Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Plechová střecha se i dnes používá na mnoha objektech

13. únor 2012 - Rubrika: Moderní dům - Komentáře: 1

Plechové střechy jsou k vidění na poměrně velkém množství budov, soukromí majitelé plechy využívají nejčastěji pro chaty a chalupy. Není snadné odpovědět na otázku, zda je plech na střechu tím pravým materiálem či nikoliv, jisté je však to, že se jedná o poměrně levný materiál, díky čemuž má i do dalších let budoucnost zajištěnou. Výběr střešní krytiny je pro životnost domu velmi důležitý.

Reklama

Moderní plechové krytiny

V dřívějších dobách se obvykle používaly pásy pozinkovaného plechu, které však z estetického hlediska rozhodně nebyly nijak zvlášť lákavé. Majitelé nemovitostí dnes dávají přednost moderním plechovým střechám, které mohou třeba i naoko působit dojmem, že na střeše jsou klasické střešní tašky. Tyto plechové krytiny jsou v současné době k dostání v mnoha barevných variantách.

Výhody plechové střechy

Pojďme se podívat na hlavní přednosti plechové střechy. Již bylo nastíněno, že hlavní devizou plchu je jeho nízká pořizovací cena. Plechová střecha vyjde podstatně levněji, než když použijeme střešní krytinu v podobě tašek. Další předností plechu je také jeho nízká hmotnost, což vede k tomu, že krovy střechy nejsou tolik zatěžovány. I proto se mnozí majitelé starších objektů, kteří rekonstruují střechu, řadí mezi příznivce plechových střech. Plechové střechy se díky nízké hmotnosti často využívají v horských oblastech, kde se počítá s vydatnějšími sněhovými srážkami během zimních měsíců.

Snadná údržba

Pakliže odpůrcům plechových střech nestačí výše uvedené údaje, pak lze ještě doplnit jednu skutečnost. Tou je velmi snadná údržba plechových střech. Pakliže zvolíme moderní plechové krytiny, které budou mít dobrou barevnou úpravu, pak odpadne problém s typickým natíráním rezavého plechu, který znají mnozí majitelé chat a chalup z minulosti. Dobrá plechová krytina, která obsahuje bezúdržbovou barevnou úpravu, je schopna vydržet i několik desítek let v relativně uspokojivém stavu.

U životnosti plechové střechy záleží na mnoha faktorech

Plechovou krytinu je nutné dostatečně zajistit a upevnit, záleží také na správné volbě střešního pláště, způsobu odvětrávání, těsnících podložkách a dalších maličkostech, jejichž opomenutí může výrazně zhoršit vlastnosti plechu a snížit tak celkovou životnost plechové krytiny.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Sapik

středa, 7. říjen 2020
23:08

My jsme si nechávali dělat nejen tedy doma, ale i u nás ve fabrice novou střechu. Jak tedy reizolaci, tak se nám postarali na firmě i o hydroizolaci plochých střech hal, takže nám tam konečně nezatíká :) Kdyby měl kdokoliv zájem o jejich služby, hodim sem na ně odkaz, jsou to šikulové!https://www.plocha-strecha.cz/


Napsal: Sapik [Odpovědět]


Čtěte také...

Dětská hřiště a skluzavky dnes pořídíte komplet: Na zahradě už stačí provést pouze jejich sestavení

Dětská hřiště a skluzavky dnes pořídíte komplet: Na zahradě už stačí provést pouze jejich sestavení

Letní dny plné slunka se blíží, a pokud přemýšlíte, čím udělat vašemu dítěti radost, měli byste zapřemýšlet o dětských hřištích, jejichž součástí bude i dětmi tolik oblíbená skluzavka. Jaké jsou v současné době možnosti?

Montáž elektrické vjezdové brány pomocí stavebnice

Montáž elektrické vjezdové brány pomocí stavebnice

Samonosné brány jsou oblíbené, vysoce moderní, rychlé a jednoduché i v případě, že se je rozhodnete smontovat sami, i když jste laik. Pro takový případ totiž existují takzvané sady či sety. Pak už jen stačí směle se pustit do práce.


Specifika zateplení plochých střech. Víte o nich?

Specifika zateplení plochých střech. Víte o nich?

Ploché střechy, tedy střechy s nižším sklonem než 10 stupňů, patří v současné době mezi velmi oblíbená architektonická řešení. Svým majitelům totiž poskytují jedinečný prostor, který lze při špetce fantazie a kreativity velmi prakticky využít - zejména v zahraničí slouží ploché střechy např. jako…

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Každý majitel auta velmi dobře ví, že je třeba dopřát pravidelnou údržbu nejenom plechovému miláčkovi, ale také garáži, přesněji řečeno garážovým vratům. Stará dřevěná nebo plechová křídla je nutné před zimou opravit a natřít, aby přežila nevlídné po


Kde využijeme pásové pily?

Kde využijeme pásové pily?

Pásové pily využívající pilové pásy řežou velice přesně a kvalitně. Dnes je lze zcela běžně pořídit i přes internet na webových stránkách specializovaných společností, mají široké využití, a to jak u profesionálů, tak i u amatérských kutilů, kteří se nespokojí s tím, že složitější věci za ně udělá n…

Kancelářské potřeby, bez kterých se vaše domácí pracovna neobejde

Kancelářské potřeby, bez kterých se vaše domácí pracovna neobejde

Kancelářské potřeby představují nezbytnou součást každého kancelářského provozu, bez nichž by se plnohodnotný chod neobešel. Co vše si lze pod širokým pojmem kancelářské potřeby představit? Kde je nejlépe nakoupit?