Rekonstruujete střechu nebo stavíte dům a vybíráte střešní tašky? Kvalitní střešní krytina je předpokladem pro dostatečnou ochranu domu a jeho tepelnou izolaci. Jak vybrat správnou střešní krytinu a na co dát pozor při výběru střešních tašek?

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna jsou vhodná do půdních prostor, kde dochází k rekonstrukci a počítá se s obytnými prostorami. Díky tomu, že nainstalujeme namísto klasických oken střešní okna, docílíme intenzivnějšího prosvětlení prostoru místnosti.


Vyberte si vanu, která vyhoví vašich představám

Vyberte si vanu, která vyhoví vašich představám

Vana je tím, co dominuje koupelně. Nejenže poskytuje prostor pro hygienu, ale je i místem relaxace po náročném pracovním dni. Na trhu je v současné době nepřeberné množství různých typů van, které se liší svým tvarem, barvou, funkcemi a dalšími parametry.

Fólie na sklo: Bezpečnost a ochrana před sluncem

Fólie na sklo: Bezpečnost a ochrana před sluncem

Bydlíte v přízemí nebo máte prosklenou kancelář a chcete ji ochránit před slunečními paprsky nebo zloději? Řešení je jednoduché – nalepte si na sklo bezpečnostní nebo sluneční fólie. Jak fólie na sklo fungují a kde je koupit?