Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Knauf Insulation uvádí na trh SMARTwall

25. říjen 2012 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

SMARTwall od Knauf Insulation je fasádní izolace se speciální povrchovou úpravou silikátovým nástřikem. Minerální izolace SMARTwall splňuje ty nejnáročnější požadavky na tepelnou izolaci, úprava jejího povrchu snižuje čas potřebný k montáži, snižuje spotřebu lepících a stěrkovacích hmot a prašnost izolace.

Reklama

Minerální izolace SMARTwall lze použít pro zateplovací systémy ETICS všech typů obvodových stěn rodinných, bytových i průmyslových staveb.

„Unikátní inovací jsme docílili výrazného zlepšení vlastností našich fasádních desek. SMARTwall přináší celkové zjednodušení práce s izolací. Manipulace s fasádními deskami a lamelami s nástřikem je rychlejší a mnohem příjemnější díky nižší prašnosti. Další nezanedbatelnou výhodou pro stavební firmy je úspora lepidla,“ říká k novému produktu Romana Janošová, marketingová manažerka Knauf Insulation.

Minerální fasádní desky SMARTwall FKD S C1 a lamely FKL C1 mají jednostrannou povrchovou úpravu silikátovým nástřikem, FKD S C2 a FKL C2 oboustrannou. Izolace jsou v celém průřezu hydrofobizované. Na lepení SMARTwall produktů je možné použít většinu dostupných lepidel a stěrek používaných v zateplovacích systémech pro minerální izolace. Doporučuje se používat lepidla na silikátové a silikónové bázi, která nebudou zvyšovat difusní odpor celého zateplovacího systému ETICS.

„U desek SMARTwall jsme díky nástřiku eliminovali nutnost vtlačovat do minerální desky před lepením vrstvu lepidla. Stejně není při použití SMARTwall nutné vtlačovat do desky lepidlo před aplikací stěrkovací hmoty pro perlinku. U fasádní izolace s oboustranným nástřikem trvá lepení izolantu o 25 % méně času než u klasické minerální desky. Když připočteme snížení spotřeby lepidla a stěrkovací hmoty o 35 %, vede použití desek SMARTwall k velkým úsporám času a materiálu a tím nákladů pro realizační firmy,“ dodává Milan Pokrivčák, aplikační manažer Knauf Insulation.

SMARTwall produkty splňují všechny výrobní parametry dle EN 13 162 a veškeré předepsané charakteristiky podle ETAG 004. Tyto výsledky je možné doložit CE Certifikátem a příslušnými protokoly.

Více informací na smartwall.cz

Tisková zpráva Knauf Insulation

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vytvářejme nové prostory pomocí dělících stěn a příček

Vytvářejme nové prostory pomocí dělících stěn a příček

Podzim je tu, a tak se víkendové kutilské činnosti ubírají ze zahrad a exteriérů dovnitř do tepla našich domů a bytů. Právě teď je tedy ten pravý čas budovat a renovovat. Použitím systémů suché výstavby lze snadno a rychle také u vás doma zhotovit vysněný interiér. Pokud máte nevyužitý prostor, kter…

Jak silný polystyren na zateplení domu?

Jak silný polystyren na zateplení domu?

Zateplování domů je v současnosti velmi diskutovaným tématem. Zejména majitelé starších nemovitostí by měli vážně uvažovat nad tím, jak vylepšit izolaci fasády domu tak, aby se snížila její prostupnost a unikalo tak méně tepla. Investice do zateplení


TZ: Světlo Vánoc může okouzlit i váš domov

TZ: Světlo Vánoc může okouzlit i váš domov

Pečení perníčků a cukroví, vybírání dárků pro své blízké, zářící stromy ve městech, poletující sněhové vločky a chladný vzduch na náměstích provoněný svařeným vínem se skořicí.

Příprava dříví na zimu pomocí hydraulické štípačky na dřevo

Příprava dříví na zimu pomocí hydraulické štípačky na dřevo

Pokud nepatříme mezi oblíbence klasických ručních seker, s nimiž je štípání dřeva dost namáhavou činností, pak si můžeme práci velmi usnadnit tím, že si domů pořídíme hydraulickou štípačku na dřevo. S ní bude zpracování dřeva doslova hračkou a prakticky se při práci ani nezpotíme.


Společenství vlastníků jednotek a možnosti financování

Společenství vlastníků jednotek a možnosti financování

V České republice patří k tradičním způsobům bydlení v bytových družstvech. Každý, kdo bydlí v družstevním bytě, je zároveň členem tohoto družstva. Aby se družstvo mohlo důkladně starat o dům, jeho jednotlivé části a zároveň mohlo efektivně provádět případné opravy a úpravy na domě, zakládá si takzv…

Nepodceňte přípravu dříví na zimu

Nepodceňte přípravu dříví na zimu

Podle odhadů meteorologů to vypadá, že nás letos čeká poměrně tuhá a dlouhá zima. Je tak nejvyšší čas začít si připravovat zásoby topiva do krbů, kamen a kotlů, jinak vás zima zastihne nepřipravené.