Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Podzimní vůně do bytu

24. listopad 2011 - Rubrika: Moderní dům - Komentáře: 3

Vůně může mít povzbuzující, osvěžující, zklidňující i léčebné účinky. Do vůní se ale nezahalujeme jen my, ale i náš interiér. Interiérové vůně jsou velmi oblíbené a jejich nabídka je čím dál rozmanitější.

Reklama

Zapomeňte na spreje plněné plynem, ty už jsou dávno minulostí. Trendem moderní doby je návrat k přírodě a k tradičním technikám, které dokáží provonět prostor kolem nás. Používají se esenciální oleje, rákosové difuzéry a vonné svíčky. Nejen že nám na rozdíl od chemických sprejů neškodí, ale navíc jsou i esteticky pohledné.

Aromaterapie u Vás doma

Vhodně vybraná vůně dokáže pozitivním způsobem ovlivnit naše tělo i mysl. Co se týká vonných olejů, ty lze používat vícero způsoby, přičemž asi nejpopulárnější je inhalovat olej pomocí aromalampy. Olej lze také přidat do horké koupele či využít k masáži. Difuzéry s dřevěnými tyčinkami zase fungují tak, že se jednoduše vloží do lahvičky. Čím více tyčinek do lahvičky vložíte, tím intenzivnější vůni získáte.

Přírodní ingredience ve vůních, na rozdíl od chemikálií, nezatěžují organismus.

Jaké vůně se hodí na podzim?

Sychravé počasí a podzimní dny jsou jako stvořené pro kořeněné a hřejivé vůně. Používané jsou například hřebíček, skořice, kardamon nebo zázvor. Pokud chcete interiér a Vaši náladu trochu oživit, doporučuje se aroma citronu a citronové šťávy. Svěží vůně Vám pomohou zbavit se podzimní deprese a splínů. Do ložnic jsou zase oblíbené levandulové, heřmánkové a meduňkové vůně.

Pozor na spreje do zásuvky nebo spreje na bázi aerosolu

Na trhu s bytovými parfémy lze zakoupit různé osvěžovače, ovšem hlavním kritériem pro výběr by měla pochopitelně být zdravotní nezávadnost. Jak ukázaly výzkumy, některé osvěžovače jsou ale dost nebezpečné. Týká se to hlavně sprejů na bázi aerosolu a produktů k zapojení do zásuvky. Ve skutečnosti však mohou být nebezpečné i některé vonné svíčky, u nichž došlo při výrobě k určitým chemickým úpravám silic.

Při výběru vůně do bytu platí, že člověk si má pořídit to, co mu voní, bez ohledu na momentální trendy!

Autor: Veronika Miklasová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

HDqixJBGsf

neděle, 2. říjen 2016
18:26

The forum is a brhegtir place thanks to your posts. Thanks!


Napsal: HDqixJBGsf [Odpovědět]

Bohumila

pátek, 9. červenec 2021
08:58

Ahoj, nám domov krásné voní a to hlavně po tom, co jsem začala pečlivě kompostovat. Dříve nám v koši stále něco hnilo a smrdělo to, ale teď všechny zbytky, které můžu házím na kompost. Další výhodou je, že nemusíme tak často měnit koš, jelikož je naše produkce odpadu o dost menší. O tom jsem se přesvědčila i tak, že jsem si zaplatila službu Roční hlášení o produkci odpadů:https://www.rocnihlaseni.cz/, takže mám teď skvělý přehled!


Napsal: Bohumila [Odpovědět]

Bohumila

pátek, 9. červenec 2021
08:58

Ahoj, nám domov krásné voní a to hlavně po tom, co jsem začala pečlivě kompostovat. Dříve nám v koši stále něco hnilo a smrdělo to, ale teď všechny zbytky, které můžu házím na kompost. Další výhodou je, že nemusíme tak často měnit koš, jelikož je naše produkce odpadu o dost menší. O tom jsem se přesvědčila i tak, že jsem si zaplatila službu Roční hlášení o produkci odpadů: http://www.rocnihlaseni.cz/, takže mám teď skvělý přehled!


Napsal: Bohumila [Odpovědět]


Čtěte také...

Podzimní údržba zahrady

Podzimní údržba zahrady

Léto je za námi a je třeba se připravit na chladnější počasí a změnu klimatu. Stejně tak se dostávají do pohotovosti všichni zahrádkáři a majitelé zahrad, neboť před příchodem zimy pro ně nastává mnoho práce. Ne každý se při podzimní úpravě zahrady rozhodne využít služeb profesionálů, kteří toto maj…

Jak na podzimní úpravy zahrady?

Jak na podzimní úpravy zahrady?

Ač je to mnohým z vás nepříjemné, podzim je doslova za rohem. I v tomto období vás čeká spousta práce na zahradě u domu. Jaké úpravy je třeba udělat a co k tomu budete potřebovat za pomůcky? To se dozvíte v tomto článku.


Pronájem bytu: Na co nesmíte zapomenout?

Pronájem bytu: Na co nesmíte zapomenout?

Pokud se sháníte po novém pronájmu bytu, pak jistě uvítáte rady, které se týkají změny bydliště i toho, co je součástí smlouvy o pronájmu.

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Koupili jste byt, který je již staršího data a nevyhovuje požadavkům na moderní bydlení? Chcete se pustit do rekonstrukce panelového bytu, ale nevíte, jak na to? Podívejte se na několik tipů co a jak rekonstruovat.


Koupě družstevního bytu: na co si dát pozor?

Koupě družstevního bytu: na co si dát pozor?

Družstevní byt je jednou z forem bydlení. Jedná se o byt, který je ve vlastnictví družstva. Každý družstevník pak platí nájem. V případě, že chcete koupit družstevní byt, měli byste se řídit následujícímu radami.

Možnosti financování družstevního bytu

Možnosti financování družstevního bytu

Koupě družstevního bytu se dá financovat různými způsoby. Ideální je, pokud máte dostatek vlastních finančních prostředků, v tom případě se nemusíte starat o to, jakým způsobem peníze na družstevní byt získat. Jenže zdaleka ne každý zájemce o družstevní byt může disponovat sumou, která je na pořízen…