Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Radiační bariéra OSB REFLEXFINISH ECO

30. říjen 2012 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Nové desky OSB REFLEXFINISH ECO od společnosti KRONOSPAN díky své speciální vysokoreflexní hliníkové fólii vynikají nízkou povrchovou emisivitou. Tato tzv. radiační bariéra účinně zamezuje sálavým tepelným ztrátám v zimě a zároveň i nadměrným solárním ziskům v létě.

Základ pro desku OSB REFLEXFINISH ECO tvoří deska OSB SUPERFINISH ECO, která je povrchově upravena vysoce reflexivní hliníkovou fólií s celulózovým podkladem. Ta tvoří tzv. radiační bariéru. Běžné materiály mají hodnotu emisivity, tj. sálání tepla, kolem 0,9 (90%), naopak emisivita desky OSB REFLEXFINISH ECO činí pouze 0,07 (7%). Při správné aplikaci lze docílit značné úspory energií na vytápění či klimatizaci a zajistit tak vysoký tepelný komfort.

Regulace difuze vodních par

Hliníková fólie na nové OSB desce je perforovaná, aby nedošlo k výrazným změnám difúzních vlastností oproti běžným OSB deskám, a tím k možné regulaci difuze vodních par. Proto lze tyto desky použít i u difúzně otevřených konstrukčních skladeb.

Nové desky jsou schopny účinně snížit teplotu i nahradit izolaci

Série provedených měření ukázala, že desky aplikované vhodným způsobem jako bednění ve střešních konstrukcích jsou schopné, díky sníženému přenosu sálavého tepla až o 97 %, redukovat teplotu v horkém letním dni pod vyhřátou střechou o 5 – 15 °C.

Využití nových OSB desek je také možné například v sendvičových obvodových konstrukcích s nevětranými vzduchovými mezerami s reflexní povrchovou úpravou orientovanou do vnitřního prostoru vzduchové dutiny. Tento předpoklad byl důvodem experimentálního měření na Fakultě stavební VUT v Brně, kde byla provedena řada měření pro stanovení ekvivalentního tepelného odporu metodou chráněné teplé desky (podle ČSN EN 12664). Testy prokázaly, že OSB deska s vysokoreflexní hliníkovou fólií dokáže v kombinaci se vzduchovou mezerou nahradit až 50 mm konvenční tepelné izolace.

Široké možnosti použití

Desky OSB REFLEXFINISH ECO skýtají široké možnosti použití a představují výborný materiál pro výstavbu průmyslových i bytových staveb. Využít je lze například ve střešních konstrukcích velkoplošných průmyslových staveb, kde je vyžadována konstantní teplota. Dále je lze aplikovat ve stěnových a podlahových konstrukcích v kombinaci s uzavřenou vzduchovou mezerou jako náhrada běžné tepelné izolace, nebo jako finální podhledové obložení, při rekonstrukcích atd.

Více informací naleznete na kronospan.cz.

Tisková zpráva omnimedia.cz

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...